OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Niektórzy ostrowianie palą byle czym

Niektórzy ostrowianie palą byle czym

Zima w pełni, a temperatury w ciągu dnia i nocy nadal są ujemne. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy naszego miasta intensywnie ogrzewają swoje mieszkania i domy. Duża liczba dymiących kominów oraz bezwietrzne dni powodują, iż nad miastem unosi się uciążliwy smog. Pomimo wielu apeli, informacji przekazywanych przez media, strażnicy nadal ujawniają przypadki niezgodnego z prawem spalania niedozwolonych materiałów odpadowych.

+

Nie wszyscy mieszkańcy zdają sobie sprawę jak szkodliwe dla ludzi i środowiska niesie za sobą termiczne przekształcanie odpadów w piecach.

– Apelujemy do ostrowian, ostrzegamy przed niezgodnym z prawem spalaniem odpadów. I nie dotyczy to wyłącznie plastików, szmat, czy opon, bo w tej kwestii świadomość mieszkańców jest duża, ale również innych odpadów, których nie należy wrzucać do pieca – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

Od końca stycznia strażnicy miejscy, podczas kontroli palenisk, ujawnili w czterech przypadkach używanie do rozpalenia w piecu np: drewna pokrytego farbą pochodzącego ze starej stolarki okiennej, zrzynek ze sklejki, impregnowanego drewna pokrytego lakierem, czy też odpadów z płyt wiórowych.

– W przypadkach stosowania do rozpałki wilgotnego drewna, strażnicy wielokrotnie pouczali mieszkańców o konieczności jego wcześniejszego wysuszenia zanim trafi do pieca – dodaje komendant straży.

We wszystkich ujawnionych przypadkach osoby dopuszczające się wykroczenia z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach ukarane zostały mandatami karnymi.

Mając na uwadze stopień zanieczyszczenia powietrza nad naszym miastem, negatywne skutki jego oddziaływania i szkodliwości na nasz organizm, straż miejska ponownie apeluje do mieszkańców, że tego rodzaju pozbywanie się kłopotliwych odpadów powoduje, że trujemy siebie, swoich najbliższych a zwłaszcza dzieci, narażając się jednocześnie na karę grzywny do 500 zł.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Wyjeżdżali spod baru. Volkswagen urwał przód ich auta (ZDJĘCIA)
115 komentarzy
nie ma czym oddychac
8 lat temu

nick GOSTEK ma racje. na zębcowie jest tragedia rejon ceglanej i murarskiej wieczorem niema czym oddychać

nie ma czym oddychac
8 lat temu

ludzie śmieci dzielą na tektóre, te które palą w dzień i te które pala w nocy

pani
8 lat temu

Xxx ma rację – wychodząc na przeciw polityce rządu – od marca gaz drożeje , wiec apel palimy czym sie da aby było ciepełko . GAZ drozeje – to własciwy krok w kierunku poprawy czystosci powietrza, zdrowia itp. Tak robic – to jest wlasnie polityka naszego rządu w walace o srodowisko i zdrowie . I po co tyle szumu.

Xxx
8 lat temu

Najlepsza rozpalka to stara opona pozniej troche wegla i plastikowe butelki i sie hajcuje caly dzien az milo

pan
8 lat temu

cholera znowu ta bajka o paleniu . Tani GAZ i ludziska bez tych bredni sami zmienia piece na gazowe..
Przez 6 miesiecy grzania – skąd nabrać tych słynnych śmieci w domu , aby ogrzac sredni dom ? .

smog
odpowiada  pan
8 lat temu

co wnosi Twoja wypowiedź ? Kto ma obniżyć ceny gazu ? Kto ma na to wpływ ? Bredzisz

danka
8 lat temu

Problem polega na tym , że przeciętnego Kowalskiego nie stać zwyczajnie na miejskie ogrzewanie . Ja korzystam z usług OZC – ciepło plus woda . Za styczeń dostałam rachunek 1026 zł . Nie mam w domu tropikalnych upałów . Temperatura ustawiona jest na 21 stopni i na tym się kończy . Ale jest ciągle równo , więc dom się nie wychładza . Dla wielu rodzin 1000 zł puszczone z dymem to jednak wysiłek finansowy , mimo 500+ . Dlatego ludzie palą , czym popadnie . Ja nie mam wyjścia , więc płacę i płaczę . Nie jestem beneficjentem socjalnego programu na dzieci .

życzliwy
8 lat temu

do szanownej straży miejskiej ul Kasprowicza firmra wrap style zobaczcie czym sie tam pali aż ciemno na ulicach dzień w dzień samochody wyjeżdzają na zaplandekowanych lawetach a własciciel robi co chce bo ma forse nikt z tym nic nie robi i jeszcze jeden przyklad też ulica kasprowicza elekrtomechanik też pali gównem itp ze nie mozna oddychac czemu sie z tym nic nie robi jesli sie zadzwoni a nim przyjedzie ktoś z władzy to po wszystkim prosze o czestrze kontrolowanie dzielnicy

Z poważaniem
Licze na pomoc R.

homer
8 lat temu

A ja pale faje pale faje za fają

Gostek
8 lat temu

Zgłaszam Zębców, oczywiscie nie wszysykich ale tam to jest najwieksza tragedia. Uzytkownicy androida zainstalujcie sobie aplikacje Kanarek i tam widac ktory rejon ostrowa najwiecej dymi.
Druga sprawa, zmienilem na gazowe 250-300 zl na miesiac 70m pow. To mam taniej jak drewno czy wegiel.

gostkowa
odpowiada  Gostek
8 lat temu

W mieszkaniu za 400 zł to 18stopni,za 600 zł 19stopni ale tak jak chcą wszyscy domownicy
MINIMUM 20 stopni to ok.800zł!!!!! i więcej na miesiąc -mieszkanie środkowe 48mpow.
Stolarka 3x szklona.ściany ocieplone extra.Twój wpis to sponsorowany fuck news
pozdrawiam

ANDY
odpowiada  Gostek
8 lat temu

Fajna aplikacja na antka mn sześć miejsc w Ostrowie.TNX

do gostkowa
odpowiada  Gostek
8 lat temu

do gostkowa : Proszę o kontakt z Ostrowskim Alarmem Smogowym na facebooku. Postaramy się pomóc.

Jack
odpowiada  Gostek
8 lat temu

To należy zgłosić do straży miejskiej można anonimowo

darek k.
8 lat temu

zglaszam, w chymowej, w strone przygodziczek, i rejon kosciola, i sklep, typu bar,,,,

115
0
Napisz co o tym sądziszx
×