OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

400 ostrowskich Świadków Jehowy wyjechało do Wrocławia

Około 400 Świadków Jehowy z Ostrowa Wielkopolskiego pojechało na wrocławski Stadion, by wziąć udział w trzydniowym Kongresie pod hasłem “Bądź Odważny!”. Impreza zgromadziła 15 tysięcy wyznawców z tego regionu Polski. Podczas uroczystości odbył się Chrzest nowych członków.

+

Podczas zebrania, wierni słuchali wykładów związanych z odwagą. Starano się odpowiedzieć czym ona jest, z czego wypływa i komu i dlaczego jest potrzebna w obecnych czasach. Odpowiedzi pochodziły z fragmentów Biblii. Dodatkowo myśli przedstawiano w formie przemówień, wywiadów i materiałów multimedialnych.

Zgromadzonym przekazano Biblię – “zrewidowany Przekład Nowego Świata”. Chrzest poprzez zanurzenie w wodzie 83 nowych Świadków Jehowy odbył się w minioną sobotę.

Dla kontrastu dodajemy wywiad z kobietą, która wystąpiła z tej grupy. Publikacja uzyskała już 2,4 miliona wyświetleń na Youtube.

30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bogdan
odpowiada  N7ERT
2 lat temu

Musisz sam czuć się słaby i nieodporny, a poza tym chyba nie znasz “ideologii”. Ktoś cię skrzywdził? Autor podał krótką informację o fakcie.
Aż strach pomyśleć co by było, gdybyś był u władzy.

kefir
odpowiada  N7ERT
2 lat temu

Jakie więc wyznania pozostawiłbyś jako legalne? jakimi kryteriami byś się Pan kierował?

N7ERT
2 lat temu

ta organizacja powinna byc zdelegalizowaba. Dziwie sie, ze w tak przyhylnym swietle pisze sie artykul o sekcie. Ludzie sa slabi i nie odporni na rozne grozne ideologie, wiec nie sposob miec do nich pretensje ale autor artykulu powinien odpowiedziec za propagowanie JW

b66
odpowiada  Iza
2 lat temu

I tylko na tyle cię stać. 🙂

JUNGEN
2 lat temu

Jesteś ze świata !!!
Nie no, nie mogę z tego …

JUNGEN
odpowiada  BUK-HUMOR-DZICZYZNA
2 lat temu

Np. w zachodnim kalifacie, gdzie możesz dostać kosę np. za to, że nie wierzysz, albo obrażasz jakiegoś tam makometa, czy coś …
Kobieta jest niczym i można ją gwałcić, bić itp.
Nie no, rzeczywiście poszerza to horyzonty w h** !!!

Iza
2 lat temu

Kici kici miau

b66
2 lat temu

“.” Nadal nie rozumiesz, że takie podejście do PŚ i nauk Jezusa otwiera drogę do własnej interpretacji.
Jezus mówił o jednej – właściwej drodze. Mówił też o drugiej. Którą wybierzesz? I skąd wiesz na której jesteś?Możesz pytać mniej lub bardziej wiarogodnych ludzi, których spotkasz. Albo weź “mapę”, zorientuj się gdzie jesteś i zmierzaj do “celu”. Sprawa jest bardziej prosta niż ci się wydaje. Trzeba chęci, pokory i wiary..
Módl się o to. Może otrzymasz?

.
odpowiada  .
2 lat temu

Nie będę już przytaczał ewangelii o bogatym młodzieńcu który przyszedł do Jezusa, kto chodzi do kościoła i słucha albo czyta ze zrozumieniem Pismo Święte ten zna. Nie przytaczam bo nie ma znaczenia kto z nas ma jaką interpretacje, po prostu w inny sposób opisujemy to samo. Tak samo jak świadkowie jehowy i katolicy. Są różnice i to dosyć spore ale idea jest taka samo i obydwie drogi prowadzą do zbawienia jeśli się ich konsekwentnie trzymać

30
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x