Półnagie małe dzieci chodziły po mieście. Interweniowała policja

3,5 letni chłopiec i jego 2,5 letnia siostrzyczka błąkali się w niedzielę ok. godziny 15.30 w okolicach skrzyżowania ul. F. Chopina i Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Dzieci były same, bez jakiejkolwiek opieki osób dorosłych. Maluchami zainteresowali się przechodnie, którzy powiadomili policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli rodzeństwo i przekazali pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. – podaje kalisz24.info.

+

Skąpo ubrane małe dzieci bez opieki stojące u zbiegu ul. Chopina i Kościuszki zwróciły uwagę m.in Pani Agnieszki, która nie przeszła obok bosych dzieci obojętnie.

– chłopiec miał gołe stopy, był ubrany tylko w spodnie i koszulkę. Dziewczyna stała na ziemi w samych skarpetkach, spodenkach i bluzce. Rozglądałam się dookoła prze dłuższy czas, jednak nikt się nie zgłosił. Zadzwoniłam na numer alarmowy. Za policją czekaliśmy około 30 minut. Policjanci zabrali dzieci na komisariat – pisze do naszej redakcji Pani Agnieszka.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania zmierzające do ustalenia opiekunów dzieci. Kiedy maluchy zostały przekazane pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego mundurowi udali się w rejon, skąd zabrano rodzeństwo.

– Policjanci pukali od drzwi do drzwi rozpytując mieszkańców kamienic, czy kojarzą takie rodzeństwo. Po niedługim czasie trafili do mieszkania, z którego dzieci same wyszły – informuje portal Kalisz24 INFO mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Okazało się, że rodzice maluchów – kobieta w wieku 29 i mężczyzna w wieku 36 lat usnęli w popołudniowej drzemce. Oboje byli trzeźwi. Nie dopilnowali jednak oni swoich pociech, za co zostali ukarani mandatami karnymi po 100 zł. Stosowna notatka trafi również do sądu rodzinnego – dodaje rzeczniczka.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolek
3 lat temu

W Kaliszu jest patologia co nie miara

Mario
3 lat temu

Buraku pewnie nie umiesz zrobić dzieci to sieć cicho i się nie wypowiadaj na tematy dorosłych bo pewno robisz jeszcze pod siebie

Zdzisław
3 lat temu

jednym słowem pieniądze chodzą po ulicy, (2X500+)

Aaa
odpowiada  Zdzisław
3 lat temu

Zazdroscisz buraku.

Mija
odpowiada  Zdzisław
3 lat temu

A co tu ma 500+ byli trzeźwi więc napewno wiedzieli co robią a że niedopilnowali zakluczenia drzwi to się zdaza a może dzieci spaly z nimi ale wcześniej wstali

.
3 lat temu

Uciekly z plebani, Cale szczescie

Dżon
3 lat temu

Rodzice spali po libacji za pińcet plus.

Mija
odpowiada  Dżon
3 lat temu

Jaki ty te.py jesteś rodzice byli trzeźwi więc po jakiej libacji po drugie każdy czepia się tego 500+ na łeb wam pada z tymi tekstami że 500+ poporostu nie dopilnowali drzwi zapomnieli przekluczyc a może dzieci spaly razem z rodzicami a wstał i szybciej

Kex
3 lat temu

Usnęli w południowej drzemce co za bzdury…dobrze że dzieciaki nie wypadły przez okno bo starzy sobie drzemkę zaliczyli

Bogusław
3 lat temu

Szok co się dzieje rodzicami gdyby nie zima to by nie wiem co było

Kasia
odpowiada  Bogusław
3 lat temu

Ale żeby policja 30 minut jechała to też szok

11
0
Napisz co o tym sądziszx