Zostań pełnomocnikiem ds. czystego powietrza

Udostępnij
Tweet

W walce o miasto wolne od smogu, prezydent Beata Klimek wykonuje kolejny ważny krok – ogłosiła nabór na pełnomocnika ds. czystego powietrza.

+

Już obecnie miasto posiada wiele instrumentów bezpośrednio wpływających na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Są to m.in.:

– program dofinansowywania wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła, przeznaczając na ten cel tylko w 2019 roku kwotę 1,2 miliona złotych,

– wymiana taboru MZK między innymi poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów elektrycznych zasilanych ekologicznym biopaliwem,

– Ostrowski Rower Miejski,

– monitorowanie jakości powietrza,

– rozbudowa oraz modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej,

– edukacja ekologiczna,

– działania prewencyjne i kontrolne Straży Miejskiej.

– Podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie kreowanie wspólnej, spójnej i skutecznej polityki w walce o czyste powietrze w mieście – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

Pełnomocnik będzie odpowiadał także za koordynację miejskich jednostek w sprawie walki o czyste powietrze, a także propagował ideę czystego powietrza wśród mieszkańców naszego miasta.

Powołany zostanie zespół ds. czystego powietrza, w skład którego wchodzić będą miejscy aktywiści, społecznicy i eksperci. Istotnym elementem w walce ze smogiem stanie się także ścisła współpraca w tym zakresie z gminami ościennymi, starostą i marszałkiem, ponieważ powietrze nie zna granic.

Wszystkie osoby zainteresowane złożeniem swojej aplikacji i spełniający wymogi konkursu zachęcamy do złożenia dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2019 roku do godziny 16.00.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zainteresowany
5 lat temu

A ile ten pełnynocnik miałby zarabiać?

a
odpowiada  Zainteresowany
5 lat temu

bez kozery powiem : tysiąc

Zaszokowany
5 lat temu

Oczom nie wierzę uszom nie słyszę!

Jan
5 lat temu

Proponuję jeszcze podnieść ceny za wywóz odpadów komunalnych.

doradca
5 lat temu

Który koleżka nie ma jeszcze posady? Moim zdaniem najlepszym pełnomocnikiem byłby karateka. Mamy kogoś takiego?

zz-Top
5 lat temu

Gdyby ktoś w tym kraju używał mózgu to pewnie by wiedział, że większość zanieczyszczenia powietrza w Polsce pochodzi z europy zachodniej a w szczególności z niemiec. Większość wiatrów wieje z zachodu. Oto link do fajnego artykułu https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/emisja-co2-ile-emituje-polska-a-ile-niemcy,890357.html OSIOŁKI OBUDZCIE SIĘ BO ZACHÓD ROBI Z WAS BAŁWANÓW A WY TO WSZYSTKO ŁYKACIE JAK CZAPLE. durny naród ślepo kroczący….

Elektor
5 lat temu

Zespol ds. czystej dupy se załóżcie i odpowiedniego pełnomocnika powołajcie.

senior1
5 lat temu

Przecież jeżeli kowalskiego będzie stać na zlikwidowanie kopciucha, to to zrobi. Bez żadnych pełnomocników. Te pieniądze przeznaczyć na dopłaty.

Wladymir
5 lat temu

Na początek powinni wprowadzić zakaz palenia paliwami stałymi od kwietnia do września. I wprowadzić zakaz palenia miałem i innymi pochodnymi gownami+ kontrola i walić kary ale takie od 2000 do 5000 Pln

rico
odpowiada  Wladymir
5 lat temu

taki mądry że aż głupi

kit
5 lat temu

już mnie serce boli od tego czytania o smogu!

Wladymir
odpowiada  kit
5 lat temu

Ciebie boli serce, a mnie i cała moja rodzinę płuca! Astma, zapalenie oskrzeli, kaszel dzień i noc, opturacyjne zapalenie płuc, ….. tysiące złotych wydawane na lekarzy, to jest spoko

Marian z USA
5 lat temu

zakaz wjazdu do centrum starych diesli powinni zrobić

39
0
Napisz co o tym sądziszx