OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kobieta poprowadzi autobus MZK

Do tej pory tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wlkp. prowadzili wyłącznie mężczyźni. Nie zdziwcie się, gdy za kilka dni zobaczycie za kierownicą miejskiego autobusu urodziwą brunetkę. Dorota Litewka jest pierwszą kobieta pracującą na stanowisku kierowcy w MZK.
+
By móc zasiąść za kierownicą jednego z kilkudziesięciu autobusów, Dorota Litewka musiała zdać prawo jazdy kategorii D, co też uczyniła w styczniu br. Zwykłe “B” posiada od 10 lat. Z wielki autami związana jest dzięki firmie ojca, prowadzącego firmę transportową.

– Motoryzacja była obecna w naszej rodzinie od zawsze – mówi dla Naszego Rynku. – Patrząc na firmę ojca chciałam jak najszybciej zdobyć prawo jazdy, by móc jeździć samochodem. Później moje losy potoczyły się trochę inaczej i nie były zbyt mocno związane z motoryzacją. Ale po czasie postanowiłam związać swoje życie zawodowe z tym co sprawia mi ogromną radość i przyjemność. Dlatego postanowiłam zostać kierowcą w MZK.

 Bardziej doświadczeni koledzy z firmy pomogli przejść szkolenie z obsługi nowoczesnego sprzętu, a także pod ich okiem zaliczyła pierwsze jazdy autobusem. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć ją w roli samodzielnego kierowcy. Co sądzicie o takim kierowcy?
72 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
2 lat temu

Koniuszko ty to jednak masz glowe poczesana od tych dopalaczy!!!

Tom
2 lat temu

Szerokosci pani zycze?

gdfergerheer
2 lat temu

Byłem przeżyłem podziękowałem praca nieadekwatna do poświęconego czasu w zasadzie nic z życia prywatnego… Zaledwie kilka dni wolnych w miesiącu to zbyt mało na odpoczynek a głowa cały dzień pracuje…Życzę powodzenia oraz sukcesów

Www
2 lat temu

Brawo!!!!

mi
2 lat temu

Kobiety na… autobusy !!!

Pogromca mitow
2 lat temu

Podziwiam i współczuję praca z ludzmi w tych czasach jest bardzo ciężka ponieważ panuje totalna znieczulica a w tym miasteczku to już całkiem. Druga sprawa czasami nawet 12 godzin bez dostępu do toalety czy to jest ludzkie i warte tych pieniędzy? Zawód ciężki i niedoceniony Niestety tak to wygląda Pani Prezydent

SUZUKI
2 lat temu

Wyhaczy ktoś w MZK panią Dorotę i zajdzie w ciążę pójdzie na chorobowe potem wychowawczy i przy kolejnym dziecku powtórka z rozrywki i tyle będziemy ją widzieć.

nak nak
2 lat temu

Emerytka przychodzi na przystanek autobusowy 20 min przed planowanym przyjazdem do tego dochodzi czasami 10 min opóźnienia przez korki robi się 30 min czekania jak i nie lepiej a potem pretensje do niewinnych kierowców… Pytanie dokąd ona tak się śpieszy biedronka, cmentarz, kto to wie…

Inka
2 lat temu

Dorotke znam i napewno da rade ambitna jest powodzenia

1
odpowiada  Ka
2 lat temu

Ja rozumiem, że wszyscy chcą gdzieś dojechać, ale rzeczywiście poziom i pasażerowie MZK to jakaś kpina.

72
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x