Zostań pełnomocnikiem ds. czystego powietrza

Udostępnij
Tweet

W walce o miasto wolne od smogu, prezydent Beata Klimek wykonuje kolejny ważny krok – ogłosiła nabór na pełnomocnika ds. czystego powietrza.

+

Już obecnie miasto posiada wiele instrumentów bezpośrednio wpływających na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Są to m.in.:

– program dofinansowywania wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła, przeznaczając na ten cel tylko w 2019 roku kwotę 1,2 miliona złotych,

– wymiana taboru MZK między innymi poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów elektrycznych zasilanych ekologicznym biopaliwem,

– Ostrowski Rower Miejski,

– monitorowanie jakości powietrza,

– rozbudowa oraz modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej,

– edukacja ekologiczna,

– działania prewencyjne i kontrolne Straży Miejskiej.

– Podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie kreowanie wspólnej, spójnej i skutecznej polityki w walce o czyste powietrze w mieście – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

Pełnomocnik będzie odpowiadał także za koordynację miejskich jednostek w sprawie walki o czyste powietrze, a także propagował ideę czystego powietrza wśród mieszkańców naszego miasta.

Powołany zostanie zespół ds. czystego powietrza, w skład którego wchodzić będą miejscy aktywiści, społecznicy i eksperci. Istotnym elementem w walce ze smogiem stanie się także ścisła współpraca w tym zakresie z gminami ościennymi, starostą i marszałkiem, ponieważ powietrze nie zna granic.

Wszystkie osoby zainteresowane złożeniem swojej aplikacji i spełniający wymogi konkursu zachęcamy do złożenia dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2019 roku do godziny 16.00.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dered
5 lat temu

A pełnomocnik d/s jakosci wody ,d/s słonca,d/s wiatru ,……

Krzysztof
5 lat temu

Szykują dla kogoś etacik!

Elektor
odpowiada  Krzysztof
5 lat temu

I to kilka. Nie uwierzę że skończy się na jednym. W budżetówce koryto raz postawione tylko się powiększa. Ta żelazna zasada sprawdza się zawsze. Kwestia czasu.

ZOO
5 lat temu

Stan czystości powietrza jest zależny od siły wiatru i żaden pełnomocnik tego nie zmieni. Jest wiatr, jest czysto i odwrotnie.

olo
5 lat temu

Powoływanie kolejnego czegoś ….aby gniew suwerena poszedł w razie czego na pełnomocnika a a nie caryce…ona tak chce dobrze….powołuje kolejnych powołanych za nie swoje pieniądze….

Alf
5 lat temu

Pełnomocnik będzie mial asystenta,sekretarkę i dwóch referentow młodszych,a i jakas młoda staźystka tez by sie przydała…WESOŁYCH SWIAT!

Muszka.
5 lat temu

Ciekawe który znajomy carycy szuka posady?

mietek 1984
5 lat temu

same bzdury!!! jak rower miejski wpływa na jakość powietrza skoro najwięcej smogu jest zimą przy paleniu w piecach a rower miejski jest zablokowany na zimę!!!:)))) jakie monitorowanie powietrza ??? same banialuki….
prosze o przedstawienie raportu straży miejskiej ile było kontroli i jaki procent z tych kontroli okazał sie mandatem !!!!

zapominalski
5 lat temu

Proszę wziąć na pełnomocnika do spraw czystego powietrza Faceta sprawdzającego bilety parkingowe przy Carrefour i Biedronce (ul. Wojska Polskiego), po roku nie będzie spalania śmieci . Nie ma litości, dwa razy już zapłaciłem po 50 zł. Pozdrawiam rygorystę.

kauflanddd!!!
odpowiada  zapominalski
5 lat temu

W ostrowie nie ma carrefoura

porada
odpowiada  zapominalski
5 lat temu

Bezrobotnego karatekę. Ten jak zobaczy dym, jak wpadnie, jak przyp… to zaraz się powietrze oczyści.

Utracjusz
5 lat temu

Ja bym jeszcze powołał pełnomocnika d/s czystej wody i emisji dwutlenku węgla. A co, nie stać mnie?

Pełnomocnik
odpowiada  Utracjusz
5 lat temu

Oczywiście obowiązkowo powołać pełnomocnika ds. pełnomocników…

CyRKowiec
odpowiada  Utracjusz
5 lat temu

Tego prezes prezesów już chyba nie udźwignie nawet finansowo do swojej kieszeni choćby nie wiem jak chciał.C

Bezrobotny
5 lat temu

Teraz nie wiem czy się zgłosić na miejskiego ogrodnika czy na pełnomocnika ds czystego powietrza?

39
0
Napisz co o tym sądziszx