Wbito łopaty pod budowę hali widowiskowo-sportowej

Po 11 latach od pierwszych decyzji związanych z przekształceniem terenu przy Wojska Polskiego, dziś wbito symboliczne łopaty pod budowę hali widowiskowo-sportowej. Uroczystość odbyła się w specjalnie postawionym namiocie. 

+

Przypomniano proces decyzyjny i zwrócono uwagę, że w 2008 roku Rada Miejska na wniosek prezydent miasta jednogłośnie zagłosowała za budową hali w tym miejscu. Wśród gości byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Nie było ani radnych ani parlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej jakby na znak bojkotu.Zaproszono młodzież z ostrowskich klubów sportowych, a następnie wbito kilka symbolicznych łopat w przygotowanej skrzyni z piaskiem. Na końcu można było poczęstować się przekąskami.

Prezydent miasta podkreśliła, że to wyjątkowy dzień także z tego powodu, że właśnie dzisiaj obchodzi urodziny. Młodzież odśpiewała „Sto lat”.

Na ten moment mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego czekali bardzo długo. Dziś oficjalnie rozpoczęła się budowa Areny Ostrów – wbito pierwszą, symboliczną łopatę, a plac budowy przekazany został wykonawcy inwestycji – firmie Budrem. Prace warte ponad 31 milionów złotych zakończą się 31 sierpnia 2020 roku.

ARENA OSTRÓW to jedna z najważniejszych inwestycji w obecnej kadencji, ale również w całej  dotychczasowej historii samorządu w naszym mieście. Dziś, po kilkudziesięciu latach, gdy o miejskiej hali jedynie mówiono, ruszył etap prac budowlanych tej niezwykle wyczekiwanej w Ostrowie inwestycji.

– Dzięki naszej konsekwencji i determinacji, to już nie tylko wizja i marzenie, ale realna, konkretna inwestycja, która za 1,5 roku wkomponuje się w krajobraz architektoniczny naszego Miasta. Od dziś budujemy dla sportowców i mieszkańców w pełni nowoczesny i całkowicie należący do miasta obiekt sportowy – mówiła podczas uroczystego wbicia pierwszej łopaty Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Brak pełnowymiarowego i profesjonalnego  obiektu, to duży problem dla ostrowskiego środowiska sportowego. Nowy obiekt ma to zmienić.

– Czas definitywnie zamknąć ten rozdział. Nie może być tak, że Miasto będące siedzibą drugiego pod względem liczby ludności powiatu w Wielkopolsce, Miasto, które od lat słynie z wielu wspaniałych i odnoszących sukcesy drużyn i klubów sportowych, nie ma profesjonalnego obiektu odpowiadającego poziomowi ostrowskich zawodników – przekonywała prezydent Klimek, która w swym wystąpieniu podziękowała radnym miejskim poprzedniej i obecnej kadencji za poparcie budowy hali widowiskowo – sportowej na miejskim gruncie przy ulicy Wojska Polskiego.

CZYTAJ  Kto winien: BMW czy C*ganka?

ARENA OSTRÓW będzie halą dla wszystkich zainteresowanych sportem. Dla zawodników, dla mieszkańców, dla gości. Będzie służyć nie tylko profesjonalnemu  sportowi zawodowemu, ale także dzieciom i młodzieży – w dzisiejszej uroczystości wzięli udział młodzi sportowcy – przedstawiciele ostrowskich drużyn juniorskich i UKS. Poza nimi w ceremonii udział wzięli: Andżelika Możdżanowska – sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, poseł Jan Mosiński, Krzysztof Grabowski – wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, władze Miasta, radni Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, ks. prałat Witold Szala – proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego, przedstawiciele wykonawcy – firmy Budrem, Mariusz Szczuraszek – autor projektu, Krzysztof Leszczyński – kierownik budowy, prezesi spółek komunalnych oraz pracownicy ostrowskiego Urzędu Miejskiego zaangażowani w proces inwestycyjny hali. Do symbolicznego wbicia łopaty zaproszono prezydent Miasta, Grzegorza Grobelnego – zawodnika UKS Olimpijczyk, Marcela Pawlaka – rozgrywającego zespołu juniorów młodszych KPR Ostrovia, minister Andżelikę Możdżanowską, Krzysztofa Leszczyńskiego – kierownika budowy oraz projektanta Mariusza Szczuraszka.

– Rozpoczynamy budowę hali dla obecnych, jak  i przyszłych pokoleń mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Dla tych, którzy są dziś  jeszcze dziećmi, a nawet dla tych, którzy jeszcze się nie narodzili, ale którzy za kilkanaście lat będą mogli z tej hali korzystać – zapewniła prezydent Ostrowa.

Hala będzie spełniała  warunki licencyjne dla rozgrywek ekstraklasy w koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej. W środku znajdą się miejsca siedzące dla ponad 3 tys. widzów, a trybuny teleskopowe  umożliwią stosowanie wielu aranżacji – również tych związanych z organizacją wydarzeń muzycznych czy targów.

– Sport łączy ludzi, a Ostrów Wielkopolski to miasto z sercem do sportu.

