OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kobieta poprowadzi autobus MZK

Do tej pory tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wlkp. prowadzili wyłącznie mężczyźni. Nie zdziwcie się, gdy za kilka dni zobaczycie za kierownicą miejskiego autobusu urodziwą brunetkę. Dorota Litewka jest pierwszą kobieta pracującą na stanowisku kierowcy w MZK.
+
By móc zasiąść za kierownicą jednego z kilkudziesięciu autobusów, Dorota Litewka musiała zdać prawo jazdy kategorii D, co też uczyniła w styczniu br. Zwykłe “B” posiada od 10 lat. Z wielki autami związana jest dzięki firmie ojca, prowadzącego firmę transportową.

– Motoryzacja była obecna w naszej rodzinie od zawsze – mówi dla Naszego Rynku. – Patrząc na firmę ojca chciałam jak najszybciej zdobyć prawo jazdy, by móc jeździć samochodem. Później moje losy potoczyły się trochę inaczej i nie były zbyt mocno związane z motoryzacją. Ale po czasie postanowiłam związać swoje życie zawodowe z tym co sprawia mi ogromną radość i przyjemność. Dlatego postanowiłam zostać kierowcą w MZK.

 Bardziej doświadczeni koledzy z firmy pomogli przejść szkolenie z obsługi nowoczesnego sprzętu, a także pod ich okiem zaliczyła pierwsze jazdy autobusem. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć ją w roli samodzielnego kierowcy. Co sądzicie o takim kierowcy?
72 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Inka
2 lat temu

Dorotke znam i napewno da rade ambitna jest powodzenia

Do oo
2 lat temu

?? Ukraińcy pracują na kuźni Ostrów a to że stolarze i rzecznicy to już inna sprawa jak im urwie jaja pójdą za kółko

Ka
2 lat temu

Wielkie mi co sensacja na miarę Ostrowa. HeHe … Autobusy zima jak lodówki a latem piekarniki … No i wiecznie stekajace staruszki = MZK

1
odpowiada  Ka
2 lat temu

Ja rozumiem, że wszyscy chcą gdzieś dojechać, ale rzeczywiście poziom i pasażerowie MZK to jakaś kpina.

Alf
2 lat temu

W krajach południowych autobusy miejskie w większości prowadzą kobiety i to od wielu lat ! Widać że i do naszego miasta pomału wchodzi ten zwyczaj … powodzenia i szerokich dróg dla pierwszej odważnej za nią zapewne pójdą następne panie …

skaner
2 lat temu

Super, podoba mi się że kobiety biorą się za stery takich pojazdów. Ostatnio jechałem pociągiem do Wrocka i tez prowadziła kobieta. Brawo!!!

max
2 lat temu

Brawo Pani Doroto. Powodzenia ! Bezpiecznej jazdy!

Kominarz
2 lat temu

Brawo Dora mówiłem ten butik to niewypalì to za dużo na twój poziom ale autobus mini szpilki duże usta….. I trasa po zielonym rynku Mmmm poezja

Ja
2 lat temu

Super, 🙂

Niezależny
2 lat temu

Ja od tylu lat poruszam się tylko swoim samochodem, motocyklem lub rowerem, że już chyba nawet nie umiałbym wsiąść do autobusu, a co dopiero skasować bilet czy jakąś tam kartę.

Daniel
2 lat temu

Brawo Dora. Dopielas swego! Powodzenia! Do zobaczenia na ulicach Ostrowa.

72
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x