Radna Grochowska podpisała lojalkę. PiS jest oburzony

Udostępnij
Tweet

Przedstawiciele ostrowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości wyrazili oburzenie zachowaniem Elżbiety Grochowskiej, która dostała się do Rady Miejskiej z listy tej partii. Zanim jeszcze zasiadła w sali sesyjnej, przeszła na stronę rządzącej w mieście Beaty Klimek. Środowisko PiS odwołuje się do honoru radnej. Z drugiej strony może dzięki byciu w drużynie rządzącej, będzie mogła więcej przeforsować dla reprezentowanego przez siebie osiedla.

+

Senator Łukasz Mikołajczyk opisał bieżącą sytuację podczas porannej konferencji prasowej.

– Ta decyzja bardzo nas zaskoczyła, ponieważ mieliśmy tuż po wyborach trzy spotkania z radnymi. Rozmawialiśmy o tym jak zamierzamy pracować w radzie miejskiej. Podkreślaliśmy, że będziemy współpracować dla dobra miasta, czyli głosować we wszystkich tych uchwałach, które będą dobre dla miasta, które będą powodowały rozwój miasta. Wtedy będziemy głosować wspólnie z drużyną pani prezydent Klimek.

– Absolutnie nie zamierzamy być totalną opozycją. Miasto jest dla nas najważniejsze. Chcemy w Radzie Miejskiej realizować zapisy strategii Ostrów 2023, bowiem przypomnę ta strategia miała 118 wspaniałych punktów. Pewne punkty będziemy chcieli jako radni wdrażać i wnosić pod obrady Rady Miejskiej. Stąd tym bardziej dziwi mnie ta decyzja, bo wspólnie uzgodniliśmy, że nie będziemy totalną opozycję. Będziemy konstruktywnie pracować na rzecz miasta.

– Pani Elżbieta Grochowska podjęła decyzję o przejściu do grupy radnych skupionych wokół Beaty Klimek, podnosząc kwestie, że ludzie głosowali na nią jako na osobę, a nie na listę. Jest to dla nas niezrozumiałe. I to jest nieprawdziwe, gdyż wczoraj mieliśmy mnóstwo telefonów. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości czuli się oszukani przez panią Elżbietę Grochowską, bo oni głosowali na nią, ale to tylko dlatego, że jest na liście Prawa i Sprawiedliwości. Oddawali głos na Prawo i Sprawiedliwość. 

– Jeżeli Pani Elżbieta Grochowska czuje się tak silna, mogła wystartować ze swojego komitetu. No i jestem ciekaw czy weszłaby do Rady Miejskiej. Widzimy co stało się chociażby z innymi komitetami i kandydatami, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki, a w tej radzie się nie znaleźli.

CZYTAJ  Ciężarówka w rowie na trasie Ostrów - Pleszew

– Mamy również oświadczenie, które podpisała pani Elżbieta Grochowska. Przeczytam treść tego oświadczenia mieszkańcom: Oświadczam, że w przypadku wyboru na radnego, zobowiązuję się do pracy w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości; do realizowania programu wyborczego tego ugrupowania oraz do zachowania dyscypliny głosowania w istotnych sprawach podjętych przez wyżej wymieniony klub. W przypadku wystąpienia lub wykluczenia z klubu zobowiązuje się do zrzeczenia się mandatu radnego.

Po kilku dniach poznamy dokładne stanowisko Elżbiety Grochowskiej.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
174 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
komentator
5 lat temu

Niezależnie czy ktoś jest za pisem czy nie, działania tej Pani to jakieś nieporozumienie. Tydzień po wyborach będąc wybranym z listy pisu przechodzić do obozu Pani Klimek? To dlaczego od razu nie startowała z kww Beaty Klimek. Oszukała wyborców i powinna zrzec się mandatu radnej.

kefir
odpowiada  komentator
5 lat temu

Oczywiście masz rację. Za PiS nigdy nie zagłosuję, bo to bandyci są. Ale zachowanie tej kobiety oceniam jako łajdactwo wyższe niż pisowskie. Nie robi się tak że się startuje z czegoś a po wygraniu idzie się do innych. To jest łajdactwo i kurestwo!

Wyborca
5 lat temu

Panie Mikolajczyk! Pan przegral sromotnie wybory tak jak cale pis wprowadzajac 4 czy 5 radnych. A zachowuje sie Pan jakby wygral. Pana miejsce jest w Warszawie i tam pobiera Pan duza kase. A ja pis podkupuje poslow czy senatorow czy radnych to dobrze?

OSW
5 lat temu

Wszyscy wstydza sie pisu nawet ich czlonkowie?

Zębcow wstydzi się za Gościniec
5 lat temu

PROSTACZKA ZLOTOWA

To był Gościniec

To był Gościniec po tych wydarzeniach twierdzę że to Grochowska i przyjaciele ???

UFO

A wiecie dlaczego nazywa się GOŚCINIEC…pomyscie troche

janusz

wiemy och wiemy dlaczego gosciniak

AntyPO i ostrowski PiS
5 lat temu

„Wzywamy, żeby we wszystkich miejscach, gdzie to jest możliwe przeciwstawić się kandydatom PSL i PO, nawet tam, gdzie ich kontrkandydatami, są ludzie bardzo nam odlegli, których dotąd w sposób uzasadniony krytykowaliśmy”. Jak tam wasza koalicja w powiecie? Tacy jesteście lojalni wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego?

kefir
5 lat temu

Daleko mi do pisowców, ale za takie świństwo brać się za przekręciarę!

O kur..... a
5 lat temu

Nie piszcie o niej Pani bez znaczenia jaka partia polityczna ale zachowanie tego zera ze Zębcowa to porażka szmacenie się dla kasy i układu zero honoru

?
5 lat temu

Walić PiS!!!!

Marcin
5 lat temu

Zebyscie tak sami PISowcy dotrzymywali umow i obietnic z obywateli jak chcecie wymagac tego od innych to nikt by od was nie odchodzil – banda hipokrytow

Mysia
5 lat temu

Za 4 lata jej podziękujemy przy urnach

Ela
odpowiada  Mysia
5 lat temu

Kadencja jest na 5 lat, więc dopiero wtedy… ha ha

rok
odpowiada  Mysia
5 lat temu

za cztery lata nie ma wyborów samorządowych, jak już to za pięć lat

174
0
Napisz co o tym sądziszx