Radna Grochowska podpisała lojalkę. PiS jest oburzony

Udostępnij
Tweet

Przedstawiciele ostrowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości wyrazili oburzenie zachowaniem Elżbiety Grochowskiej, która dostała się do Rady Miejskiej z listy tej partii. Zanim jeszcze zasiadła w sali sesyjnej, przeszła na stronę rządzącej w mieście Beaty Klimek. Środowisko PiS odwołuje się do honoru radnej. Z drugiej strony może dzięki byciu w drużynie rządzącej, będzie mogła więcej przeforsować dla reprezentowanego przez siebie osiedla.

+

Senator Łukasz Mikołajczyk opisał bieżącą sytuację podczas porannej konferencji prasowej.

– Ta decyzja bardzo nas zaskoczyła, ponieważ mieliśmy tuż po wyborach trzy spotkania z radnymi. Rozmawialiśmy o tym jak zamierzamy pracować w radzie miejskiej. Podkreślaliśmy, że będziemy współpracować dla dobra miasta, czyli głosować we wszystkich tych uchwałach, które będą dobre dla miasta, które będą powodowały rozwój miasta. Wtedy będziemy głosować wspólnie z drużyną pani prezydent Klimek.

– Absolutnie nie zamierzamy być totalną opozycją. Miasto jest dla nas najważniejsze. Chcemy w Radzie Miejskiej realizować zapisy strategii Ostrów 2023, bowiem przypomnę ta strategia miała 118 wspaniałych punktów. Pewne punkty będziemy chcieli jako radni wdrażać i wnosić pod obrady Rady Miejskiej. Stąd tym bardziej dziwi mnie ta decyzja, bo wspólnie uzgodniliśmy, że nie będziemy totalną opozycję. Będziemy konstruktywnie pracować na rzecz miasta.

– Pani Elżbieta Grochowska podjęła decyzję o przejściu do grupy radnych skupionych wokół Beaty Klimek, podnosząc kwestie, że ludzie głosowali na nią jako na osobę, a nie na listę. Jest to dla nas niezrozumiałe. I to jest nieprawdziwe, gdyż wczoraj mieliśmy mnóstwo telefonów. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości czuli się oszukani przez panią Elżbietę Grochowską, bo oni głosowali na nią, ale to tylko dlatego, że jest na liście Prawa i Sprawiedliwości. Oddawali głos na Prawo i Sprawiedliwość. 

– Jeżeli Pani Elżbieta Grochowska czuje się tak silna, mogła wystartować ze swojego komitetu. No i jestem ciekaw czy weszłaby do Rady Miejskiej. Widzimy co stało się chociażby z innymi komitetami i kandydatami, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki, a w tej radzie się nie znaleźli.

CZYTAJ  Zderzenie busa i osobówki o świcie

– Mamy również oświadczenie, które podpisała pani Elżbieta Grochowska. Przeczytam treść tego oświadczenia mieszkańcom: Oświadczam, że w przypadku wyboru na radnego, zobowiązuję się do pracy w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości; do realizowania programu wyborczego tego ugrupowania oraz do zachowania dyscypliny głosowania w istotnych sprawach podjętych przez wyżej wymieniony klub. W przypadku wystąpienia lub wykluczenia z klubu zobowiązuje się do zrzeczenia się mandatu radnego.

Po kilku dniach poznamy dokładne stanowisko Elżbiety Grochowskiej.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
174 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
cwaniak
5 lat temu

No,to się napisaliście ! Nie myślałem,że są jeszcze takie barany,co wierzą,że w polityka to zgromadzenie miłosiernych owieczek. Dlatego te dyskusje świadczą o Waszej małości. Większość idzie do koryta po kasę,wpływy. Raczej obowiązuje gruba skóra niż zasady ! Dlatego ten lament to kabaret,głosujecie,wiedząc co to za osobniki a potem kwik. DURNIE dające się zwodzić bilbordom i plakatom. Dlatego szanuję tą pozostałą część,połowa mieszkańców,co nie chodzą na wybory.Nie uczestniczą w tym cyrku ! Dlatego kandydaci wykorzystują,drugą połowę,motłoch,do którego należycie i naciągają Was nagłosy. Klimek i Grochowska,dobrze wiedziały,że będzie nagonka,miały to wkalkulowane aby osiągnąć cel a zasady i etykę pozostawiły Wam ! Ja na wyborach byłem raz,po maturze i całe życie radzę sobie sam,bez polityków i nie męczą mnie nocne mary,że wybiorę dupka który mnie oszuka ! Tak co roku gawiedź daje się wyrolować obietnicom. DOBRZE WAN TAK – teraz do dzieła,pisać następne zawodzące i szukające u radnych honoru ! Jesteście żałośni,głową walicie o mur i pewno dlatego coraz gorzej u Was z logiką,bliżej do dysfunkcji umysłowej. Pa ! Paniom którymi się tak gorliwie zajmujecie,możecie nadmuchać w gwizdek już swoje osiągnęły – dzięki Wam – NAIWNIAKI !

