OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Darmowe przejazdy dla uczniów

Od początku wakacji (23 czerwca) do 2 września dzieci od piątego roku życia, aż do ukończenia klas gimnazjalnych nie płacą za przejazdy komunikacją miejską MZK na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Podobnie jak w zeszłym roku ostrowskie dzieci będą mogły za darmo bezpiecznie poruszać się autobusami MZK w graniach miasta.

– Ze względu na to, że akcja „darmowych autobusów” skierowana do dzieci i młodzieży w ubiegłym roku cieszyła się popularnością, postanowiliśmy ją powtórzyć również w tegoroczne wakacje – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zarówno najmłodsze pociechy, jak i młodzież będzie mogła dojechać na basen miejski „Olimpijska”, Piaski – Szczygliczka, czy pograć na „Orliku”. Dzięki akcji dojadą wszędzie tam, gdzie zamierzają spędzić wolny czas podczas wakacji.

Należy jednak pamiętać, warunkiem darmowego przejazdu jest konieczność posiadania przy sobie ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Renata
2 lat temu

I znów moje dziecko licealistka-dzieckiem gorszego sortu.Nie kwalifikuje się do 500+-bo ma starszego brata-studenta studiów dziennych;pracującego w weekendy i w wakacje. Nikogo nie obchodzi, że oboje są utrzymaniu rodziców. Szkoda, że grupa uczniów szkół średnich naszego miasta została pominięta w darmowych wakacyjnych przejazdach.

ZZZ
2 lat temu

To już trzeba Rajskiego zapytać, bo za szkoły średnie odpowiada powiat. Niech zapłaci MZK i uczniowie szkół średnich będą mieć za darmo. Proste.

Podróżnik
odpowiada  ZZZ
2 lat temu

MZK dostaje pieniądze z miasta , więc to Klimkowa powinna dać a to już za duże straty pewnie …

ostrowiak
2 lat temu

Do 4 lat nie ale powyżej już tak a bezplatny przejazd od 5 lat. Więc z tego wynika że muszą mieć bilet

Ajkju66.6
2 lat temu

Przecież większość i tak na gapę jeżdzi przez cały rok a szczególnie. męska Młodzież

gooownouprawnienie
2 lat temu

Czyli jak w ubiegłym roku tylko na terenie ostrowa,a z podostrowskich wiosek dzieciaki muszą płacić by do miasta dojechać,czyli rowne szanse jak trza,no prawie wykluczenie społeczne,bo nie stety dzieci z miasta mają gwarantowany dostęp do wielu instytucji organizującej im czas wakacyjnych rozrywek.Ponad to dzieci do lat 13 zgodnie z prawem nie mogą poruszać się same bez opiekuna,więc pomysł taki sam jak zeszłoroczny i doopy nie urywa.

.
odpowiada  gooownouprawnienie
2 lat temu

Zamiast upoważnić również uczniów szkół średnich, którzy chętnie by korzystali z takich przejazdów to upoważniają dzieci, które w dużej mierze bez opiekuna nie będą w ogóle korzystały z tego

Paweł
odpowiada  gooownouprawnienie
2 lat temu

To niech gminy biorą na siebie koszt darmowej komunikacji w wakacje.

zwykły Kowalski
2 lat temu

niech mnie ktoś uszczypnie w końcu odrobina normalności .Nie wiem kogo to pomysł , ale nagroda zwyczajnie mu się należy .

Zwykły licealista
odpowiada  zwykły Kowalski
2 lat temu

No bardzo fajny dla dzieci których i tak rodzice nie puszczą samych, a młodzież ze szkół średnich już nie może z tego skorzystać

1990
2 lat temu

A za 4 latki trzeba będzie płacić?

e
odpowiada  1990
2 lat temu

dzieci do 4 roku życia nigdy nie płacą za bilet

ostrowiak
odpowiada  1990
2 lat temu

Do 4 lat nie ale powyżej już tak a bezplatny przejazd od 5 lat. Więc z tego wynika że muszą mieć bilet

kmao
2 lat temu

Dlaczego tylko 5-15? Do szkół średnich także chodzą uczniowie i także im powinny przysługiwac ulgi

abc
odpowiada  kmao
2 lat temu

Dlaczego dzieci 4-letnie nie obejmuje? Też chodzą do przedszkola

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x