Policjanci interweniują we wskazanych miejscach

Udostępnij
Tweet

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala policjantom reagować na zagrożenia występujące w ich rejonie służbowym. Funkcjonariusze kontrolują miejsca zagrożone – m. in. te w których dochodzi do częstych przekroczeń prędkości. Wszystko z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowskiego.

+

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Opiera się ona m .in. na informacjach pozyskiwanych od społeczeństwa, które uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw jak i wykroczeń.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim korzystając z aplikacji KMZB odnotowuje zgłoszenia dotyczące między innymi wykroczeń w ruchu drogowym. Są one związane głównie z przekraczaniem prędkości, nieprawidłowym parkowaniem czy niewłaściwą infrastrukturą drogową.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego reagują na każde zgłoszenie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miejscach zagrożonych jak np. Radłów czy Przybysławice, gdzie odnotowano zgłoszenia dotyczące przekroczeń prędkości, ostrowska drogówka dyslokuje punkty kontrolne z uwagą na kierowców, którzy nie stosują się do znaków ograniczających prędkość.

Obecność policyjnych patroli znacznie zmniejsza ilość popełnianych w danym miejscu wykroczeń, zwiększa się natomiast świadomość kierujących o zagrożeniach jakie może spowodować nadmierna prędkość.

Przypominamy, że z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, kto posiada dostęp do internetu. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej: https://www.mapy.geoportal.gov.pl

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0000000
5 lat temu

reasumujac – dac polaczkowi cos a zamieni sie – konfidenta . Mamy to cos w sobie.
W innych krajach za podpierdalanie psy płacą – w naszej RP robia to tutaj za darmo . Polaczek cwaniaczek sam nie zrobi nic ale zakapuje aby to ktos za niego zrobił za darmo, na złość itp.

go
5 lat temu

Może zajmą się trasą nr 11 zwłaszcza w okolicach Sobótki. Czy czekają na następny wypadek ?Ostatnio się udało tylko ubezpieczenie straciło.

Ggg
5 lat temu

Sami konfidenci

18
0
Napisz co o tym sądziszx