Rzecznik Praw Obywatelskich z wizytą w Ostrowie

Dziś Ostrów Wielkopolski odwiedził dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Najpierw w Urzędzie Miejskim spotkał się z prezydent Miasta oraz dziennikarzami, a następnie udał się do Forum Synagoga na otwarte spotkanie z mieszkańcami Ostrowa.

+

Rzecznik Praw Obywatelskich podróżuje po polskich miastach w ramach cyklu „Spotkania Regionalne”, który wprowadził zaraz na początku swojej kadencji. Obecnie to właśnie wielkopolskie miasta stały się celem wizyt Adama Bodnara.

– Staramy się robić to bardzo konsekwentnie. Z jednej strony organizujemy spotkania z mieszkańcami w kilku miastach i miejscowościach danego regionu, z drugiej odwiedzamy znaczące organizacje pozarządowe, te, które chcemy wzmocnić, ponieważ prowadzą interesującą działalność społeczną. Czasem odwiedzamy również szkoły, miejsca znaczące w konkretnym mieście. Jest dla nas bardzo ważne, by zrozumieć, jak funkcjonuje społeczność lokalna. Również po to, by dobre praktyki samorządowe przekazywać w innych miastach – mówi Rzecznik Praw Obywatelskich.

Wizyty te to także znakomita okazja, by poznać konkretne problemy mieszkańców.

– Nie chodzi o to, by prawić kazania, jak interpretować wolności obywatelskie, tylko raczej o wysłuchanie obywateli i w kontekście odpowiedzi na ich konkretny problem, przybliżyć, co Rzecznik może dla nich zrobić. Jakie są jego możliwości, kiedy może zainterweniować i pomóc – zapewnia Adam Bodnar.

Rzecznik uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się jedynie z otrzymywanych pism, a raczej od konkretnych ludzi, których spotka na swojej drodze. Wizyty w Wielkopolsce rozpoczął wczoraj od Turku i Konina. Dziś, poza Ostrowem, odwiedzi również Wrześnię. Na trasie cyklu znalazły się też: Śrem, Nowy Tomyśl, Szamotuły oraz Poznań.

Po krótkiej konferencji prasowej Rzecznik udał się do Forum Synagoga. Podczas tego spotkania mieszkańcy Ostrowa mogli dowiedzieć się, z jakich możliwości prawnych powinni skorzystać w swojej sprawie. Adamowi Bodnarowi towarzyszyli pracownicy Zespołu Przyjęć Interesantów z biura Rzecznika, których zadaniem było na bieżąco przyjmowanie dokumentów, wyjaśnień, spraw, z którymi oficjalnie do Rzecznika chcieli zwrócić się ostrowianie.

CZYTAJ  18-latka reanimowana przed domem (aktualizacja)

– To znakomita okazja, by spotkać się z mieszkańcami Ostrowa, by posłuchać o ich sprawach, o ich problemach. Jak powiedział mi pan Rzecznik, jest to już jego 172. spotkanie wyjazdowe. Warto więc podkreślić, że jest to jeden z niewielu urzędów centralnych, który tak daleko wychodzi poza swoją siedzibę, poza stolicę – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Semita
4 lat temu

Czy ten rzecznik PO o pardon oczywiście, że nie PO tylko Praw Obywatelskich interweniował jak minister spraw zagranicznych Izraela Israel Katz nazwał Polaków antysemitami którzy antysemityzm wyssali z mlekiem matki? I co tam robi Twardawy. Czy nikt mu nie powiedział, że Gazety Ostrowskiej już nie ma?

Mieszkaniec
4 lat temu

A ja się nie mogę doczekać kiedy obrońca konstytucji i nadzwyczajnej kasty Jurek Wójcicki albo patriotka Beata Klimek jak ją nazwała i wymieniła jedna z uczennic 8 klasy wśród patrioty Bartoszewskiego i patriotki Agnieszki Holland (o czym powiadomiła szeroką publikę pani Beata na swoim fejsie) zaprosi Różę Thun und Handehoch do mojego ukochanego patriotycznego, antykomunistycznego miasta Ostrowa.

Nie cierpię czosnku
4 lat temu

Synagoga to właściwe miejsce dla tego człowieka.

Antykomuch
odpowiada  Nie cierpię czosnku
4 lat temu

Nie wiem czy tam czuć czosnek, bo jak ktoś chodzi w jednej koszuli z napisem, to może waniać już inaczej.

Zdobywca ziem zachodnich
4 lat temu

Jak Buractwo, nie Buractwo tylko Bractwo Klimkowe, oj co ja mam z tym przekręcaniem oczywiście, że Kurkowe chce odzyskać ziemię, to niech sobie ją odkupi od właścicielki mieszkania na poddaszu od Pani Prezydent, która ma 3000m2 działki rolnej. A tak w ogóle, to zawsze ktoś traci ziemię, a ktoś ją nabywa, tak jak chociaż w przypadku wspomnianej włodarzowej miasta.

Przekupny
4 lat temu

Bodnar obrońca TVN-owskiej ustawki Polaków obchodzących urodziny Hitlera.

Polski kibic
4 lat temu

Jak za rządów PO-PSL w Izraelu na siostry Radwańskie kibice wyzywali nasze rodaczki od katolickich dziwek, to rzecznik nabrał wody w usta, a Radek Sikorski ówczesny Minister Spraw Zagranicznych tłumaczył, że to sprawa pomiędzy związkami tenisa ziemnego i nie nadaje się do interwencji.

19
0
Napisz co o tym sądziszx