MZGM buduje łazienki

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wybuduje łazienki w trzech budynkach: przy ul. Wrocławskiej 126, ul. Wrocławskiej 128 i ul. Kościuszki 22.

MZGM zgodnie z założeniami „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski na lata 2018 – 2022”, który został przyjęty przez Radę Miejską, przystąpił do realizacji wspomnianego programu, chodzi o wydzielenia indywidualnych łazienek w lokalach mieszkalnych.

+

– Po przeprowadzonej przez nas analizie zasobów mieszkaniowych wytypowaliśmy 139 lokali komunalnych i socjalnych, których najemcy nie posiadają w obrębie swojego lokalu pomieszczenia sanitarnego. Chcemy ten stan zmienić – mówi Ryszard Wiśniewski, były prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie.

W tych lokalach, najemcy mają najczęściej jedynie dostęp do pomieszczenia WC zlokalizowanego w częściach wspólnych budynków.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że mamy XXI wiek i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jednak trzeba pamiętać, że zasób mieszkaniowy jakim dysponuje spółka składa się z budynków wybudowanych również wiele lat temu, kiedy to tego typu rozwiązania były na porządku dziennym – dodaje prezes MZGM. – Znaczny udział, bo aż 61 proc. stanowią budynki z tak zwanej starej substancji mieszkaniowej, które z kolei wymagają znacznych nakładów na remonty i modernizacje. Aż 33 budynki spośród 235 zostały wybudowane przed 1900 rokiem. Taki stan rzeczy powoduje, że ich wyposażenie techniczne znacznie odbiega od przyjętych obecnie standardów. Chcemy ten stan rzeczy konsekwentnie poprawiać. Stąd realizowane właśnie prace przy Wrocławskiej i Kościuszki.

By poprawić komfort mieszkańców spółka zaplanowała budowę łazienek w budynkach przy ul. Wrocławskiej 126, ul. Wrocławskiej 128 i ul. Kościuszki 22.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zainteresowany
4 lat temu

A kiedy miejskie ogrzewanie w tych lokalach?

Olga
odpowiada  Zainteresowany
4 lat temu

jak zapłacisz ze swojej kasy

Czytelnik
4 lat temu

Szkoda,ze nazwisko radnej Kowalskiej redaktor zapomnial wspomnieć w materiale, czyli tej ktora za tym chodzila i atakowala MZGM oraz krolową autoPR-u na sesjach. Ale teraz ojcem i matka kazdego sukcesu jest tylko sponsorka…widać, słychac i czuć…wrrrrr!

mieszkaniec
odpowiada  Czytelnik
4 lat temu

Inni radni np Kornaszewski też parzyli gęby i co? Teraz prezydencja nagle wpadła na pomysł łazienek. Co jeszcze? Podpowiadam – np defibrylatory, kosze na śmieci bo w mieście syf okrutny, samochody z Rynku wyrzucić- to postulaty radnych, można z nich czerpać „świeże” przedwyborcze pomysły.

Aniela
4 lat temu

Teraz będzie: rower – piwo, lanie – rower, piwo , lanie

miesxkaniec ostrowa
4 lat temu

szkoda pieniędzy na taka inwestycje.pod 126 i 128 mieszka ok 40 rodzin,ok 10 jest takich co starają się a reszta od wypłaty do wypłaty,widac to przed ich domami i jakie zakupy robia np. w sklepie LEWIATAN przy ŻWIRKI.sam alkohol i już im się zycie układa,na siłe zagonić do roboty a nie tylko dawac,sa rodziny które potrzebują bardziej pomocy a nie tylko czekac kiedy Państwo da bo się niby należy

Zaxa
4 lat temu

Płacąc przez wiele lat takie niskie czynsze każdy normalny człowiek tą łazienkę sam by urządził. Ale po co, „skoro się należy jak psu zupa” i tylko trzeba płakać i narzekać.

Ajkju66.6
odpowiada  Zaxa
4 lat temu

Oczywiście mogli by to zrobić tylko by poszedł w góre czynsz za podwyższony sztandart

Sebastian juszczak
4 lat temu

Meliniarze tam mieszkaja

mieszkaniec
4 lat temu

jeżeli najemcy brak własnej łazienki przez dziesiątki lat nie przeszkadzał to może warto wydać te pieniądze na cel który będzie służył wszystkim mieszkańcom . Po co na siłę cywilizować ludzi .

Muszka
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

Moze zamienisz sie z tymi ludźmi mieszkaniem skoro tobie to nie przeszkadza? Z resztą skad wiesz ze tym to nie przeszkadza? Kazdy ma prawo do godnego zycia.

kibic
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

Na przykład na nową halę sportową.

do muszka
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

na wszystko jest na łazienkę nie ma to znaczy że aż tak bardzo nie była niepotrzebna . To wszystko świadczy o ludziach jacy tam mieszkają .

@Muszka
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

Ja o godne życie zorganizowałem sobie sam nie oglądając się że mi ktoś pomoże. Zgoda! można łazienki wybudować, lokator niech zapłaci np podnieść opłaty.

14
0
Napisz co o tym sądziszx