Kolejna wpadka Platformy. Prawo budowlane do POprawy

W ostatnich dniach informowaliśmy o nielegalnej betoniarni, która funkcjonuje na terenie Biskupic Ołobocznych. Sprawa ma dalszy ciąg.

+

Betoniarnia działa prawie od roku i w tym czasie zamieniła życie mieszkańców w piekło. Ci o całą sytuację obwiniali przede wszystkim Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, które w ich ocenie mogło uciąć temat na starcie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roman
7 lat temu

A co dalej z tą betoniarnią Panie Marku?…. Od ponad roku już rządzi PiS?…. POprawił PO „PO” prawo budowlane które tak Pan krytykował? Może teraz warto by wrócić w Pana komentarzu do tego tematu ? Ja wiem tylko że PiS POzwolił na wycinki drzew ….bez POzwolenia, ………o puszczy już nie wspomnę i odstrzale żubrów !! To jest teraz POzytywne działanie o ochronę mieszkańców i przyrody ….. i już nie wymaga POprawy…..że Pan milczy?

realistka
odpowiada  Roman
6 lat temu

Lepiej jednak poczytać ustawę zezwalającą na wycinkę drzew ale TYLKO I WYŁĄCZNIE NA PRYWATNYM TERENIE WŁAŚCICIELOWI TEGO GRUNTU ! Samorządy nie są właścicielami gruntów ale tylko ich zarządcami więc będą odpowiadać za samowolkę ci co dopuścili sie wycinki. Puszcza to kolejny temat o którym warto wiedzieć więcej niż TVN i opozycja bredzi . A co do betoniarni to działa od paru lat a nie od roku .

plyndz
8 lat temu

do *ROMAN Niech takie zakłady będą ale z dala od zabudowań gdzie mieszkają ludzie. Pewnie że zakłady pracy są potrzebne ale myślisz że jeśli ktoś kto ma więcej sprytu i kasy wybuduje kruszarnie czy fabrykę karmy suchej w środku wsi zatrudni od 5 do 10 osób na pseudo umowy to od razu będzie przemysł kwitł i bezrobocie spadnie? Tylko ile osób będzie cierpień a ile będzie miało korzyści że pracują w takich zakładach????

ROMAN
odpowiada  plyndz
8 lat temu

Co to znaczy „z dala od zabudowań”…. w jakiej odległości? Widziałeś np. na ŚLĄSKU choć jedną kopalnię, lub hutę; „z dala od zabudowań” ? Zawsze znajdzie się grupa ludzi, mieszkańców osiedli dla których to sąsiedztwo będzie uciążliwe, niewygodne (np. drogi). Stąd się biorą protesty ….. i tu żadna patia nie znajdzie złotego środka. Wpadkę kolejną może zaliczyć tylko ten co wszystko wszystkim obiecuje i krytykuje poprzedników – ja to załatwię…….
Jak to wcześniej pisałem: czekam na komentarze….. za rok, dwa lata i lata następne; Wielkich zwolenników PiS, i szykującej się do przejęcia władzy obiecującej wszystkim wszystko – partii PiS.

jan
8 lat temu

Ten pan niech się zdeklaruje w jakiej jest partii i Mikołajczyk też to są po

b2b
8 lat temu

Sam tytuł świadczy o upolitycznieniu ostrow24. A czy ktoś z was zastanawiał się dlaczego Starosta jest z PO a Wicestarosta z PIS? A może to opozycja „kopie dołki”?

ROMAN
8 lat temu

Proponuję zamknąć WSZYSTKIE zakłady w Polsce które smrodzą, kurzą i hałasują oczywiście z PO winy! (min. :kopalnie, huty, elektrownie węglowe, atomowe – jak by były-,wysypiska, itd.) …. Panie Marku pańska partia, jedynie słuszna ; PiS to zrobi ? Ale PiS nie jest chyba za tym? Bo wszystkim wszystko obieca, bezrobotnym i imigrantom …też !!!!!

24
0
Napisz co o tym sądziszx