Policjanci interweniują we wskazanych miejscach

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala policjantom reagować na zagrożenia występujące w ich rejonie służbowym. Funkcjonariusze kontrolują miejsca zagrożone – m. in. te w których dochodzi do częstych przekroczeń prędkości. Wszystko z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowskiego.

+

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Opiera się ona m .in. na informacjach pozyskiwanych od społeczeństwa, które uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw jak i wykroczeń.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim korzystając z aplikacji KMZB odnotowuje zgłoszenia dotyczące między innymi wykroczeń w ruchu drogowym. Są one związane głównie z przekraczaniem prędkości, nieprawidłowym parkowaniem czy niewłaściwą infrastrukturą drogową.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego reagują na każde zgłoszenie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miejscach zagrożonych jak np. Radłów czy Przybysławice, gdzie odnotowano zgłoszenia dotyczące przekroczeń prędkości, ostrowska drogówka dyslokuje punkty kontrolne z uwagą na kierowców, którzy nie stosują się do znaków ograniczających prędkość.

Obecność policyjnych patroli znacznie zmniejsza ilość popełnianych w danym miejscu wykroczeń, zwiększa się natomiast świadomość kierujących o zagrożeniach jakie może spowodować nadmierna prędkość.

Przypominamy, że z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, kto posiada dostęp do internetu. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej: https://www.mapy.geoportal.gov.pl

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Robią TO na ekranie
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gosc
5 lat temu

patrol pieszy drogówki napewno tam zajdzie i zadziała hahahahahahahaha :))))

Kit
5 lat temu

Nie interweniują a polują, to roznica.

D
odpowiada  Kit
5 lat temu

Jeźdź zgodnie z przepisami, to nie będą musieli na Ciebie polować.

Ja
odpowiada  Kit
5 lat temu

Najbardziej sprawni są pod E.Lecleerc tam nabijają statystyki 20 zł od głowy. Pieszego łatwo złapać :-))

GG..
5 lat temu

Jak już tak chcą to niech staną na ulicy kamiennej tam budują bloki i wciąż stoją samochody. Proszę o zajęcie się tematem.

Driver
5 lat temu

A kontrole trzezwosci w okolicach sklepów: kordeckiego,rejtana,źymirskiego,bema,swisulskiego,skorupki,chłopickiego,…

driver - ten prawdziwy driver
5 lat temu

Witam! Kaziu jeździ często rowerem po piwie! Wychodzi z roboty i pije w sklepie i jedzie rowerem! To samo Geniu. Ten pije dwa piwa i jedzie skuterem! Prosimy o czeste kontrole bo niebezpieczenstwo kolizji jest znaczne.

anka
5 lat temu

Po wszystkich niedawno pokrytych kostką ulicach Pruślina debile jeżdżą jak po obwodnicy. Znak ograniczenia mają w doopie. Może jakiś rajdowiec to przeczyta i pomyśli…..

Ostrowianin
5 lat temu

Dlaczego jeszcze nie zatrzymali tego pirata w bmc-e ktory na ulicy Mertki gdzie jest ograniczenie do 20 pedzi 100/godz. albo jezdzi w kolo ronda na Paderewskiego

Ggg
odpowiada  Ostrowianin
5 lat temu

Żal ci duże ściska ze nie masz bemki

Xxx
odpowiada  Ostrowianin
5 lat temu

Prosta odpowiedz jest musi sie na rower przesiasc wtedy jest reakcja policjantow

robert
5 lat temu

Witam na ulica ze znakiem droga osiedlowa jada szybciej niż na krajówkach idiotów nie brakuje

Hubert
5 lat temu

Po Ostrowie jeżdżą rowerzyści po przejściu dla pieszych a po wioskach rowerami bez świateł po zmroku

Rozrewolwerowany
odpowiada  Hubert
5 lat temu

Żeby aby bez świateł. Na wsi w której mieszkam kiedyś mijałem skuter, jechało nim cztery albo pięć osób dokładnie nie wiem bo nie szło się doliczyć i to dziewczyny były, jedna z nich siedziała na kierownicy z przodu z trzy na siedzeniu a jedna odwrócona plecami na uchwycie z tyłu który jest na plecak.

Miastowy
5 lat temu

Wielki czas by zajęli się ul. Pruślińską. Jeżdżą jak wariaty. Albo w stronę Drzymały albo z górki od Drzymały do Grabowskiej. Piractwo. Były spowalniacze było ok. Każdy jeden by prawko stracił. Są dużo krótsze ulice i są spowalniacze ze trzy. . Kto to chciał zlikwidować to nie wiadomo. Najgorzej jak do pracy jadą po godz. 5 a póżniej po 6.

18
0
Napisz co o tym sądziszx