Kamerdyner
5 lat temu

LUDZIE! Nie dziwcie się Grochowskiej. Skąd mogła wiedzieć, że to właśnie Beata Klimek wygra wybory?

Notariusz
5 lat temu

Ciekawe czy Becia da Grochowskiej lojalkę do podpisania czy będzie jej musiała wierzyć na słowo i czy słowo Grochowskiej jest tyle samo warte co jej podpis?

A ja myślę !
5 lat temu

,,Pisiory,, wystawiając tą panią a wyborcy głosując na tą panią,doskonale wiedziały co to za agentka i kombinatorka ! Ale jednocześnie zaślepieni nienawiścią do Klimek,postawili na nią ! Kalkulowali,że wygra,była popularna na osiedlu – i osłabią Klimek,mając jednego radnego więcej ! Pazerność ich zgubiła ! Taką samą intrygę szykowała Klimek,planując przejęcie jakiegoś radnego. ,,Złapał Turek Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma,, i Beatka ten łeb ukręciła ! ,,Pisiory,, zaliczyły wtopę ! Ha,ha,ha !

Asia
odpowiada  A ja myślę !
5 lat temu

ludzie glosowali na nia bo chcieli glosowac na PIS zgadza sie slyszalam rozmowy przykro ze wiekszosc wiedzac ze jest baba przekretem i oszustem mimo to na nia glosowali

Tadeusz
odpowiada  A ja myślę !
5 lat temu

oby tylko w te igraszki rodzinne nie wkrecila naszego nowego proboszcza tak jak jego popszednika

@A ja myślę
odpowiada  A ja myślę !
5 lat temu

Skąd wiesz czy to PiS nie uknuł spisku przeciwko Klimek. Jeżeli Grochowska poszła do PiS-u żeby odegrać się na Beacie, bo ta nie chciała jej dać miejsca na liście wyborczej, to może przeszła do czerwonego obozu żeby go teraz rozrabiać od środka i zostać kretem tego środowiska. Nigdy nie wiadomo kiedy ryba pije wodę.

Piśmienny
odpowiada  A ja myślę !
5 lat temu

,,Pisiory,, wystawiając tą panią a wyborcy głosując na tą panią… TĘ panią tuku.

wuj
5 lat temu

do „tylko lekarza Krystynani” pani doktor a może lepiej pisać po łacinie, chociaż gramatyka równie trudna…

kombinator z honorem
5 lat temu

Chciałbym wejrzeć w życiorysy tutaj piszących, prawych i czcigodnych – tych opluwających i broniących tą kobietę ( nie znam ) , ile w życiu zrobili przekrętów,intryg,dla korzyści i przywilejów ! A tutaj pod nickiem szermują honorem i etyką ! Tacy święto – charakterni ,to najczęściej najwięksi fałszywcy i faryzeusze ! Ale im się nie wiedzie,więc się wyżywają na innych,co są do przodu !

Dżon
odpowiada  kombinator z honorem
5 lat temu

To może najpierw wejrzyj w życiorysy tych wszystkich przekręciarzy którzy startowali z list PiSu oszukiwali wyborców że niby chcą służyć miastu a potajemnie podpisali lojalki że będą się kierować interesem partyjnym a nie miasta.

Jarek
5 lat temu

Obrońca pani grochowskiej musi mieć takie same wartości etyczne jak ona sama. Jej nazwisko piszę małą literą, bo gdybym napisał inaczej, to byłaby to zbyteczna uprzejmość i wyraz dobrego wychowania wobec takiego kogoś.

senior
odpowiada  Jarek
5 lat temu

Tak postanowiłeś,zgoda ! Ale lepiej by było,gdyby w każdym dyskursie,nawet o człowieku,którego potępiasz – nie przekraczać granic szyderstwa !

Wacuś żartowniś
5 lat temu

Coraz mniej dziennych komentarzy,za chwilę artykuł zniknie z pierwszych stron – Klimek i Grochowska przy korycie na 5 lat a Wy,znawcy etyki i honoru pozostaniecie z pianą w ustach ! Tak kończą wszyscy krzykacz ! Może wreszcie się nauczycie uznawać wolę wyborców i wolność wyboru wybranym. Partia to nie obóz koncentracyjny a Mikołajczyk to nie kapo ! A CI CO GŁOSOWALI NA GROCHOWSKĄ – sami ocenią w przyszłości ! Finito ! Nie traktujcie wyborców jak ciemnogród,aby ich uświadamiać o osobowości p.Grochowskiej ! A ostatecznie i tak zadecydują dokonania ekipy Klimek,co zrobi dla miasta przez kadencję. Będzie dobrze,zapomną o wszystkim,wybiorą PONOWNIE ,Klimek i Grochowska.

