Zostań pełnomocnikiem ds. czystego powietrza

W walce o miasto wolne od smogu, prezydent Beata Klimek wykonuje kolejny ważny krok – ogłosiła nabór na pełnomocnika ds. czystego powietrza.

+

Już obecnie miasto posiada wiele instrumentów bezpośrednio wpływających na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Są to m.in.:

– program dofinansowywania wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła, przeznaczając na ten cel tylko w 2019 roku kwotę 1,2 miliona złotych,

– wymiana taboru MZK między innymi poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów elektrycznych zasilanych ekologicznym biopaliwem,

– Ostrowski Rower Miejski,

– monitorowanie jakości powietrza,

– rozbudowa oraz modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej,

– edukacja ekologiczna,

– działania prewencyjne i kontrolne Straży Miejskiej.

– Podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie kreowanie wspólnej, spójnej i skutecznej polityki w walce o czyste powietrze w mieście – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

Pełnomocnik będzie odpowiadał także za koordynację miejskich jednostek w sprawie walki o czyste powietrze, a także propagował ideę czystego powietrza wśród mieszkańców naszego miasta.

Powołany zostanie zespół ds. czystego powietrza, w skład którego wchodzić będą miejscy aktywiści, społecznicy i eksperci. Istotnym elementem w walce ze smogiem stanie się także ścisła współpraca w tym zakresie z gminami ościennymi, starostą i marszałkiem, ponieważ powietrze nie zna granic.

Wszystkie osoby zainteresowane złożeniem swojej aplikacji i spełniający wymogi konkursu zachęcamy do złożenia dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2019 roku do godziny 16.00.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ciepłownik
5 lat temu

A ile można zarobić ?

Podatnik
5 lat temu

Rozumiem, że Referat Ochrony Środowiska w magistracie zostaje zlikwidowany?

Elektor
odpowiada  Podatnik
5 lat temu

Chyba se żartujesz? W budżetówce nigdy niczego się nie likwiduje tylko dokłada kolejnych stanowisk do utrzymywania przez właśnie podatnika.

Imię
5 lat temu

A może by tak po prostu zacząć od podstawy tak jak w wszystkich innych miastach w Polsce czyli tzw. ZIELONEJ FALI na sygnalizacji świetlnej w Ostrowie ?!
Bo większość świateł w naszym mieście nie można nazwać inteligentnymi, no chyba, że inteligentnymi inaczej …

Olo
5 lat temu

Glupota rządzących nie ma zadnych granic mózg sie lasuje

Elektor
5 lat temu

Oczywiście! Ale pomału. Najpierw niech się nowy etat dobrze usadowi, potem pomyślą o rozwoju. Dodatkowe grzbiety będą do utrzymania. Może i jakiegoś skromnego budyneczku się dorobią, w jednym pokoju trudno będzie się wszystkim zmieścić, sala konferencyjna itd., rozwojowe koryto się szykuje.

Genofewa
5 lat temu

Pełnomocnik będzie chodzil z witkami palmowymi i wachlował powietrze po Ostrowie…

Roman .K
5 lat temu

NIECH MIASTO WEŻMIE SIE ZA DUZE ZAKŁADY PRACY ,KTÓRE MAJĄ NA SWOIM TERENIE ZAKŁADÓW SPORO PIECÓW ( PO KILKA PIECÓW ) , I PROSZE SPRAWDZIĆ CO Z TYCH PIECÓW SIE WYDOBYWA .,PROSZE TO ZBADAĆ ,TE PIECE SA WŁĄCZANE 24 GODZ NA DOBE. ,LATEM I ZIMĄ .CHODZI MI O ZAKŁAD MAHLLE. BO TO JEST ZATRUWANIE ŚRODOWISKA , GDZIE W POBLIZU SA OSIEDLA I DOMY. NIECH W KOŃCU TEN ZAKŁAD PRZESTANICE PODTRUWAĆ NASZE DZIECI , KTÓRE BEZ PRZERWY MAJĄ PROBLEMY Z GARDŁEM I OSKRZELAMI. NIECH W KONCU NA KOMINACH ZAINSTALUJĄ JAKIES OCZYSZCZACZE .I MOŻE BY SIE TYM SMRODEM W KOŃCU ZAJĘŁA INSPEKCJA PRACY.

Imię
odpowiada  Roman .K
5 lat temu

Co ma wspólnego PIP z smrodem ?!
Od tego smrodu z MAHLE chyba się w głowie coś przestawiło.

Nom
odpowiada  Roman .K
5 lat temu

Komu się chce czytać twoje wypociny pisane dużymi literami DEBILU!

Ferdek
5 lat temu

Becia wie, że po jej kadencji nie będzie musiała już „pracować” więc rozdaje publiczne pieniądze na prawo i lewo dla swoich! w imię powiedzenia, a po mnie niech i będzie potop! hulaj dusza piekła nie ma! a co mnie to gówno obchodzi!

39
0
Napisz co o tym sądziszx