Skazani popracują na rzecz miasta

Miasto podpisało porozumienie o współpracy z Aresztem Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. W jego ramach osoby osadzone w ostrowskim areszcie będą świadczyć nieodpłatną pracę na rzecz Ostrowa. Mogą to być prace prowadzone przez podmioty podległe miastu, np. przy sprzątaniu, czy nasadzaniu zieleni.

+

Dodatkowo, osoby pozbawione wolności, ale także funkcjonariusze aresztu, będą wspierać miasto w przygotowaniach akcji kulturalnych, m.in. koncertów, festynów, itp.

– Dotychczasowa współpraca pomiędzy Aresztem Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim a miastem przebiega wzorcowo, a jej efektem jest podpisanie tego porozumienia. Mogliśmy się o tym przekonać choćby po niedawnych pracach porządkowych po przejściu orkanu. Bardzo dziękuję za to dyrektorowi ostrowskiego aresztu, panu Waldemarowi Zarembie, który jest niezwykle zaangażowany we wprowadzanie programów resocjalizacyjnych w swojej jednostce. Oboje liczymy, że praca osadzonych, poza oczywistym i pozytywnym skutkiem dla miasta, przyczyni się do kształtowania wśród nich społecznie pożądanej postawy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nie wszyscy osadzeni mogą wziąć udział w pracach na zewnątrz aresztu. Jest to swoiste wyróżnienie.

– Chętnych do tego typu prac jest bardzo wielu. Traktujemy je jako nagrodę dla tych, którzy swoją postawą na nią zasługują. Są to osadzeni, do których musimy mieć ogromne zaufanie, skoro dostają oni możliwość pracy poza aresztem. Oczywiście, są one prowadzone pod nadzorem – tłumaczy Waldemar Zaremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Często bywa tak, że dopiero w zamknięciu skazani uczą się dyscypliny i systematyczności. Jak podkreśla dyrektor ostrowskiego aresztu, praca jest najważniejszym narzędziem resocjalizacyjnym.

– Odczuwam ogromną satysfakcję, gdy nasze działania przynoszą efekty. Doskonałym przykładem jest osadzony, który jeszcze w naszym areszcie rozpoczął studia, a co istotne, kontynuuje naukę po jego opuszczeniu. Trzeba pamiętać, że osadzeni to też obywatele tego kraju, których karą jest pozbawienie wolności i karę tę odbywają, by po niej znów stać się częścią naszego społeczeństwa – przekonuje Waldemar Zaremba.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sas
5 lat temu

Tylko kmiecia niewypudzczac na zewnatrz bo znowu cos zginie

dudus
5 lat temu

Tak glupio pie***licie ze w wiezieniu jest tak pieknie, bo obiadek i wszystko, a wierzcie mi ze nie chcielibyscie spedzic tam ani jednego dnia i to jest pewne… nieraz widzialam jak twardziele po prostu ryczeli na widok bliskich… wiadomo sa tam na wlasne zyczenie, ale gdy tam trafisz zalujesz wszystkiego co zrobiles.

...
5 lat temu

A to przypadkiem nie jest tak, że osadzeni od dawna pracują np w mzz? Jakieś nowe warunki współpracy? Dlaczego nikt nie mówi o wynagrodzeniu dla więźniów?
Trzeba zatrudniać na szerszą skalę osadzonych bo bezrobotni w Ostrowie to w ogromnej większości ci którzy nie chcą pracować bo życie na nasz rachunek bardziej im się opłaca.

dziadek
5 lat temu

wielkie brawa dla pana dyrektora Zaremby ! Aresztanci czy więźniowie odbywający karę śmiało można napisać że w luksusowych warunkach już dawno powinni pracować za darmo na rzecz miasta .Osobiście uważam że każdy osadzony w kraju w czasie odbywania kary powinien tam harować od 05 rana do 20 żeby na samą myśl o więzieniu robiło mu się słabo .

yar
5 lat temu

To dobrze, że Urząd Miejski nawiązał kontakty z aresztem. Wcześniej czy później ci, którzy za publiczne pieniądze kupili dla Klimkowej tytuł „Kobiety Charyzmatycznej” trafią do tego aresztu (niewykluczone, że razem z utytułowaną „KCh”), więc dobre układy z szefostwem aresztu przydadzą się.

irek
odpowiada  yar
5 lat temu

Ty naprawdę jesteś bardzo pusty uważaj zebys tam nie był szybciej

123
5 lat temu

Brać się za wszystkich co nie płacą alimentów.Albo uchylają się od płacenia albo nieroby i na MOPSie żyją

Zdzichu
odpowiada  123
5 lat temu

i tez za te dziadostwo co to rowerami jeżdżą cały dzień – nieroby pierd…..

Jacek
5 lat temu

Kiedy likwidacja PUP?

MAŁGOSIA
5 lat temu

Tylko żeby później nie było że coś się wymknie spod kontroli

Tomasz
5 lat temu

Wszyscy jak jeden powinni zap***dalać w kamieniołomach !!!!

yar
odpowiada  Tomasz
5 lat temu

A ty, Tomciu, zap…dalaj natychmiast do psycchiatry

12
0
Napisz co o tym sądziszx