OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Gazeta Wyborcza uderza w burmistrza Raszkowa i patriotów

Gazeta Wyborcza opublikowała obszerny artykuł. Dotyczy on raszkowskiej strzelnicy, nacjonalistów, pojawiających się swastyk i jednego z głównych podejrzanych mieszkańców Ostrowa Wlkp. Publikacja wywołała oburzenie wśród opisywanych grup.

+

Dziennikarz Gazety Wyborczej Kszysztof Szymanik w artykule pn. “Dobrzy Polacy malują swastyki” relacjonuje rozmowę ze swoim informatorem, który miał przejść metamorfozę z narodowca na antyfaszystę.
Rzekomy Filip po powrocie z Poznania, spostrzegł “jak nacjonaliści bardzo się tu rozhasali”. Na potwierdzenie tej tezy przywołał swastyki i krzyże celtyckie. Sęk w tym, że ich sprawcą mógł być jeden człowiek, a nie duża grupa osób. Zdaniem bohatera skrajna prawica brata się z władzą i jednym z takich miejsc ma być Raszków.

Rozmówca redaktora Gazety Wyborczej twierdzi, że był narodowcem, ale został antyfaszystą. Dalej twierdzi on, że wokół raszkowskiego bractwa kurkowego zaczęło śmierdzieć. Ma to się objawiać tym, że niektórzy z braci kurkowych mieli nabyć strzelby i karabiny maszynowe. Nawrócony antyfaszysta opowiedział, że pewnego dnia zauważył grupę około 20 osób strzelających z różnych rodzajów broni. Miał być wtedy wywieszony baner “Śmierć wrogom ojczyzny”. Strzelający przedstawili się jako członkowie Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego im. Błyska z Odolanowa. Zdaniem rozmówcy, raz kula od kałasznikowa miała przelecieć 2 metry od głowy. W dalszej części bohater artykułu twierdzi, że jednak większość sprejowych bazgrołów jest autorstwa konkretnego mężczyzny, tzw. neonazisty.

Opisywane Stowarzyszenie im. Jana Błyska Kempińskiego poczuło się urażone opublikowanym artykułem. Wojciech Czerniak uważa, że “wybiórcza kłamie”. Zapewnia, że nikt z członków stowarzyszenia nie jest faszystą i nie ma takich poglądów. Wybiórcza połączyła wandalizm jednego człowieka z naszym stowarzyszeniem. Czerniak stanowczo zaprzecza jakoby mieli z nim cokolwiek wspólnego. Niestety patriotów w tym kraju nazywa się faszystami – dodaje Czerniak. Przypuszcza, że obraźliwy artykuł ma związek z pomysłem postawienia, za własne pieniądze, pomnika Żołnierzy Wyklętych w Ostrowie Wlkp. Część pieniędzy obiecał proboszcz Konkatedry.

Władze Raszkowa zapewniają, że strzelnica jest dla wszystkich. Od kilku miesięcy obowiązuje zakaz używania broni większego kalibru.

66 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jan
odpowiada  Obserwator
1 rok temu

Burmistrz Raszkowa jest bezpartyjny ( i chwała Bogu).

Pan
odpowiada  Pivot
2 lat temu

Tylko ze faszysci to ani nie mają Boga (nie zapominaj że Bóg jest miłością a oni się kierują nienawiścią, no chyba że szatan jest ich bogiem) ani nie mają honoru (chyba że liczysz że w 3 na jednego obcokrajowca jest honorowe) ani ojczyzny, bo stanowią margines społeczny i większość normalnych ludzi nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

Edam Adam Rycki
odpowiada  Maciej
2 lat temu

Gwałcili go Rumuni w poprawczaku dlatego taki jest…

staruszek
2 lat temu

Co Wy wiecie o żołnierzach wykletych?Wszystko to obłuda . Zdeptana historia.Nojgorsze to jest to ze tego odkręcić już się nie da.

buk humor dziczyzna
odpowiada  piotr
2 lat temu

Komunizm się skończył współczesny bolszewiku.Wiem, że wam wolne media
przeszkadzają bo nie można kraść pieniędzy podatnika na potęgę.
Jestem za jawną sprawą sadową a nie utajniona jak to bywa
w niewygodnych dla pisich sprawach.Ponieważ suweren powinien myśleć,że wszystko jest cacy i kolorowo.:)))))))

piotr
2 lat temu

gazeta wybiórcza to szmatławiec ,szuka tematu , w wojsku takimi gazetami się podcierało…Najlepiej znaleźć dobrego prawnika skierować sprawę do sądu !

Strażnik Texasu
2 lat temu

podcieram się … tą gazetką.

icek 3
odpowiada  BOLEK
2 lat temu

Jak najbardziej są to czyste pomówienia w wykonaniu wybiórczej.de, sprzedaży praktycznie nie ma, tyle co platfuski jedynie czytają może i tonący brzytwy się chwyta jak to się mówi, tanie sensacje jak najbardziej w cenie haha

JUNGEN
odpowiada  czytelnik2
2 lat temu

Przecież pismak z wybiórczej napisze co Merkel i ryżawy w Brukseli każe, ewentualnie wróg Polski czyli Shrek.

JUNGEN
2 lat temu

Ta antypolska niemiecka gazetka wybiórcza powinna odpowiedzieć za pomówienie.

66
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x