Rolnicy protestowali w Warszawie. Podpalili opony, wysypali jabłka czy martwe świnie

Rolnicy m.in. z naszego regionu udali się dziś do Warszawy by w sposób krótki, ale mocny zaprotestowali, blokując jedno z głównych skrzyżowań w stolicy. Podpalili na nim kilka opon, wysypali jabłka oraz położono kilka martwych świń. W ten dosadny sposób postanowili zawalczyć o zmiany w prawie, które mają poprawić byt polskim rolnikom. Dotychczasowe pokojowe akcje nie przyniosły spodziewanych rezultatów, a światełka w tunelu negocjacji również nie widać.

+

Rolnicy skupieni wokół AGRunii proszą także o wsparcie ich działań poprzez dobrowolne wpłaty za pomocą specjalnego portalu: https://zrzutka.pl/nastrajk Zebrano już ponad 27 tysięcy złotych. Na proteście było około 100 protestujących. Przedstawione postulaty dotyczą zagwarantowania 50% żywności w marketach z polskich firm oraz oznakowanie ich odpowiednim znakiem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe fakty w sprawie reanimowanej 18-latki (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

62 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
BMW Nie Po Dachowaniu
4 lat temu

To niech teraz ten burdel po sobie posprzątają, markety są w większości zagranicznych sieci handlowych, a oni chcą w nich Polskich towarów – no trzymajcie mnie bo nie wytrzymam …

GOŚĆ
4 lat temu

Za tych buraków (biednych rolników zapłacą ich mocodawcy ) może by lepiej jak kiedyś milicja i jak doradzał były prezydent RP. ich spałować ?…

NO RESPECT
4 lat temu

Przecież młodsi dostają 500+, starsi dostaną 13-stkę, są już teraz darmowe leki i błyskawiczny dostęp do lekarzy, ponadto będzie zwolnienie podatkowe do 26 roku życia. Ludzie, ogarnijcie się! Polska wreszcie powstała z kolan, ludzie się bogacą i to na tyle, że trzeba im w niedziele zabronić do sklepów chodzić. Czego jeszcze chcecie niewdzięcznicy?

Rolnik z krwi i kości
4 lat temu

To nie był protest tylko huligański wybryk .Nie popieram tego typu protestu .A panu Kołodziejczakowi na działanie AGRO-UNI nie przekazał ani złotówki.

historyk
odpowiada  Rolnik z krwi i kości
4 lat temu

A jeszcze tak 8 lat do tyłu to byli bohaterowie ? …” Jak żyć Panie Premierze… ” pamiętasz kto i do kogo tak mówił? I jakie wtedy były komentarze PiSu…. który był wtedy totalną opozycją ??

Lepper
4 lat temu

….mało ich coś na tym skrzyżowaniu. ..za Leppera to dopiero były protesty

Patryk JAKI
4 lat temu

A mi nie żal rolników wcale. Sami wybrali dobrą zmianę to teraz mają wspaniałe rządy PIS. PiS umie tylko skłócić Polaków i pluć na UE, dzięki nie stoimy w miejscu jak inne kraje na wschód od PL

alek
odpowiada  Patryk JAKI
4 lat temu

Następnym razem miej odwagę i podpisz się debil

Alf
4 lat temu

Znowu skutek odwrotny od zamierzonego panowie rolnicy! Utrudniliscie źycie mieszkancom,a czym My jestesmi winni ze jest taka polityka gospodarcza rządów RP? Na Wiejska ,na URM i tam „chuliganić”!

xy
odpowiada  Alf
4 lat temu

gdy strajkowało 4 tyś.rolników przed pałacem pokojowo,tnikt do nich nie wyszedł.Było tylko około 2 tyś. policjantów.. teraz rolncy byli bardziej widoczni nie angażując policji.Popieram,choć nie bezkrytycznie

Michalina
4 lat temu

Jeszcze by sie przydal taki strajk z powodu podwyzek CEN PALIW !!!!

Bobo
4 lat temu

BRAWO dla Rolnikow jestem z wami chociaz sam nie jestem rolnikiem ,walczcie bo ta Polska schodzi na psy

KAMIL
odpowiada  Bobo
4 lat temu

A co DOKŁADNIE się złego dzieje ?!
Bo nie jestem aktualnie w temacie.

Antykomuch
4 lat temu

Już Żeromski w opowiadaniu „Rozdziobią nas kruki i wrony” pisał o tym, że chłopi ograbiali zwłoki poległych patriotów powstańców styczniowych. Teraz kiedy PSL łączy się z lewakami którzy narzucają LGBT i jest przeciwko PiS historia się powtarza.

62
0
Napisz co o tym sądziszx