Oświadczenie radnej Elżbiety Grochowskiej

Udostępnij
Tweet

Radna Elżbieta Grochowska, choć jeszcze nie zagłosowała za żadną decyzją, postanowiła odejść od grupy skupionej wokół Prawa i Sprawiedliwości i przejść na stronę Beaty Klimek, dzięki czemu prezydent uzyskała większość w Radzie Miasta. Ta decyzja bardzo nie spodobała się sympatykom PiS i dotychczasowym współpracownikom partyjnym. Zainteresowana wydała oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojej decyzji.

+

„Szanowni Państwo, przystępując do Klubu Radnych „Przyjazne Miasto”, kieruję się decyzją wyborców, którzy w ponad 65% poparli program wyborczy Pani Prezydent Beaty Klimek oraz jej kandydaturę na stanowisko Prezydenta Miasta w kolejnej kadencji 2018 – 2023. Jako Radna Miejska czuję się zobowiązana do realizacji programu i zadań, wybranych przez blisko 2/3 ostrowskich wyborców na najbliższe 5 lat.

Nie bez znaczenia dla mojej decyzji są również wnioski, jakie wyciągam z obserwacji Sesji Rady Miejskiej w mijającej kadencji. Wielu z nas w tym czasie miało okazję przyglądać się temu, jak źle układały się relacje między częścią opozycyjnych radnych a prezydentem miasta. Zamiast konstruktywnej współpracy i wspólnego dążenia do rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego. Niemal na każdym kroku obserwowaliśmy agresywną krytykę, ostry sprzeciw, arogancję, a nawet kłamstwa, których źródłem była część opozycyjnych radnych, toczących partyjne batalie z Panią Prezydent. Ja do „takich” radnych z pewnością nie chcę i nie będę należeć.

Przystępując do klubu Radnych popierających program Pani Prezydent, chcę zapobiec sytuacji, która miała miejsce w mijającej kadencji, kiedy dobre pomysły mniejszości, spotykały się z niezrozumiałym i nieracjonalnym sprzeciwem opozycyjnych radnych, dysponujących większością w Radzie Miejskiej. Czynię to, jako dotychczasowa Przewodnicząca Rady Osiedla, kierując się dobrem miasta i jego Mieszkańców.

Przede wszystkim chcę wesprzeć program, który uzyskał poparcie zdecydowanej większości ostrowian uczestniczących w wyborach. Zależy mi, aby ten program mógł być realizowany w spokojnej i stabilnej atmosferze, na bazie merytorycznych rozmów i dyskusji, tak aby nasze miasto rozwijało się z korzyścią dla mieszkańców.

CZYTAJ  Będziecie mogli popływać przy kolorowych światłach

Wystąpienie Pana Senatora RP Łukasza Mikołajczyka podczas konferencji prasowej tylko utwierdziło mnie w słuszności podjętej decyzji. Miały być merytoryczne rozmowy, rozsądek i spokój, a tymczasem wydźwięk tej konferencji w mojej ocenie jest podobny do stylu prac Radnych opozycji w mijającej kadencji. Zbyt wiele czasu poświęca się kwestiom personalnym i nieobiektywnemu relacjonowaniu okoliczności oraz prywatnych rozmów z moim udziałem, a zbyt mało działaniom, aby Ostrów był jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku.

Mając na względzie moją pracę w samorządzie miasta w nowej kadencji, oświadczam, że nie byłam i nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Jestem więc osobą bezpartyjną, co zresztą wielokrotnie podkreślałam. Tym bardziej chcę zatem liczyć się ze zdaniem większości wyborców, a nie wąskiego grona partyjnych działaczy. Chcę również podkreślić, że podpisane przeze mnie oświadczenie z września br. jest w pełni autentyczne i sygnowałam je, aby zapewnić, że w przypadku wyboru prezydenta miasta z naszej listy wyborczej, jako radna będę wspierała realizację przedstawionego przez niego programu wyborczego.

21 października zdecydowana większość wyborców opowiedziała się jednak za programem Pani Prezydent Beaty Klimek. Dlatego, jako radna niebędąca członkiem żadnej partii politycznej, czuję się szczególnie zobowiązana do respektowania głosów tej większości. Radny ma przede wszystkim służyć Mieszkańcom, dlatego nie mogę stawać w opozycji do programu, który został wybrany przez większość Mieszkańców uczestniczących w wyborach.