Już za 1,5 roku, tym sportowym sercem bijącym niemal w samym centrum naszego miasta, będzie właśnie ARENA OSTRÓW – dodała Beata Klimek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

76 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zxc
5 lat temu

całe stado malkontentów trawa za zielona rondo za okrągłe woda za mokra nie ma tego i tamtego

jak
5 lat temu

Jaki to przypadek, że zrobiono te imprezę w dniu urodzin prezydent Klimek. No i te dzieci w tle jak za komuny. To wszystko jakaś farsa. Rozumiem wkopanie symboliczne łopaty i do roboty. Za tłum robili prezesi spółek, dzieciaki znowu wyciągnięte z lekcji. Co tam robił Mosinski i Możdżanowska robiąca sobie kampanię wyborczą no i ten namiot z żarciem na urodziny królowej. Gówno mnie obchodzi ile głosów ta kobieta dostała. Wiadomo, że wydaje nasza kasę na prawo i lewo i kasy w budżecie miasta coraz mniej, jak w Polsce. Obudzimy sie z ręką w nocniku a Klimkowa na leżaczku nad jakimś morzem będzie zażywać kąpieli słonecznych na emeryturze… Zobaczycie. A psiakami to można nazwać tych usłużnych, którzy szczekają tak jak pani chce…

hycel
odpowiada  jak
5 lat temu

Wszyscy tu na forum jesteście psiarnią,bez względu na orientacje poparcia – szczekanie dla hałasu,bez skutku dla realiów wyborczych,to popis kundelków !!! Prawdziwi wyborcy Klimek 20 000 – prawie tu nie zagląda ! Piszecie sami do siebie,jak przed ostatnimi wyborami – za 5 lat czeka Was kolejny kociokwik !!!

asd
odpowiada  jak
5 lat temu

czuć tu byłą prezes Stali

Senior
5 lat temu

Jak za komuny budowano stadion miejski to musiałem iść odpracować w czynie społecznym kilka godzin i nie było telewizji nie było fanfar i bufetu. Był tylko śrubokręt, łopata, albo młotek ale nie do lansu tylko do roboty.

mm
5 lat temu

No nie ,bezpiecznych długów to my już nie chcemy.

Abonent
5 lat temu

A ile kosztowała transmisja tego wiekopomnego wydarzenia na PROART? Czy może była darmowa?

azs
odpowiada  Abonent
5 lat temu

weź chłopie na początku sie dowiedz czy w ogóle była a otem zadawaj pytania!

wyborca dr liska
5 lat temu

dobrze ze hala bedzie ale miejsce tragedia pytam sie , gdzie zaparkuja ludzie auta jak beda markety czynne i drugie pytanie jak bedzie mozna dojechac do centrum przesiadkowego jak wszystko bedzie zastawione

dra
odpowiada  wyborca dr liska
5 lat temu

niech wybudują wpierw a jeszcze nic nie ma a juz szukacie problemów!

mr
odpowiada  wyborca dr liska
5 lat temu

@dra
tak sie to już na tym świecie przyjęło że najpierw się zastanawia a potem buduje , odwrotnie to raczej wychodzi słabo!

Katarzyna
5 lat temu

Bylam wyborca Pani Klimek i ma prawo mi sie cos nie podobac w strategi mojego miasta a jesli ktos o nicku pozamiatane rozumiem zwolennik Pani Klimek badz ktos z nadania do pisania komentarzy nazywa mnie, nas PSAMI mieszkancow Ostrowa to jest zalosne. Czyli ktos kto nie podobaja mu sie dzialania Pani Prezydent jest PSEM. Niezlym elektoratem sie Pani otoczyla Pani Beato!!!!!

Pozamiatane @ Katarzyna
odpowiada  Katarzyna
5 lat temu

Wyluzuj,wyjaśnię precyzyjnie – nie miałem na myśli przeciwników p.Klimek nazywać ,,psami,, – tylko odgłosy z ,,psiarni,, – tzn. jazgot i szczekanie na wszystko o wszystkim. Dlatego w cudzysłowie ! A że w stosunku do wyborców p.Klimek,jesteście nieliczni i bezradni – więc Wasze komentarze,to szczekanie kundelków,wiele hałasu a skutek żaden !

dr
5 lat temu

niech szczekają, rzucają błotem, i bardzo dobrze, że był ,,ten cyrk” XXI wiek idziemy z duchem czasu jak komuś się nie podoba to pod ostrowem jest pełno wiosek gdzie jest cisza spokój i nostalgia.

Wielce oburzeni !
5 lat temu

Tak było z basenem,tak było z lodowiskiem,tak było z wiatą na pl,23 Stycznia i innymi wiatami,tak było z wieloma inwestycjami przed wyborami Prezydenta – tylko hejt i szyderstwa ! I co wygrana Klimek w I turze !!! Wszystko zmierza do tego,że p.Klimek wygra trzeci raz ! Historia lubi się powtarzać ! Jakie Wy macie umysły,że piszecie ciągle coś,co przynosi Wam same porażki opiniodawcze,Klimek wygrywa z miażdżącą przewagą,spychając Wasze wypociny na forum do poziomu ,,śmieci,, Myślę,że w pokojach bez klamek – jest dla Was miejsce !

Zen
odpowiada  Wielce oburzeni !
5 lat temu

Pokoje bez klamek to może nie ale mieszkania dla ubogich z nieotwieranymi oknami kuchennymi to już są.

X
5 lat temu

Ciekawy jestem ile kosztował miasto ten cyrk z tą uroczystością i dlaczego nie było policji jak były żółte kamizelki?

76
0
Napisz co o tym sądziszx