OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nielegalna betoniarnia we Wtórku. Reakcja służb żenująca?

Mieszkańcy podostrowskiego Wtórku poprosili program Ekspres reporterów o interwencję w sprawie nielegalnej betoniarni. Ta pracuje pełną parą od prawie roku przy osiedlu domków jednorodzinnych. Właściciel, znany biznesmen w okolicy, nie posiada zezwolenia na jej działalność, ale nic sobie z tego nie robi. Zgodził się zapłacić… 4 tysiące grzywny, na co przystał prokurator.

+

Mieszkańcy wsi Wtórek skarżą się na szkodliwą działalność nielegalnej betoniarni. W reportażu ręce rozkładał inspektor nadzoru budowlanego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, a prokuratura zgodziła się na zapłacenie raptem 4 tysięcy złotych grzywny.

Tymczasem mecenas Lech Obara przedstawiał w reportażu możliwość wydania zakazu użytkowania obiektu z natychmiastowym rygorem wykonalności. Dodatkowo wskazywał, że kara może wynieść aż milion złotych. 

Anonimowy mieszkaniec sugerował w reportażu, że przedsiębiorca musi być mocno poukładany, skoro niewiele się robi w tej sprawie.

O podobnej nielegalnej betoniarni ukazał się reportaż  kilka lat temu. W Biskupicach Ołobocznych również obiekt działał od roku i po medialnej interwencji udało się go szybko wyłączyć.

219 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jest przestępstwo będzie kara!
1 rok temu

RZECZNIK PRASOWY PROKURATOR OKRĘGOWEJ WYPOWIEDZIAŁ SIĘ W RADIU CENTRUM!!!

Rozbudował betoniarnię bez wymaganego pozwolenia, teraz 52-latek z powiatu ostrowskiego odpowie za występek wobec prawa budowlanego. Podczas prowadzonego dochodzenia, na jaw wyszły jeszcze inne nieprawidłowości.

“Niezależnie od powyższego, mężczyźnie postawiono zarzut, że od października 2017 roku, do 22 lutego 2019 roku, w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej, zanieczyścił powietrze użytkując instalację do produkcji betonu; powodując wprowadzenie gazów i pyłów do powietrza, bez wymaganego prawem pozwolenia na użytkowanie, które byłoby tu przewidziane przepisami o ochronie środowiska. Jak ustalono, skutkowało to powstaniem zagrożenia dla zdrowia ludzi i spowodowało obniżenie jakości powietrza w tym rejonie” – powiedział radiuCENTRUM Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.
Mężczyzna początkowo przyznał się, ale potem zmienił zdanie. 52-latkowi grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Wychodzą teraz trupy ze szafy!!!!
A sprawa jest rozwojowa.

JAPAN
2 lat temu

Standardowo – psy szczekają, a karawana jedzie dalej !!!
Prawidłowo, tak powinno być, kundelki do budy !!!

???
2 lat temu

Tyle razy Wam pisałem ,,kto bogatemu zabroni ,, Ponad 200 komentarzy,każdy mądry – najwięcej wymądrzają się Ci co w życiu nic nie osiągnęli i zawistni hejtują ! Tak samo z butlami i radnym Ryfą – możecie im naskoczyć ! Wasze wypociny czytają i wyśmiewają na pijackich spotkaniach – zamiast dowcipów. Wiem coś o tym…? Taki los kundelków ! Brytany się goszczą i pękają ze śmiechu,jak się ślinicie !!!

Alf
2 lat temu

I jak sie zakonczyla ta sprawa? Cos przycichlo w tym temacie.

eki
2 lat temu

i kmiotki macze zyczenia od radnych

Mikołaj
2 lat temu

Drodzy Forumowicze,
W tym szczególnym dniu, życzę Wam, Wszystkim bez wyjątku(!), zdrowych i spokojnych Świąt a pod choinkę prezentu dla nas Wszystkich: jeszcze więcej Promienia współczucia i zrozumienia dla innych. Abyśmy w nich ciągle dostrzegali nas samych i nie czynili im tego co dla nas nie miłe. Aby ten Promień zmieniał nasze Serca w 2019 roku.
A Przedstawicielom zainteresowanych Instytucji, dobrej pracy na rzecz innych, wytrwałego krzewienia zwykłej uczciwości i radości w pracy z tego płynącej.

Ja jeden
2 lat temu

Kto ma kasę ten ma władzę.
Za nielegalne prowadzenie działalności powinno się odbierać majątki na rzecz państwa.
No powiedzcie że nie mam racji.

Mieszkanka
2 lat temu

Proszę o przesłanie na mojego emeila [email protected] to zdjęcie. Jutro pójdę do gminy ?

Ela
odpowiada  Obserwatorka
2 lat temu

No jak sie nie placi podatkow (wojt to potwierdza przed kamera) to mozna pracowac. Zlodziejstwo!!!!

to sa kpiny
2 lat temu

ludzie ze wtórku zareagujcie na ta bezczelnosc dzisiaj na ulicy nowej pojawil sie po 13stej znak ograniczajacy zakaz wjazdu powyzej siedmiu ton po trzech godzinach znak usunela firma ktora go zamontowala przypadek?czy interwencja biznesmena u władz?na szczescie zrobiłam zdjecie bedzie grubo

219
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x