Próba syren dla Powstańców

W ramach wojewódzkiego systemu ostrzegania i alarmowania, 1 sierpnia 2019 roku, o godzinie 17.00 na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe dla upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę „W”, dźwięk syren będzie uhonorowaniem heroizmu uczestników oraz ofiar tych wydarzeń.

+

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek nadal prezydentem!
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Muszka
4 lat temu

Brońmy Polski no historia lubi się powtarzać!

bubuosw
4 lat temu

Janusz z plebsem to ty piątki przybijasz. 39 naziole po 45 komuchy, dziś pis i po szerzą mowę nienawiści CWP i Bochaterom Tamtych Dni.

adam
4 lat temu

Pelen szacun dla powstancow.Chwala bohaterom. Niech pamiec o nich bedzie wiecznie zywa.

historyk
4 lat temu

Tak Panie dziadku… tylko jak wytrzymali w tych warunkach co Pan pisze 5 i pół roku okupacji….. to mogli jeszcze te kilka miesięcy ….? ….Ruskie już były na wschodnim brzegu Wisły !!! A na zachodzie Niemcy też już dostawali łupnia .!…Ale nie! .. Rząd z Londynu z dala od Polski zdalnie zarządził Powstanie! Bo jak to bolszewicy mieli by wypędzić Niemców ze Stolicy ???….. I było co było ( ile tys. ludzi zginęło w Warszawie – a w Londynie – nikt !)….. A Ruski i tak 17 stycznie weszli do Warszawy….. !?

Lili
4 lat temu

Byłam w czerwcu w Pradze i … zobaczyłam na własne oczy przepiękną stolicę niezniszczoną w czasie wojny , chodzi mi o zabytki przede wszystkim . Coś niesamowitego . Tych rocznic w Polsce to mam już dość ! Szanuję Powstańców , obrońców Warszawy , ale dajmy już spokój z tymi rocznicami , z tymi syrenami … Komu to pomoże ? Młodzi w ogóle nie wiedzą o pierwszym sierpnia i wcale nie są zainteresowani .
Tym Państwu , którzy bronili stolicy należy się solidna emerytura, dobre mieszkania , opieka medyczna , socjalna , wsparcie psychologa i wyjazdy do sanatoriów itp. , a nie ciągłe rozmyślanie i przypominanie o wojnie . To nie jest dobre dla psychiki .

obiektywny
4 lat temu

Ci co tyłki grzali całą wojnę w Londynie,swoimi decyzjami zamordowali tysiące mieszkańców Warszawy ! Z miasta,które nazywano Paryżem wschodu ze względu na piękno architektury,zrobili gruzowisko ! A wszystko w imię zdobycia władzy,po dzisiejszemu – koryta !!! Do Polski po klęsce nie wrócili a ocaleni powstańcy gnili w kazamatach NKWD I UB ! Taka gorzka prawda i cierpienie wielu rodzin poległych !

do obiektywnego
odpowiada  obiektywny
4 lat temu

Kolejny kretyn nie mający pojęcia o czym mówi. Decyzję o wyb uchu powstania rząd w Londynie pozostawił Borowi Komorowskiemu. To on podjął w Warszawie decyzję o wybuchu. Więc obiektywny, zacznij czytać książki historyków o powstaniu- Ciechanowski, Kirchmajer itp…

historyk
odpowiada  obiektywny
4 lat temu

A jak sądzisz Ty anonimie „do obiektywnego” ? Gen Bór Komorowski nie słuchał przełożonych, uprawiał samowolę. A do tego cały i zdrowy bez poniesienia odpowiedzialności ( przed Rządem w Londynie !) dziwnym trafem znalazł się też w Londynie !?…… i zmarł dopiero w 1966 w wieku 71 lat….

osw
4 lat temu

Nic nowego co roku to jest.

Patriotyczny Ostrów
4 lat temu

Gdyby Janusz żył w 1944 i wybuchłoby powstanie,to on siedziałby w norze i donosił.

wyklęty
odpowiada  Patriotyczny Ostrów
4 lat temu

Podobnie jak jarek Polskę zbaw w czasach stanu wojennego..

Janusz
odpowiada  Patriotyczny Ostrów
4 lat temu

Masz racje, liczyło by się tylko moje dobro, co mnie inni obchodzą? A kto by Mi pomógł? Ważne że Mi jest dobrze. nic innego sie nie liczy. To nie egoizm, to pragmatyzm

ja
4 lat temu

do Janusz bezmózgiem to jesteś ty takich jak ty powinno się wytępić

Janusz
4 lat temu

takie pseudobohaterstwo, i co im dało to powstanie? nic, tylko jeszcze bardziej wkurzyli Niemców. tylko dzieciaczki, bezmózgie dresy i pseudopatrioci się tym podniecają. typowe święto dla plebsu wiejskiego

dziadek
odpowiada  Janusz
4 lat temu

fakt że to było niepotrzebne ,ale musiałbyś kiedyś wczuć się w taka sytuację gdzie wróg , głód i strach nie pozwalają ci zasnąć . Wierz mi człowiek dużo potrafi wytrzymać jednak w końcu przychodzi taki moment gdzie mówi sobie dość i walczy .Rozumiem że możesz być rozgoryczony porażką tego powstania jednak tu chodzi o odwagę ludzi z góry skazanych na zagładę .Mogli uciec kanałami, a jednak walczyli i wybrali śmierć .Więc młody człowieku zanim następnym razem zaczniesz obrażać i opluwać bohaterów którzy oddali życie za to żebyś mógł tu dziś wyrazić swoje zdanie jako WOLNY CZŁOWIEK zastanów się dwa razy co chcesz napisać dziękuję .

Bartek
odpowiada  Janusz
4 lat temu

Pamiętam opowiadanie powstańca który widział jak niemiec strzela w główkę 4latka.Nie zapomnę tego do śmierci jak ten staruszek płakał. Dziwią mnie komentarze że Powstanie było niepotrzebne. Pewnie Pan Janusz nie pamięta jak się strzelało z niby karabinów z chłopakami na podwórku wtedy nikt nie chciał być niemcem.Mnie też drażni używanie znaku polski walczącej przez niektóre środowiska. Chuj mnie obchodzi czy ktoś się liczy z moim zdaniem czy nie ale jak tak dalej ludzie pokroju Pana J będą poddawać słuszność reakcji na sytuację bez wyjścia to obudzimy się w tęczowych gaciach i dostaniemy od pseudo dresiarzy wpierdol za to że spacerujemy z żoną a nie z facetem po parku.

16
0
Napisz co o tym sądziszx