Auto zmiotło rowerzystów – aktualizacja

Udostępnij
Tweet

O godzinie 18:30 doszło do makabrycznego wypadku. Rowerzyści jechali drogą Garki – Bogdaj. Na prostym odcinku drogi z impetem uderzył w nich Fiat Panda, kierowany przez młodego kierowcę. 

+

Bezpośrednio po zderzeniu jeden z rowerzystów (mieszkaniec Wysocka) był skutecznie reanimowany przez weterynarza z Garek. W stanie ciężkim zabrała go karetka (stacjonująca w Odolanowie) do ostrowskiego szpitala. Drugi rowerzysta (ostrowianin) doznał urazu barku. Został zabrany z miejsca wypadku przez śmigłowiec LPR. Jego pilot pierwotnie ominął miejsce zdarzenia i poleciał do kolejnej wsi.

Kierowca Fiata Pandy oraz rowerzysta z Ostrowa byli trzeźwi.

Aktualizacja:

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 41-letni mieszkaniec Wysocka doznał pęknięcia czaszki. Obecnie ma duży obrzęk mózgu, ale krwotok zatrzymał się. Przebywa na oddziale intensywnej terapii.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

140 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DO KIEROWCY
5 lat temu

KMIOCIE I DEBILU WEJDŹ WE WŁASNĄ RODZINĘ TĄ CIĘŻARÓWKĄ MOŻE CIĘ ZAMKNA I PRZESTANIESZ BREDZIĆ.ALBO JUŻ DZIS ZAPISZ SIE NA LECZENIE PEDALE BEZ LEGINSOW!!! POZDRAWIAM KOLARZY

..
odpowiada  DO KIEROWCY
5 lat temu

Przepraszam, ale kto dał panu prawo tak oczerniać ludzi! Nikt nie robi takich rzeczy specjalnie, a to co pan piszę jest poniżej krytyki.

.
5 lat temu

Jazda obok siebie nie jest niezgodna z przepisami:
„W 2011 roku w życie weszły zmiany w Kodeksie Drogowym, które pozwalają na jazdę rowerzystów obok siebie – jednak pod pewnym warunkiem.
Jazda rowerzystów parami jest możliwa gdy nie przeszkadza to innym użytkownikom drogi. Co to oznacza, że rower nie przeszkadza innym użytkownikom drogi – tego ustawodawca nie zdefiniował. Można się tylko domyślać, że możemy jechać parami po drogach mało uczęszczanych, gdzie ruch jest niewielki i samochód bez hamowania może wyprzedzić parę rowerzystów. Przepis ten powstał głównie z myślą o sportowcach na rowerach szosowych trenujących często parami.”

Jan
5 lat temu

Zastanówcie się wszyscy. Nie oceniajmy zarówno kierowcy czy rowerzystów. Nie wiem jak jechali czy za sobą czy obok siebie. Obok siebie jest nie zgodne z przepisami. Ale wracając do kierowcy ma własny pas jazdy i w tym przypadku go zmienił i uderzył w rowerzystów. Z jakich powodów nie wiemy może nadmierna prędkość a może coś innego. W każdym razie 125 komentarzy dywagacji masakra. Proszę o powstrzymanie się od hejtu zarówno na rowerzystów czy kierowców. Miejmy nadzieję że w tym przypadku wszyscy wrócą do zdrowia.

Pola.in
odpowiada  Jan
5 lat temu

Można jechać obok siebie,ppvzytaj troche przepisow

kRYSTIAN
odpowiada  Jan
5 lat temu

wSZYSCY, KTÓRY TWIERDZA, E JAZDA OBOK SIEBIE JEST NIEZGODNA Z PRZEPISAMI POWINNI MIEĆ ZABRANE PRAWO JAZDY

Ktoś
5 lat temu

Wsadzic pana *** do więzienia i dozywotni zakaz poruszania się samochodem.

.
5 lat temu

Pewnie waćpan 123 ma na imię Janusz i po***dala pasatem.

123
5 lat temu

Mój komentarz nie odnosi się bezpośrednio do wyżej wymienionego zdarzenia.
Jeśli rowerzysta jedzie jezdnią bo obok nie ma ścieżki rowerowej to mam do niego należyty szacunek i wyprzedzam z zachowaniem należytej ostrożności o odpowiedniej odległości bo jest takim samym użytkownikiem drogi jak ja – nie ma gdzie jechać to jedzie jezdnią …
Ale jeśli obok, wzdłuż kierunku, którym się porusza jest elegancka, nowa ścieżka rowerowa, a kmiot jeden z drugim jedzie na złość jezdnią i utrudnia ruch drogowy innym uczestnikom to trąbię, otwieram szybę i pluję na kmiotka bo wiem, że robi to po złości …
Nie latajcie od razu z komentarzami, że kolażówkami czy innymi g*****i nie da się jeździć po ścieżkach lub jeździ się nie wygodnie bo mam to w d***e.
Nie kupuję auta z niskim zawieszeniem bo wiem jak w większości wyglądają nasze drogi i wiem, że będzie nie wygodne i nie praktyczne.

Lekarz
odpowiada  123
5 lat temu

Całe szczęście Twoja choroba psychiczna dot. wyłącznie rowerzystów.
Gdybyś pluł na każdego kierowcę, który łamie przepisy, łącznie z sobą, to chodziłbyś nie tylko stale zapluty, ale pewnie szybko byś umarł z odwodnienia 🙂

Maciej
odpowiada  123
5 lat temu

Na szosowce nie da sie jezdzic po sciezce rowerowej. Droga jest dla wszystkich. Masz z tym problem to obys nie mial glowy na sumieniu.