W tej sytuacji, interes partii nie może przysłaniać dobra Miasta i dobrej współpracy Rady Miejskiej z Prezydentem Miasta na rzecz jego rozwoju. Biorąc pod uwagę fakt, że Pani Prezydent zaprasza wszystkich Radnych do współpracy na rzecz Ostrowa Wielkopolskiego w ramach Klubu Radnych „Przyjazne Miasto”, ufam, że partyjne interesy i ambicje, także dla innych osób okażą się mniej ważne od dobrej współpracy z myślą o Mieszkańcach, ponad politycznymi podziałami.

CZYTAJ  Tak się skończyło spotkanie z wilkiem (ZDJĘCIA)

Z wyrazami szacunku

Elżbieta Grochowska

Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
192 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
62
5 lat temu

To wtyczka jak w U M Warszawa w wydziale budownictwa (będzie zgoda na pomnik)

Patryk
5 lat temu

Ja glosuje za rowerem miejskim na zebcowie

robol
5 lat temu

Qźwa,przestańcie jazgotać po fakcie ! Przecież na listach PiS były inne nazwiska kandydatów, na które można było głosować – nie skorupowane tak,jak Grochowska ! Ja głosowałam na kogoś innego,bo wiedziałem co to za agentka ! Wszyscy piszą teraz,co to za przekręciara,to znaczy,że wiedzieli o tym przed wyborami !!! To po co na nią głosowaliście a teraz lament !!! To Wy nie macie honoru i etycznej odpowiedzialności – aby się przyznać,że popełniliście błąd ! Matoły,hipokryci,faryzeusze !

Zębcowianin
odpowiada  robol
5 lat temu

Tak ale jak była z mojego osiedla i startowała z listy PiS, to jej dałem krzyżyk. Gdybym wiedział, że to faryzeusz, to głosowałbym na kogoś innego.

do Zębcowianina - senior pisior
odpowiada  robol
5 lat temu

To co siedziałeś cały czas w piwnicy,albo w norze,że nie wiedziałeś co to za model ! Wszyscy wiedzieli na osiedlu a teraz rżną głupa,próbują się wybielić. Dobrze za głosowałeś na listę PiS,ja też,ale głosuje
się w pierwszej kolejności na wartościowego człowieka z tej listy a nie bezwiednie,bez pomyślunku, na partię ! Ja na nią nie głosowałem lecz na innego kandydata – doskonale wiedziałem ,że to przekręciara ! Macie co chcieliście i gęby w kubeł ! A wystawianie moralnej oceny Grochowskiej,którą sami wybraliście – TYLKO WAS KOMPROMITUJE ! Oszołomy !

r
5 lat temu

Szanowni Wyborcy PiS! Sami widzicie że nie warto głosować na ludzi z tej partii, bo oni nie mają wartościowych ludzi, na listy wrzucają osoby z przypadku.

Wyborca
odpowiada  r
5 lat temu

W każdym ugrupowaniu znajdzie się jakiś szubrawiec. Nikt nie jest duchem świętym. Ostrowski PiS już o tym wie. Gorzej jest z Klimkową, która takich ludzi przyjmuje.

No no
5 lat temu

W tym roku było dużo żmij ale ta to akurat pasożyty tasiemiec

Maja
5 lat temu

Tylko wygrała Pani startując z listy PiS. Wielu wyborców dlatego głosowało na Panią .

myślący
odpowiada  Maja
5 lat temu

Durnowate,trzeba było głosować na człowieka znanego i szanowanego nawet z innej listy – a nie na partię PiS i na dodatek znaną kombinatorkę ! Tak to jest jak głosuje się ślepo na listę PiS,aby zaszkodzić Klimek !

Karol
5 lat temu

chcieli mi na plocie powiesic plakat grochowskiej oczywiscie odmowilem bo znam babe dobrze dzisiaj jestem dumny a moja sasiadka sobie pluje

321
5 lat temu

Na pewno nie tak jak nowośmiszni i platfuski, co to w ogóle za niemieckie partyjki z 15 % poparcia w sumie ?!

Biedronka
5 lat temu

Nikt tak w historii Ostrowa nie wydymał pisiorów i platfusów jak Klimek i Grochowska ! Dodatkowo wyborcy wyszli na matołów i

Karol
odpowiada  Biedronka
5 lat temu

Dobrze, że połączone SLD i PO mają z Grochowskiej pożytek.

Patryk
5 lat temu

Ujezdzacie na pis ale to dzieki nim od 1 stycznia Ukraincy pracujacy u nas beda musieli miec zaswiadczenie o szczepieniu na odre

192
0
Napisz co o tym sądziszx