Radna Grochowska podpisała lojalkę. PiS jest oburzony

Udostępnij
Tweet

Przedstawiciele ostrowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości wyrazili oburzenie zachowaniem Elżbiety Grochowskiej, która dostała się do Rady Miejskiej z listy tej partii. Zanim jeszcze zasiadła w sali sesyjnej, przeszła na stronę rządzącej w mieście Beaty Klimek. Środowisko PiS odwołuje się do honoru radnej. Z drugiej strony może dzięki byciu w drużynie rządzącej, będzie mogła więcej przeforsować dla reprezentowanego przez siebie osiedla.

+

Senator Łukasz Mikołajczyk opisał bieżącą sytuację podczas porannej konferencji prasowej.

– Ta decyzja bardzo nas zaskoczyła, ponieważ mieliśmy tuż po wyborach trzy spotkania z radnymi. Rozmawialiśmy o tym jak zamierzamy pracować w radzie miejskiej. Podkreślaliśmy, że będziemy współpracować dla dobra miasta, czyli głosować we wszystkich tych uchwałach, które będą dobre dla miasta, które będą powodowały rozwój miasta. Wtedy będziemy głosować wspólnie z drużyną pani prezydent Klimek.

– Absolutnie nie zamierzamy być totalną opozycją. Miasto jest dla nas najważniejsze. Chcemy w Radzie Miejskiej realizować zapisy strategii Ostrów 2023, bowiem przypomnę ta strategia miała 118 wspaniałych punktów. Pewne punkty będziemy chcieli jako radni wdrażać i wnosić pod obrady Rady Miejskiej. Stąd tym bardziej dziwi mnie ta decyzja, bo wspólnie uzgodniliśmy, że nie będziemy totalną opozycję. Będziemy konstruktywnie pracować na rzecz miasta.

– Pani Elżbieta Grochowska podjęła decyzję o przejściu do grupy radnych skupionych wokół Beaty Klimek, podnosząc kwestie, że ludzie głosowali na nią jako na osobę, a nie na listę. Jest to dla nas niezrozumiałe. I to jest nieprawdziwe, gdyż wczoraj mieliśmy mnóstwo telefonów. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości czuli się oszukani przez panią Elżbietę Grochowską, bo oni głosowali na nią, ale to tylko dlatego, że jest na liście Prawa i Sprawiedliwości. Oddawali głos na Prawo i Sprawiedliwość. 

– Jeżeli Pani Elżbieta Grochowska czuje się tak silna, mogła wystartować ze swojego komitetu. No i jestem ciekaw czy weszłaby do Rady Miejskiej. Widzimy co stało się chociażby z innymi komitetami i kandydatami, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki, a w tej radzie się nie znaleźli.

– Mamy również oświadczenie, które podpisała pani Elżbieta Grochowska. Przeczytam treść tego oświadczenia mieszkańcom: Oświadczam, że w przypadku wyboru na radnego, zobowiązuję się do pracy w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości; do realizowania programu wyborczego tego ugrupowania oraz do zachowania dyscypliny głosowania w istotnych sprawach podjętych przez wyżej wymieniony klub. W przypadku wystąpienia lub wykluczenia z klubu zobowiązuje się do zrzeczenia się mandatu radnego.

Po kilku dniach poznamy dokładne stanowisko Elżbiety Grochowskiej.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

174 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwatorka
5 lat temu

Domagamy się, by PiS zmusił Grochowska do zrzeczenia się mandatu radnej- tak jak deklarowała w podpisanej lojalce

KASA-DB
5 lat temu

Tu mnie dziwi startowała z PIS bo program wyborczy Mikołajczyka jej odpowiadał teraz przeszła do Klimek to jej odpowiada rozumiem że gdyby PO z Nowoczesną wygrało ich program z „metrem pod miastem” by jej odpowiadał.

wyborca
5 lat temu

Groch*jska oddaj mandat !

ela
odpowiada  wyborca
5 lat temu

Za. 5 lat,jak mnie ponownie nie wybiorą ! Koleś nie bądź taki gorączkowy,nabawisz się nerwicy a lekarz kosztuje !!!

Wacuś do religioznawcy i bohuna !
5 lat temu

Oooo, jeszcze niedobitki się odzywają ! Na wieczerzę wigilijną pójdę,bo na autentycznej biblijnej Judasz był. Tym bardziej,że ten nasz ,nie zdradził Jezusa a wściekłą psiarnię ,,pisiorów,, A i ksiądz będzie,bo oni raczej nie dyskryminują rządzących,są raczej neutralni . ! A może i darowizna z ,,Gościnca Zębcowskiego się znajdzie ? A w lewacki łeb się pier**lnę, jak czerwoni w Ostrowie przegrają ! A że rychło się na to nie zanosi,to do tego czasu, raczej Wasze łby dostaną pomieszania zmysłów z niemocy – co już widać po komentarzach. Wściekłość i bezsilność ! Ha,ha,ha ! A my radośni – 5 lat przed nami ! Damy radę – jak mówiła ,,broszka ,,

religioznawca
5 lat temu

Pani katoliczka co za wzór Judasza sobie obrała na FB na wieczerzę wigilijną zaprasza.

sąsiad
odpowiada  religioznawca
5 lat temu

jeszcze ludzi potruje z taka czerwona zaraza nic nie wiadomo

Wacuś żartowniś
5 lat temu

Coś cieniutko ostatnio z komentarzami ,,pisiory,, i wyrolowani w głosowaniu na Pi S ! Dziś jeszcze ani jeden ! Jęzory opadły,żółci zabrakło ! A obie panie mają się dobrze.Pani prezydent na jubileuszu 95 lat chóru. męskiego,uśmiechnięta ,zadowolona, gratulowała,przytulała..! Pani Ela też,jak tu ktoś napisał w towarzystwie rozbawiona. ! A Wy smutasy. Może wreszcie dotarło,że pozamiatane a polityka to nie zajęcie dla grzecznych panienek,pensjonarek minionego wieku ! Pozostało Wam tylko karmić się przez 5 lat,etyką i honorem ! Ha,ha,ha !

bohun
odpowiada  Wacuś żartowniś
5 lat temu

Ty Wacuś wez pie….nij się w ten lewacki łeb i nie pie**ol bzdur ty z Kodu czy z innego smrodu?…

Słuszna uwaga Dżona
5 lat temu

Po co głosować na kandydatów PiS,skoro liderzy wymuszają od nich podpisanie lojalki,że będą realizowali linię partii. Co ma Kaczor do mojego miasta,osiedli,mieszkańców ! Po co mi taki ubezwłasnowolniony radny ! Ci co głosowali na PiS,wybrali radnych sługusów Kaczora a nie działaczy na rzecz miasta ! BARANY !

Jerzola
5 lat temu

kapciowy na prezydenta i komyndanta osp w hynowej,niech zyje,tow.kapciowy niech żyje

do Piśmiennego
5 lat temu

Skoro TUK nie jest nieukiem,to znaczy,że ,,Piśmienny nieuk,, – jest TŁUKIEM, bo tak powinno być POPRAWNIE !

@Piśmienny
5 lat temu

Nie wymądrzaj się baranie ! TUK,to inaczej nazwa szpiku kostnego. Pisząc ,,tą panią,, jest niepoprawnie,ale nie zmienia znaczenia – pani,pozostaje panią. Natomiast nieuk nie jest tukiem !!! Pozdrawiam !

1 8 9 10
174
0
Napisz co o tym sądziszx