Sowa
odpowiada  Wacuś żartowniś
5 lat temu

dziwie sie ze ludzie glosowali na te pania a teraz placza ja znam bardzo dobrze pania radna i nigdy bym nie oddala na nia glosu bo jest osoba nie wzbudzajaca zaufania obludna i falszywa szukajaca tylko swojego zysku

Jajo CZERWONE
5 lat temu

Walnijcie się w globus ! Jest Was na forum około 150 a uprawnionych do głosowania 50 000 ! Więc jaka jest Wasza siła wyborcza – jesteście ZEREM ! Wielkie wydarzenie koalicja PiS u z innym ugrupowaniem,takich w kraju wiele i pisiory prowadzą dalej rozmowy. Przecież z PiS u nie wystąpiła a Łukaszek oburzony,zamiast zdobywać przyczółki władzy,to stroszy piórka ! Z taką taktyką szczekającej opozycji ( PO-PiS ),Ostrów pozostanie CZERWONY na wieki ! W opozycji w RM,bojkotując program rządzących,prędzej się dorobicie wrzodów na pupie niż władzy ! Przykład forum,kwilicie a dzisiaj widziałem p.Grochowską uśmiechniętą w dobrym nastroju.Nic nie zmienicie,więc etykę,honor,p. Klimek p.Grochowskiej pozostawcie przyszłym wyborcom. Jest demokracja,wolność zmieniania zmieniania poglądów nawet z dnia na dzień,nie jest zabroniona i nie musicie uświadamiać przyszłych wyborców co właściwe a co nie ! Mikołajczyk i Grzeszczyk dlatego przegrali,bo prowadzili nienawistną kampanię wyborczą a Motylewski został wystrzelony w kosmos ! Lepiej działać w koalicji w zgodzie,niż w opozycji na….podłodze ! A Wasze prywatne animozje do p. Grochowskiej wyczuwa się na kilometr – nic nie wskóracie !

jajo biale
odpowiada  Jajo CZERWONE
5 lat temu

jajo czerwone to nie sa prywatne animozje p Grochowska stala sie osoba publiczna to sa mysli publiki nie znam tej pani ale jezeli tyle komentarzy negatywnych to dziecko wie ze cos w trawie piszczy a jesli ona oddaje sie cala to moze mamy nowa Monike Lewinska

obserwator
5 lat temu

A może wreszcie zauważycie,że wyborcy nie akceptują rozrabiactwa i awanturnictwa ! Dlatego rosła przewaga Klimek a ubyło radnych PO,kosztem radnych Klimek. Która powiększyła stan posiadania ! Zyskał także PiS,powiększając stan radnych.To grupa Kornaszewskiego i Motylewski poniosła klęskę ! Wasze komentarze przyniosą podobny skutek – podobnie jak Klimek próbujecie zohydzić Grochowską – Klimek wygrała ! Teraz też złośliwymi komentarzami działacie na korzyść Grochowskiej – komentatorów na forum ponad 100,wyborców Klimek ponad 9000,Poprą Grochowską !!! Tym bardziej,że krytykujecie. za wejście w koalicję a rozliczenie działalności zespołu Klimek nastąpi przed następnymi wyborami.Będą się liczyły dokonania. Proponuje poczekać ! Takimi przedwczesnymi atakami,tylko mobilizujecie elektorat Klimek,wzmacniacie pozycje Grochowskiej ! TAK TO DZIAŁA ! Sami sobie strzelacie w kolano ! A koalicja radnej PiS z innym ugrupowaniem – wiele takich w kraju,licz się końcowy efekt. Dalsze awanturnictwo może spowodować,że stan radnych na następnych wyborach,może ulec dalszemu zmniejszenie ( PO ) a frakcja Klimek zyska znowu. Takie bicie piany,to tak, jak z tą karawaną…..tylko na forum nie psy szczekają a zwykłe kundle,zgorzkniałe, zawistne,otumanione zwycięstwem Klimek i pozyskaniem poparcia radnej PiS. Już coraz mniej dziennych wpisów,jęzory wyschły z bezsilności,będziecie szczątkowymi odpadami,po po wyborczych frustratów !!!

Oduraczony
odpowiada  obserwator
5 lat temu

Im większy szwindel tym większe poparcie. Grochowska na prezydenta!!!

czerwony
odpowiada  obserwator
5 lat temu

Tych 130 tutaj komentujących oszołomów, sierściuchów, to w porównaniu do 50 000 uprawnionych do głosowana – można określić ZERO ! Ponadto każdy radny ma prawo do wyboru,gdzie chce działać na rzecz miasta ! W opozycji czy w koalicji ! To jego cel,bez względu z jakiej frakcji został wybrany. A wyborcy ocenią ! I jako garstka wichrzycieli,nie wypowiadajcie się za innych ! W innych miastach pisiory walczą o to, aby rządzić miastem w koalicji a w Ostrowie Łukaszek oburzony !!! Zamiast rządzić razem i zdobywać przyczółki władzy na przyszłość- to buzuje. Przy takiej postawie będzie w opozycji na wieczność ! A Ostrów na wieczność będzie CZERWONY ! W opozycji można poszczekać,dostać wrzodów na pupie i nic więcej ! Przy takim myśleniu,nie dziwwota

Krystynani
odpowiada  obserwator
5 lat temu

nie znam sie na polityce jestem tylko lekarzem ale takie zachowanie wydaje mi sie wysoce nie etyczne nalezy przyjzec sie tej pani a pani prezydent gratuluje odwagi biorac taka osobe w swoje szeregi

174
0
Napisz co o tym sądziszx