Goń blachosmrody Goń
5 lat temu

Najzabawniejsze są komenty podtarchalskich kmiotków w sraudi, którym ciągle się spieszy. Pomstują na wymijanie kolarzy, przejazd kolejowy na odolanowskiej. Pieszemu nie ustąpią niech se frajer stoi. Teraz to my szlachta. Te zniewolone chłopki są bezradni jak zobaczą banknot 200 złotowy. I nie mogą zrozumieć, że moja kolarka jest więcej warta od ich E46.

zibi
odpowiada  Goń blachosmrody Goń
5 lat temu

popieram w stu procentach, jeżdżę na kolarce i mijam ccodziennie kilku idiotów, myslą, jedziesz na rowerze mozesz mniej, nie pomyslą, żeby zwolnić poczekać, koszty mniejsze stresu mniej, a i wszyscy moga być szczęśliwsi,

Tomasz
5 lat temu

Słuchajcie tępe mordy!Jestem kierowcą i zawsze uważam na uczestników drogi czy to są piesi czy też rowerzyści Po prostu szanuje życie swoje i innych

rrr
5 lat temu

komora w lapie na bank !

rrr
5 lat temu

rowerzyci jezdza calymi grupami zajmuja cae drogi ciezko ich wyminac na dodatek jezda zmalymi dziecmi dzieci na malych rowerkach cala droga ich czy to nie jest zagrozenie

Artom
odpowiada  rrr
5 lat temu

A ty idź do szkoły nauczyć się ortografii, bo za dyskusje się bierzesz.

Raszków
odpowiada  rrr
5 lat temu

Sam stwarzasz zagrożenie, dzieci to czytają i myślą że to poprawna polszczyzna.

M
odpowiada  rrr
5 lat temu

Pytanie – łatwiej jest wyprzedzić 10 rowerzystów jadących „gęsiego” czy też w 5-iu parach? Zachowując oczywiście bezpieczny dystans bez „ocierania lusterkiem”…

Kargul
odpowiada  rrr
5 lat temu

Wielcy mistrzowie od ortografii a rękami nic nie potrafią zrobić

Kierowca
odpowiada  rrr
5 lat temu

Dokładnie rowerzyści, kolaże – wiadomo że prawo NIESTETY im na to pozwala mogą jechać całą jezdnią jeżeli jest ich kilku, tylko że w ruchu drogowym to są najwięksi buracy, tak, tak, chamy i prostaki wielokrotnie wlekłem się za takimi kmiotami dłuższy kawałek bo oni nie wiedzą co to znaczy kogoś „przepuścić” i se tak pedałują pedały VMAX 30 kmh i w dupie mają ze auta za nimi mogą się gdzieś spieszyć – nie zjadą i koniec! Skoro już mogą to w dupie mają innych, święte krowy! Może akurat ten wypadek był inny ale w te kolumny „facecików” w leginsach to przydałoby się raz po raz profilaktycznie wjechać tirem.

@Kargul
odpowiada  rrr
5 lat temu

Na końcu zdania stawiamy kropkę (kropkę).
To jest część średnika -taki bobek barani według twojego myślenia
jak pasiesz pod płotem swoje barany to zobaczysz.Kropka

Kierowca 2
odpowiada  rrr
5 lat temu

Panie Kierowca, ogarnij się, określasz ich jako „święte krowy” ale w praktyce to są tacy sami uczestnicy ruchu jak ty. Sądząc po twoich słowach nienawiści to prostakiem i chamem jesteś ty.

Logika
odpowiada  rrr
5 lat temu

Po pierwsze, co to za podział rowerzyści/kierowcy ? Przecież rowerzyści są najczęściej także i kierowcami i na odwrót kierowca także najczęściej czasem jest też rowerzystą , a innym razem pieszym. Prawda jest taka, że nalezy się szanować na drodze, obojetnie w jakiej roli w danej chwili się znajdujemy. No chyba , że wystawiają tu ludzie komentarze, którzy wożą swe cztery litery tylko w autach i nie mają bladego pojęcia, jak to jest znaleźć się w roli pieszego i rowerzysty. Poszkodowany rowerzysta był akurat wyczynowcem, nie jakimś tam wiejskim burakiem, znał znakomicie przepisy drogowe, ponieważ jest też rozumnym kierowcą , więc wie, jak to jest być po stronie kierownicy. Nie jechał na sprzęcie z łapanki , tylko na profesjonym rowerze, nie było też problemu z oznakowaniem. Tu ewidentna jest wina lekkomyslnego zachowania kierowcy. Najbardziej cierpią najbliżsi. Zdrowia i siły !!!

fanroweru
odpowiada  rrr
5 lat temu

@kierowca, nie dziwię się że ludzie z takim charakterem tworzyli Oświęcim i inne obozy w czasie II wojny światowej.

Kolejooorz!!!
odpowiada  rrr
5 lat temu

Człowieku, że tak powiem, po przeczytaniu Twojego komentarza nie wiem co Ci odpowiedzieć? JUŻ WIEM!!! Pomyśl o eutanazji:)

Tomasz
odpowiada  rrr
5 lat temu

Słuchajcie tępe mordy!Jestem kierowcą i zawsze uważam na uczestników drogi czy to są piesi czy też rowerzyści Po prostu szanuje życie swoje i innych

140
0
Napisz co o tym sądziszx