Przeciwko utonięciom na obiekcie Piaski-Szczygliczka

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z ratownikami WOPR Neptun wczoraj, 29 sierpnia przypominali o bezpieczeństwie nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą to główne tematy poruszane w okresie wakacyjnym przez policjantów podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą.

+

Policjanci ostrowskiej jednostki cyklicznie podczas wakacji, spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Wczoraj, 29 sierpnia policyjni profilaktycy wspólnie z ratownikami WOPR Neptun przestrzegali przed zagrożeniami jakie niesie za sobą przebywanie nad wodą i w wodzie. Wspólne patrole pojawiły się nie tylko na kąpieliskach, ale również w miejscach niestrzeżonych, gdzie znajdują się zbiorniki wodne, w których kąpać się nie należy.

W ramach profilaktyki społecznej i utrwalenia wiadomości dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzieci otrzymały ulotki informacyjne o tym, jak wygląda tonięcie, jak pomóc osobie tonącej i jak wezwać pomoc. W ramach akcji najmłodsi plażowicze otrzymali też bransoletki z hasłem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Także policjanci komisariatów ostrowskiej Policji prowadzą działania profilaktyczne. Dzielnicowi z Odolanowa spotkali się w tym tygodniu z mieszkańcami na festynie rodzinnym „Pożegnanie Lata”. Mundurowi mówili już m.in. o bezpiecznej drodze do szkoły, przypominając zasady poruszania się po drogach i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podczas festynu mundurowi wręczali kamizelki i odblaskowe breloki. Natomiast policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach wspólnie ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Antonin prowadzili działania na obszarach leśnych oraz terenach przyległych do akwenów nieprzeznaczonych do kąpieli.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Grzesiek
5 lat temu

Tylu fajnych chłopaków poszło tego lata na zmarnowanie. Jak to dobrze, że Ostrów nie ma dostępu do morza.

lucyna
5 lat temu

to juz po sezonie

2
0
Napisz co o tym sądziszx