OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Są przeciw koalicji w powiecie PO z PiS-em

List otwarty do Radnych Powiatu Ostrowskiego wybranych z list Koalicji Obywatelskiej od uczestników protestów pod ostrowskim Sądem,  przeciw zawieraniu koalicji przez Platformę Obywatelską z PiS-em w radzie powiatu. 

+

Paweł Rajski
Marek Ewiak
Andrzej Knopiński
Andrzej Leraczyk
Sylwia Nowicka
Michał Ciupka
Tomasz Brucki
Maria Tomaszewska
Damian Grądzielewski
Tomasz Ziąbka
Dariusz Berek

Szanowni Państwo, wyrażamy nasze krytyczne stanowisko w sprawie ewentualnej koalicji z Prawem
i Sprawiedliwością w Powiecie Ostrowskim.

My- Ostrowscy Spacerowicze „pilnowaliśmy” tych wyborów w Obwodowych Komisjach Wyborczych.
Jesteśmy swoistą opozycją uliczną, jako osoby bezpartyjne, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec
jakichkolwiek lokalnych koalicji w samorządach z PiS-em! Nie można paktować z ugrupowaniem,
który jawnie łamie Konstytucję RP i niszczy niezależność konstytucyjnych organów państwa, takich jak np. Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa czy Sąd Najwyższy.
Sytuacja jest bez precedensu po roku 1989. PiS niszczy w sposób bezpardonowy konstytucyjny
trójpodział władzy w Polsce. My Ostrowscy Spacerowicze od dwóch lat zdecydowanie przeciwko temu protestujemy przed ostrowskim sądem. Chcąc wspólnie wygrać kolejne, potrójne wybory w latach 2019-2020, nie można zawierać żadnych lokalnych sojuszy z PiS-em!

Macie Państwo w Powiecie Ostrowskim alternatywę. Możecie zawrzeć większościową koalicję z PSL￾em. Takie koalicje będą zawarte w 10 sejmikach wojewódzkich. Jest to naturalny koalicjant Koalicji Obywatelskiej. Jako radni wybrani z list Koalicji Obywatelskiej powinniście Państwo dać jasny sygnał dla elektoratu szeroko rozumianej opozycji. Inaczej nie odsuniemy PiS-u od władzy!

Oczekujemy od Państwa Radnych publicznego odniesienia się do kwestii poruszonych w niniejszym
liście otwartym.

W imieniu Grupy Ostrowskich Spacerowiczów: Teresa Grabicka-Majewska, Marek Grześczyk,
Krzysztof Kaczmarek, Jolanta Kobzda, Aldona Konieczna, Beata Koralewska, Krzysztof Koralewski, Michał Paliga, Bogusława Podyma, Dariusz Potasznik, Elżbieta Radzik, Monika Rudowicz, Andrzej Stanisław Tabor, Hanna Tarasewicz, Andrzej Tomalak, Andrzej Sobczak, Irena Wolff, Roman Wojtyczka, Jerzy Wójcicki, Robert Zawadzki.

66 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ANDO
2 lat temu

Nic z tego protestu nie wyjdzie. Pragmatyczny lider koalicji obywatelskiej (czytaj Starosta) postawi na koalicję z PiS. Po pierwsze od kilku kadencji już razem sprawują władzę w powiecie, po drugie będą mieli razem duża przewagę w radzie powiatu i wreszcie po trzecie, jeśli w kraju rządzi PiS, to przy takiej koalicji w powiecie można będzie zdziałać więcej (czytaj: liczyć na więcej środków z budżetu państwa). Czyli reasumując dla PO bardziej opłacalna jest w powiecie koalicja z PiS niż z PSL.

Koziabródka Wojewoda Łęczycki
2 lat temu

Oczywiście,że “NIE MOŻNA” miało być.Sorry.

Koziabródka Wojewoda Łęczycki
2 lat temu

Bardzo stresujące są informacje o ewentualnych, możliwych koalicjach partii demokratycznych z PiS-em. Od partii prodemokratycznych należałoby oczekiwać przede wszystkim poszanowania wartości zapisanych w Konstytucji. Zawieranie lokalnych koalicji z Prawem i Sprawiedliwością będzie świadectwem zaprzeczenia tym wartościom. Dzisiaj dzieją się w Polsce rzeczy bardzo smutne i tragiczne. Pozostańcie w rodzinie ugrupowań demokratycznych, i pokażecie wyborcom z powiatu ostrowskiego, że można układać się z tymi, którzy niszczą nasz wspólny dorobek. Każda decyzja o koalicji z PiS-em będzie jednoznacznie odebrana jako stawianie partykularnych korzyści i interesów nad interesem demokracji. To jest wasz egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności szanowni rajcy z KO.

polak
2 lat temu

do tej Pani co napisała ze Urbaniak wybudował obwodnice chyba jest nie powazna obwodnice to wybudowała GDDKiA A URBANIAK to tylko dla siebie i przyczynił się do dalszego rozpadu kilku przedsiebiorstw

już nie ostrowianka
odpowiada  ostrowianka
2 lat temu

nie bo nie i takie jest twoje motto.Chyba nie masz pojęcia ile robił dla Ostrowa p.Urbaniak.Brzozowa,kilka mostów obwodnica itd itpa walka z p,Klimek to o co?Chyba tylko pieniaczką jesteś.

wiesiu
2 lat temu

wojcicki drobny pijaczek,ale sie boicie pisu zdrajcy

Antek Drugi
odpowiada  Domyślny
2 lat temu

Towarzysz Wójcicki to mentalnie homosovieticus. Przypuszczalnie niereformowalny. Taki towarzysz dinozaur. Do kacapów nie pasuje, bo z rosyjskiego, jak z wszelkich języów, był słaby. Chyba nawet z j. polskim ma kłopoty. Typowy obrońca komunistycznej i postkomunistycznej tzw. konstytucji. Spóźnił się o pół wieku ten mały Felek Dzierżyński. Jędruś z kolei to klasyczny pożyteczny idiota.

Edziooo
2 lat temu

“osoby bezpartyjne” buahahha padłem…

Antek
odpowiada  Emigrant
2 lat temu

Nie! Bo oni by na cmentarzu o konstytucji chrzanili.

pisiorex
2 lat temu

Ostrowski syf odcinek 65

66
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x