Oświadczenie radnej Elżbiety Grochowskiej

Udostępnij
Tweet

Radna Elżbieta Grochowska, choć jeszcze nie zagłosowała za żadną decyzją, postanowiła odejść od grupy skupionej wokół Prawa i Sprawiedliwości i przejść na stronę Beaty Klimek, dzięki czemu prezydent uzyskała większość w Radzie Miasta. Ta decyzja bardzo nie spodobała się sympatykom PiS i dotychczasowym współpracownikom partyjnym. Zainteresowana wydała oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojej decyzji.

+

„Szanowni Państwo, przystępując do Klubu Radnych „Przyjazne Miasto”, kieruję się decyzją wyborców, którzy w ponad 65% poparli program wyborczy Pani Prezydent Beaty Klimek oraz jej kandydaturę na stanowisko Prezydenta Miasta w kolejnej kadencji 2018 – 2023. Jako Radna Miejska czuję się zobowiązana do realizacji programu i zadań, wybranych przez blisko 2/3 ostrowskich wyborców na najbliższe 5 lat.

Nie bez znaczenia dla mojej decyzji są również wnioski, jakie wyciągam z obserwacji Sesji Rady Miejskiej w mijającej kadencji. Wielu z nas w tym czasie miało okazję przyglądać się temu, jak źle układały się relacje między częścią opozycyjnych radnych a prezydentem miasta. Zamiast konstruktywnej współpracy i wspólnego dążenia do rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego. Niemal na każdym kroku obserwowaliśmy agresywną krytykę, ostry sprzeciw, arogancję, a nawet kłamstwa, których źródłem była część opozycyjnych radnych, toczących partyjne batalie z Panią Prezydent. Ja do „takich” radnych z pewnością nie chcę i nie będę należeć.

Przystępując do klubu Radnych popierających program Pani Prezydent, chcę zapobiec sytuacji, która miała miejsce w mijającej kadencji, kiedy dobre pomysły mniejszości, spotykały się z niezrozumiałym i nieracjonalnym sprzeciwem opozycyjnych radnych, dysponujących większością w Radzie Miejskiej. Czynię to, jako dotychczasowa Przewodnicząca Rady Osiedla, kierując się dobrem miasta i jego Mieszkańców.

Przede wszystkim chcę wesprzeć program, który uzyskał poparcie zdecydowanej większości ostrowian uczestniczących w wyborach. Zależy mi, aby ten program mógł być realizowany w spokojnej i stabilnej atmosferze, na bazie merytorycznych rozmów i dyskusji, tak aby nasze miasto rozwijało się z korzyścią dla mieszkańców.

CZYTAJ  Tak się skończyło spotkanie z wilkiem (ZDJĘCIA)

Wystąpienie Pana Senatora RP Łukasza Mikołajczyka podczas konferencji prasowej tylko utwierdziło mnie w słuszności podjętej decyzji. Miały być merytoryczne rozmowy, rozsądek i spokój, a tymczasem wydźwięk tej konferencji w mojej ocenie jest podobny do stylu prac Radnych opozycji w mijającej kadencji. Zbyt wiele czasu poświęca się kwestiom personalnym i nieobiektywnemu relacjonowaniu okoliczności oraz prywatnych rozmów z moim udziałem, a zbyt mało działaniom, aby Ostrów był jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku.

Mając na względzie moją pracę w samorządzie miasta w nowej kadencji, oświadczam, że nie byłam i nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Jestem więc osobą bezpartyjną, co zresztą wielokrotnie podkreślałam. Tym bardziej chcę zatem liczyć się ze zdaniem większości wyborców, a nie wąskiego grona partyjnych działaczy. Chcę również podkreślić, że podpisane przeze mnie oświadczenie z września br. jest w pełni autentyczne i sygnowałam je, aby zapewnić, że w przypadku wyboru prezydenta miasta z naszej listy wyborczej, jako radna będę wspierała realizację przedstawionego przez niego programu wyborczego.

