Są przeciw koalicji w powiecie PO z PiS-em

Udostępnij
Tweet

List otwarty do Radnych Powiatu Ostrowskiego wybranych z list Koalicji Obywatelskiej od uczestników protestów pod ostrowskim Sądem,  przeciw zawieraniu koalicji przez Platformę Obywatelską z PiS-em w radzie powiatu. 

+

Paweł Rajski
Marek Ewiak
Andrzej Knopiński
Andrzej Leraczyk
Sylwia Nowicka
Michał Ciupka
Tomasz Brucki
Maria Tomaszewska
Damian Grądzielewski
Tomasz Ziąbka
Dariusz Berek

Szanowni Państwo, wyrażamy nasze krytyczne stanowisko w sprawie ewentualnej koalicji z Prawem
i Sprawiedliwością w Powiecie Ostrowskim.

My- Ostrowscy Spacerowicze „pilnowaliśmy” tych wyborów w Obwodowych Komisjach Wyborczych.
Jesteśmy swoistą opozycją uliczną, jako osoby bezpartyjne, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec
jakichkolwiek lokalnych koalicji w samorządach z PiS-em! Nie można paktować z ugrupowaniem,
który jawnie łamie Konstytucję RP i niszczy niezależność konstytucyjnych organów państwa, takich jak np. Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa czy Sąd Najwyższy.
Sytuacja jest bez precedensu po roku 1989. PiS niszczy w sposób bezpardonowy konstytucyjny
trójpodział władzy w Polsce. My Ostrowscy Spacerowicze od dwóch lat zdecydowanie przeciwko temu protestujemy przed ostrowskim sądem. Chcąc wspólnie wygrać kolejne, potrójne wybory w latach 2019-2020, nie można zawierać żadnych lokalnych sojuszy z PiS-em!

Macie Państwo w Powiecie Ostrowskim alternatywę. Możecie zawrzeć większościową koalicję z PSL￾em. Takie koalicje będą zawarte w 10 sejmikach wojewódzkich. Jest to naturalny koalicjant Koalicji Obywatelskiej. Jako radni wybrani z list Koalicji Obywatelskiej powinniście Państwo dać jasny sygnał dla elektoratu szeroko rozumianej opozycji. Inaczej nie odsuniemy PiS-u od władzy!

Oczekujemy od Państwa Radnych publicznego odniesienia się do kwestii poruszonych w niniejszym
liście otwartym.

W imieniu Grupy Ostrowskich Spacerowiczów: Teresa Grabicka-Majewska, Marek Grześczyk,
Krzysztof Kaczmarek, Jolanta Kobzda, Aldona Konieczna, Beata Koralewska, Krzysztof Koralewski, Michał Paliga, Bogusława Podyma, Dariusz Potasznik, Elżbieta Radzik, Monika Rudowicz, Andrzej Stanisław Tabor, Hanna Tarasewicz, Andrzej Tomalak, Andrzej Sobczak, Irena Wolff, Roman Wojtyczka, Jerzy Wójcicki, Robert Zawadzki.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ANDO
5 lat temu

Nic z tego protestu nie wyjdzie. Pragmatyczny lider koalicji obywatelskiej (czytaj Starosta) postawi na koalicję z PiS. Po pierwsze od kilku kadencji już razem sprawują władzę w powiecie, po drugie będą mieli razem duża przewagę w radzie powiatu i wreszcie po trzecie, jeśli w kraju rządzi PiS, to przy takiej koalicji w powiecie można będzie zdziałać więcej (czytaj: liczyć na więcej środków z budżetu państwa). Czyli reasumując dla PO bardziej opłacalna jest w powiecie koalicja z PiS niż z PSL.

Koziabródka Wojewoda Łęczycki
5 lat temu

Oczywiście,że „NIE MOŻNA” miało być.Sorry.

66
0
Napisz co o tym sądziszx