Niektórzy ostrowianie palą byle czym

Udostępnij
Tweet

Zima w pełni, a temperatury w ciągu dnia i nocy nadal są ujemne. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy naszego miasta intensywnie ogrzewają swoje mieszkania i domy. Duża liczba dymiących kominów oraz bezwietrzne dni powodują, iż nad miastem unosi się uciążliwy smog. Pomimo wielu apeli, informacji przekazywanych przez media, strażnicy nadal ujawniają przypadki niezgodnego z prawem spalania niedozwolonych materiałów odpadowych.

+

Nie wszyscy mieszkańcy zdają sobie sprawę jak szkodliwe dla ludzi i środowiska niesie za sobą termiczne przekształcanie odpadów w piecach.

– Apelujemy do ostrowian, ostrzegamy przed niezgodnym z prawem spalaniem odpadów. I nie dotyczy to wyłącznie plastików, szmat, czy opon, bo w tej kwestii świadomość mieszkańców jest duża, ale również innych odpadów, których nie należy wrzucać do pieca – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

Od końca stycznia strażnicy miejscy, podczas kontroli palenisk, ujawnili w czterech przypadkach używanie do rozpalenia w piecu np: drewna pokrytego farbą pochodzącego ze starej stolarki okiennej, zrzynek ze sklejki, impregnowanego drewna pokrytego lakierem, czy też odpadów z płyt wiórowych.

– W przypadkach stosowania do rozpałki wilgotnego drewna, strażnicy wielokrotnie pouczali mieszkańców o konieczności jego wcześniejszego wysuszenia zanim trafi do pieca – dodaje komendant straży.

We wszystkich ujawnionych przypadkach osoby dopuszczające się wykroczenia z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach ukarane zostały mandatami karnymi.

Mając na uwadze stopień zanieczyszczenia powietrza nad naszym miastem, negatywne skutki jego oddziaływania i szkodliwości na nasz organizm, straż miejska ponownie apeluje do mieszkańców, że tego rodzaju pozbywanie się kłopotliwych odpadów powoduje, że trujemy siebie, swoich najbliższych a zwłaszcza dzieci, narażając się jednocześnie na karę grzywny do 500 zł.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
115 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pani
6 lat temu

do smog – danka ci w częsci odpowiedziała – bredzisz ty . Kto ma wpływ na ceny gazu? kto? Ty myslesz pewnie młotku ze to Prymas Polski – idz do Gazowni a ci powiedza sami pracownicy, kto, kiedy ma wpływ na polityke dystrybucji gazu ziemnego . Jak mozna prowadzic polityke aby walczyc ze smogiem itp., jak paliwa ekologiczne co roku drozeja a ludzi ciagle nie stac na na nie. Pewnie,że jest jakis % takich co stac i tak palą oponami itp., To inny systemowy temat. Aby było czysto , zdrowo, eko ..- nalezy wdrozyc sytem eko – a to polityka rzadu . Na dzisiaj straszenie , płakanie, komentowanie nic nie da. U nas jak jest cokolwiek eko to jest drogie – dlaczego ? Bo rekiny polskiej finansiery-polityki sa pierwsze w wydobyciu z tego kasy . Wiec ci co stac niech pala eko , a ci co nie stac oponami . Nie nasz – zwykłego podatnika problem . Jezeli UE nie wpłynie na naszą polityke w zakresie emisji spalin – to nasze rozbawione towarzystwo samorzadowe ma to gdzies. Bedziemy straszeni SM, mandatami, itp., a w domu max 20 stopni . A racja jest taka – np. tani nawet dotowany w sezonie zimowym gaz – i ludzie w 80% sami bez durnych komentarzy zmienia piece na eko .

Mimi
6 lat temu

Uwielbiam czytać komentarze. Ubaw po pachy 🙂

115
0
Napisz co o tym sądziszx