21 października zdecydowana większość wyborców opowiedziała się jednak za programem Pani Prezydent Beaty Klimek. Dlatego, jako radna niebędąca członkiem żadnej partii politycznej, czuję się szczególnie zobowiązana do respektowania głosów tej większości. Radny ma przede wszystkim służyć Mieszkańcom, dlatego nie mogę stawać w opozycji do programu, który został wybrany przez większość Mieszkańców uczestniczących w wyborach.

W tej sytuacji, interes partii nie może przysłaniać dobra Miasta i dobrej współpracy Rady Miejskiej z Prezydentem Miasta na rzecz jego rozwoju. Biorąc pod uwagę fakt, że Pani Prezydent zaprasza wszystkich Radnych do współpracy na rzecz Ostrowa Wielkopolskiego w ramach Klubu Radnych „Przyjazne Miasto”, ufam, że partyjne interesy i ambicje, także dla innych osób okażą się mniej ważne od dobrej współpracy z myślą o Mieszkańcach, ponad politycznymi podziałami.

CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to

Z wyrazami szacunku

Elżbieta Grochowska

Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
192 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wiecznie glodny
5 lat temu

A bedzie Burger King na zebcowie?????

Poldek do pisiorów - Zębców
5 lat temu

Pacany – Matuszczak jaki jest,taki jest – ale to doświadczony samorządowiec,radny ! Ma też pewien poziom intelektualny.Postawiliście na prymitywną Grochowską – nie macie żadnego ! Ha,ha,ha, ! Ponadto mieliście innych kandydatów ! Ja też,, pisior,, – głosowałem na niego,zabrakło niewiele głosów ! Przez Was – Pacany !

?
5 lat temu

Ale ze jak że tak dwa dni po wyborach stwierdziła że lepiej będzie u Klimek oj brzydka Ty tak oszukać wyborców

:)
5 lat temu

Drugiej japoni to my tu nie zbudujemy jak tak beda nas traktowac Ci na ktorych glosujemy

Ostatnia kadencja
5 lat temu

Bez honoru ci nasi politykierzy, zapewne będzie to ich ostatnia kadencja. A może był w tym cel pewnie tak Pani na pierwszym szczczeblu wie co robi ale jak mówi przysłowie tylko krowa zdania nie zmienia haha

Posówka
5 lat temu

Chorągiewka, żadnego kręgosłupa moralnego, byle być u koryta. Pani Klimek rozwija się w swych podstawach z PiS, choćby poparcie jej jak ja to mówię,, czarnych mamb, czarnych marszy

kulfon do Pasówki
odpowiada  Posówka
5 lat temu

Nie marudź Pasówka,wszystko pozamiatane. Dla Ciebie pozostało koryto od świnek ! Ale jak masz taki prosty kręgosłup,to nawet tam nie sięgniesz a by pochlipać ! Spadaj !

Do kulfon
odpowiada  Posówka
5 lat temu

Piszesz z bledami masz prostacki jezyk reprezentujesz soba tyle co grochowska

Wacuś żartowniś
5 lat temu

,,Robol ,, ma rację ! Kmioty z Zębcowa,sami na siłę wynieśli Grochowską – cwaniarę na radną a teraz skowyczą ! Być zwolennikiem PiS – u,głosować z listy PiS – u,to jedno a wybrać szanowanego,uczciwego człowieka to drugie ! Na liście jest kilka kandydatów a ,,pisiory zębcowskie,, wybrali najgorszego, karierowiczkę ! Jacy wyborcy taka radna ! A może cywilizacyjnie,jak to mówiła liderka Nowoczesnej, Lubnauer , ,,pisiory,, są niższego rzędu ewolucyjnego ! Mówiąc prosto przygłupy, skoro nie mieli świadomości na kogo głosują ! Obciach to Wy macie ! A takie osobowości jak Grochowska mają grubą skórę i wszystkie epitety,spłyną jak po niej kaczce – będzie robiła swoje interesy i kasę ! To raczej Wam się żółć gotuje bardziej !

ola r.
5 lat temu

Kadencja minie szybko -Obciach pozostanie do końca życia !

wac
5 lat temu

Na tak obrzydliwy numer , nie ma żadnego usprawiedliwienia.

darek
5 lat temu

zachowanie haniebne !

192
0
Napisz co o tym sądziszx