Wbito łopaty pod budowę hali widowiskowo-sportowej

Po 11 latach od pierwszych decyzji związanych z przekształceniem terenu przy Wojska Polskiego, dziś wbito symboliczne łopaty pod budowę hali widowiskowo-sportowej. Uroczystość odbyła się w specjalnie postawionym namiocie. 

+

Przypomniano proces decyzyjny i zwrócono uwagę, że w 2008 roku Rada Miejska na wniosek prezydent miasta jednogłośnie zagłosowała za budową hali w tym miejscu. Wśród gości byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Nie było ani radnych ani parlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej jakby na znak bojkotu.Zaproszono młodzież z ostrowskich klubów sportowych, a następnie wbito kilka symbolicznych łopat w przygotowanej skrzyni z piaskiem. Na końcu można było poczęstować się przekąskami.

Prezydent miasta podkreśliła, że to wyjątkowy dzień także z tego powodu, że właśnie dzisiaj obchodzi urodziny. Młodzież odśpiewała „Sto lat”.

Na ten moment mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego czekali bardzo długo. Dziś oficjalnie rozpoczęła się budowa Areny Ostrów – wbito pierwszą, symboliczną łopatę, a plac budowy przekazany został wykonawcy inwestycji – firmie Budrem. Prace warte ponad 31 milionów złotych zakończą się 31 sierpnia 2020 roku.

ARENA OSTRÓW to jedna z najważniejszych inwestycji w obecnej kadencji, ale również w całej  dotychczasowej historii samorządu w naszym mieście. Dziś, po kilkudziesięciu latach, gdy o miejskiej hali jedynie mówiono, ruszył etap prac budowlanych tej niezwykle wyczekiwanej w Ostrowie inwestycji.

– Dzięki naszej konsekwencji i determinacji, to już nie tylko wizja i marzenie, ale realna, konkretna inwestycja, która za 1,5 roku wkomponuje się w krajobraz architektoniczny naszego Miasta. Od dziś budujemy dla sportowców i mieszkańców w pełni nowoczesny i całkowicie należący do miasta obiekt sportowy – mówiła podczas uroczystego wbicia pierwszej łopaty Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Brak pełnowymiarowego i profesjonalnego  obiektu, to duży problem dla ostrowskiego środowiska sportowego. Nowy obiekt ma to zmienić.

– Czas definitywnie zamknąć ten rozdział. Nie może być tak, że Miasto będące siedzibą drugiego pod względem liczby ludności powiatu w Wielkopolsce, Miasto, które od lat słynie z wielu wspaniałych i odnoszących sukcesy drużyn i klubów sportowych, nie ma profesjonalnego obiektu odpowiadającego poziomowi ostrowskich zawodników – przekonywała prezydent Klimek, która w swym wystąpieniu podziękowała radnym miejskim poprzedniej i obecnej kadencji za poparcie budowy hali widowiskowo – sportowej na miejskim gruncie przy ulicy Wojska Polskiego.

CZYTAJ  Pies wypadł z 2. piętra

ARENA OSTRÓW będzie halą dla wszystkich zainteresowanych sportem. Dla zawodników, dla mieszkańców, dla gości. Będzie służyć nie tylko profesjonalnemu  sportowi zawodowemu, ale także dzieciom i młodzieży – w dzisiejszej uroczystości wzięli udział młodzi sportowcy – przedstawiciele ostrowskich drużyn juniorskich i UKS. Poza nimi w ceremonii udział wzięli: Andżelika Możdżanowska – sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, poseł Jan Mosiński, Krzysztof Grabowski – wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, władze Miasta, radni Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, ks. prałat Witold Szala – proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego, przedstawiciele wykonawcy – firmy Budrem, Mariusz Szczuraszek – autor projektu, Krzysztof Leszczyński – kierownik budowy, prezesi spółek komunalnych oraz pracownicy ostrowskiego Urzędu Miejskiego zaangażowani w proces inwestycyjny hali. Do symbolicznego wbicia łopaty zaproszono prezydent Miasta, Grzegorza Grobelnego – zawodnika UKS Olimpijczyk, Marcela Pawlaka – rozgrywającego zespołu juniorów młodszych KPR Ostrovia, minister Andżelikę Możdżanowską, Krzysztofa Leszczyńskiego – kierownika budowy oraz projektanta Mariusza Szczuraszka.

– Rozpoczynamy budowę hali dla obecnych, jak  i przyszłych pokoleń mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Dla tych, którzy są dziś  jeszcze dziećmi, a nawet dla tych, którzy jeszcze się nie narodzili, ale którzy za kilkanaście lat będą mogli z tej hali korzystać – zapewniła prezydent Ostrowa.

Hala będzie spełniała  warunki licencyjne dla rozgrywek ekstraklasy w koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej. W środku znajdą się miejsca siedzące dla ponad 3 tys. widzów, a trybuny teleskopowe  umożliwią stosowanie wielu aranżacji – również tych związanych z organizacją wydarzeń muzycznych czy targów.

– Sport łączy ludzi, a Ostrów Wielkopolski to miasto z sercem do sportu.

Już za 1,5 roku, tym sportowym sercem bijącym niemal w samym centrum naszego miasta, będzie właśnie ARENA OSTRÓW – dodała Beata Klimek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

76 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
No no
5 lat temu

Klimlowa w żółtym jak już kopie to ma przecież górniczy mundur dostała w prezencie

sir Eduards
5 lat temu

To ta hala powstanie w tej skrzyni??????? Jakaś malutka będzie….

Jajo @ dr liska
5 lat temu

Da się zaparkować koleś,nie marudź ! Ważne jest widowisko i emocje ! Prawdziwy kibic dotrze bez przeszkód na miejsce ! I gdzieś znajdzie miejsce na parking dla auta.Dali radę parkować na Kusocińskiego,przy hali w szkole na Wrocławskiej,dają radę przy Wojska Polskiego ! Zarobią markety w dni nie handlowe,proboszcz Antoniego,właściciel placów po PKS – też może zarobić,dopóki nie będzie innej inwestycji,może uruchomić parking,targowisko Głogowska,przy dworcu PKP – nie bądźcie tacy wygodni,kilkaset metrów Wam d*py nie rozerwie !!! Tak jak piszą kibole – byle na przekór coś napisać – bo pomysł Carycy !

76
0
Napisz co o tym sądziszx