Oświadczenie radnej Elżbiety Grochowskiej

Udostępnij
Tweet

Radna Elżbieta Grochowska, choć jeszcze nie zagłosowała za żadną decyzją, postanowiła odejść od grupy skupionej wokół Prawa i Sprawiedliwości i przejść na stronę Beaty Klimek, dzięki czemu prezydent uzyskała większość w Radzie Miasta. Ta decyzja bardzo nie spodobała się sympatykom PiS i dotychczasowym współpracownikom partyjnym. Zainteresowana wydała oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojej decyzji.

+

„Szanowni Państwo, przystępując do Klubu Radnych „Przyjazne Miasto”, kieruję się decyzją wyborców, którzy w ponad 65% poparli program wyborczy Pani Prezydent Beaty Klimek oraz jej kandydaturę na stanowisko Prezydenta Miasta w kolejnej kadencji 2018 – 2023. Jako Radna Miejska czuję się zobowiązana do realizacji programu i zadań, wybranych przez blisko 2/3 ostrowskich wyborców na najbliższe 5 lat.

Nie bez znaczenia dla mojej decyzji są również wnioski, jakie wyciągam z obserwacji Sesji Rady Miejskiej w mijającej kadencji. Wielu z nas w tym czasie miało okazję przyglądać się temu, jak źle układały się relacje między częścią opozycyjnych radnych a prezydentem miasta. Zamiast konstruktywnej współpracy i wspólnego dążenia do rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego. Niemal na każdym kroku obserwowaliśmy agresywną krytykę, ostry sprzeciw, arogancję, a nawet kłamstwa, których źródłem była część opozycyjnych radnych, toczących partyjne batalie z Panią Prezydent. Ja do „takich” radnych z pewnością nie chcę i nie będę należeć.

Przystępując do klubu Radnych popierających program Pani Prezydent, chcę zapobiec sytuacji, która miała miejsce w mijającej kadencji, kiedy dobre pomysły mniejszości, spotykały się z niezrozumiałym i nieracjonalnym sprzeciwem opozycyjnych radnych, dysponujących większością w Radzie Miejskiej. Czynię to, jako dotychczasowa Przewodnicząca Rady Osiedla, kierując się dobrem miasta i jego Mieszkańców.

Przede wszystkim chcę wesprzeć program, który uzyskał poparcie zdecydowanej większości ostrowian uczestniczących w wyborach. Zależy mi, aby ten program mógł być realizowany w spokojnej i stabilnej atmosferze, na bazie merytorycznych rozmów i dyskusji, tak aby nasze miasto rozwijało się z korzyścią dla mieszkańców.

CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to

Wystąpienie Pana Senatora RP Łukasza Mikołajczyka podczas konferencji prasowej tylko utwierdziło mnie w słuszności podjętej decyzji. Miały być merytoryczne rozmowy, rozsądek i spokój, a tymczasem wydźwięk tej konferencji w mojej ocenie jest podobny do stylu prac Radnych opozycji w mijającej kadencji. Zbyt wiele czasu poświęca się kwestiom personalnym i nieobiektywnemu relacjonowaniu okoliczności oraz prywatnych rozmów z moim udziałem, a zbyt mało działaniom, aby Ostrów był jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku.

Mając na względzie moją pracę w samorządzie miasta w nowej kadencji, oświadczam, że nie byłam i nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Jestem więc osobą bezpartyjną, co zresztą wielokrotnie podkreślałam. Tym bardziej chcę zatem liczyć się ze zdaniem większości wyborców, a nie wąskiego grona partyjnych działaczy. Chcę również podkreślić, że podpisane przeze mnie oświadczenie z września br. jest w pełni autentyczne i sygnowałam je, aby zapewnić, że w przypadku wyboru prezydenta miasta z naszej listy wyborczej, jako radna będę wspierała realizację przedstawionego przez niego programu wyborczego.

21 października zdecydowana większość wyborców opowiedziała się jednak za programem Pani Prezydent Beaty Klimek. Dlatego, jako radna niebędąca członkiem żadnej partii politycznej, czuję się szczególnie zobowiązana do respektowania głosów tej większości. Radny ma przede wszystkim służyć Mieszkańcom, dlatego nie mogę stawać w opozycji do programu, który został wybrany przez większość Mieszkańców uczestniczących w wyborach.

W tej sytuacji, interes partii nie może przysłaniać dobra Miasta i dobrej współpracy Rady Miejskiej z Prezydentem Miasta na rzecz jego rozwoju. Biorąc pod uwagę fakt, że Pani Prezydent zaprasza wszystkich Radnych do współpracy na rzecz Ostrowa Wielkopolskiego w ramach Klubu Radnych „Przyjazne Miasto”, ufam, że partyjne interesy i ambicje, także dla innych osób okażą się mniej ważne od dobrej współpracy z myślą o Mieszkańcach, ponad politycznymi podziałami.

CZYTAJ  Tak się skończyło spotkanie z wilkiem (ZDJĘCIA)

Z wyrazami szacunku

Elżbieta Grochowska

Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
192 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przyzwoity
5 lat temu

Ta osoba idealnie pasuje do otoczenia Beaty Klimek i niej samej.

bibrus
5 lat temu

Honorowe i jedyne wyjście z tej sytuacji to rezygnacja.
Wszystko inne to ściema wobec swoich wyborców.

Przekręt
5 lat temu

To jest typ człowieka, który zawsze będzie się przyłączał do posiadających władzę żeby ugrać co swoje.

Tomasz Rabiega
5 lat temu

Same kity. Żeby realizować program Klimkowej nie musiała zdradzać swojego klubu.

Wysocko
odpowiada  Tomasz Rabiega
5 lat temu

Brawo dla tej Pani!!!!

Realista
5 lat temu

Winni zawsze sie tlumacza , a co sie powiedzialo to sie pamieta

Jj
5 lat temu

Kto jest na tym zdjęciu? ??

Lucyna
odpowiada  Jj
5 lat temu

Przecież jest napisane czytać nie umiesz

sprzatający
odpowiada  Jj
5 lat temu

szmata do mycia podłogi w gościńcu

Oburzony
5 lat temu

Nie zycze sobie zeby taka Judaszowa Pani reprentowała mnie w Radzi Miejskiej. Jestem mieszkancem osiedla zebcow i ta Pani zawsze tylko swoj czubek nosa widziala…. okropne to!!!

Jajo do oburzonego
odpowiada  Oburzony
5 lat temu

To się wyprowadź,Grochowskiej się nie podobało,zmieniła formację ! Nie gderaj tylko zmień miejsce pobytu kulfonie !

Zenon
5 lat temu

To oświadczenie to bełkot bezradnej… żenująca jest ta Pani!!!?

niki
5 lat temu

Głosując na panią to był WIELKI BŁĄD. Daje słowo to się już NIE POWTÓRZY!!!!!!!!

Krzysztof
5 lat temu

W poprzedniej kadencji też byl radny często zmieniający zdanie. Dzisiaj już nie jest radnym.

Janusz
odpowiada  Krzysztof
5 lat temu

Jawne oszustko i cwaniactwo. Gdyby wygrał PIS to by Pani zrezygnowała z mandatu. W ogóle po co Pani startowała.

192
0
Napisz co o tym sądziszx