Ścieżka rowerowa na Piaski w budowie

Trwają intensywne prace związane z budową ścieżki rowerowej na ulicy Wańkowicza (odcinek od ulicy Zielonej w kierunku Osadniczej). To około 200-metrowy odcinek ścieżki, którą rowerzyści będą mogli wygodnie i bezpiecznie dostać się na ostrowskie Piaski. Wcześniej, po drugiej stronie ulicy, wybudowano tu nowy chodnik.

+

Na ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg przetarg wpłynęły dwie oferty. Korzystniejszą, o wartości 96 354,10 zł, złożyła firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna i to właśnie ona została wykonawcą tej inwestycji.

– Będzie to ścieżka z betonu asfaltowego, a jak często sugerują użytkownicy rowerów, to właśnie po takiej nawierzchni jeździ im się najlepiej. Natomiast z kostki betonowej o grubości 8 cm wykonane zostaną zjazdy do posesji – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

W tym miejscu wykonane zostały już nowe krawężniki, obecnie przygotowywana jest podbudowa z kruszywa łamanego.

Zanim przy Wańkowicza rozpoczęto budowę ścieżki dla rowerzystów, zajęto się modernizacją chodnika po drugiej stronie ulicy. W tym miejscu, na długości 362 metrów, powstał nowy chodnik z kostki betonowej o grubości 8 cm oraz zjazdy do posesji. Wartość inwestycji to 115 346,88 zł. Prace wykonała firma Eurobud z Odolanowa.

– Do modernizacji ulicy Wańkowicza podeszliśmy kompleksowo. Jedną stroną można już teraz wygodnie przejść jej całą długość chodnikiem z kostki, a drugą będzie można niebawem przejechać rowerem. Trzeba pamiętać, że to niezwykle często uczęszczana droga, szczególnie latem, kiedy to całymi rodzinami ostrowianie wybierają się na ostrowskie Piaski lub na ogródki działkowe w tej części miasta – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Pomyślano tu również o osobach, które z zalewu lub ogródków wracają autobusem. Na przystanku przy Osadniczej postawiono wiatę przystankową.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gregor
6 lat temu

Przydała by się ścieżka z Gorecznika do Antonina przez las

Mmm
6 lat temu

I oczywiście w kampanii wyborczej p.Prezydent będzie miała się czym pochwalić, przecież o to w tym wszystkim chodzi…

Ooo
6 lat temu

Skrajnia czy nie, ścieżka będzie, chodnik już jest cieszmy się z tego. Á propos to Prezydent chyba ma ludzi od tego żeby uzgodnienia były poprawne. Odbiór pokaże czy inwestycja przejdzie i skrajnia będzie zatwierdzona czy też nie.

Q
6 lat temu

Pani Prezydent – zgodnie z przepisami ścieżka rowerowa powinna mieć po obu stronach 20cm wolnej przestrzeni ze względów bezpieczeńtwa, tzw. skrajni. Tutaj jak widać ścieżka przylega bezpośrednio do płotów, z drugiej strony mamy zaś drzewa. Proponuje nie budować takich niezgodnych z przepisami bubli, stwarzających zagrożenie dla użytkowników.

fanroweru
odpowiada  Q
6 lat temu

Takich bubli to jest zatrzęsienie. Ważne że statystyki procentowo budowanych ścieżek idą do góry.

konpromis
odpowiada  Q
6 lat temu

Zrobić skrajnie po obu stronach,ścieżkę na 1 m szeroką i bubla nie będzie! Albo zaorać na powrót ścieżkę problemu nie będzie ! Można też wyciąć drzewa i rozwalić płoty prywatnych posesji,skrajnia będzie ! Większość mieszkańców na pewno będzie zadowolona ! Bublami z dysfunkcją umysłową skrajnego malkontenctwa to Wy jesteście. Proponuję skorzystać z poradni zdrowia psychicznego,nim dojdziecie do przekonania,że skrajnia między pępkiem a penisem nie ma 20 cm !

Q
odpowiada  Q
6 lat temu

Konpromis – ciekawe czy też skorzystasz z poradni zdrowia psychicznego jak uszkodzisz sobie ciało na czymś, co nie odpowiada przepisom.

7
0
Napisz co o tym sądziszx