OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Potrącił rowerzystkę jadącą kontrapasem

Kierujący samochodem Opel Zafira 59-letni mężczyzna jechał ulicą Dąbrowskiego w stronę ulicy Wolności, gdzie skręcał w lewo. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia się z rowerzystką. 45-letnia kobieta została dość mocno poturbowana.

+

Kobieta jechałem pasem kontrapasem – wymalowanym na czerwono pasem umożliwiającym jazdę pod prąd ulicą Wolności. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzystka trafiła do szpitala z urazem głowy i twarzoczaszki. Obecnie jej stan jest dobry. Na miejsce konieczne było wezwanie straży pożarnej do usunięcia plamy krwi.

To skrzyżowanie z uwagi na ograniczoną widoczność jest bardzo niebezpieczne i kwestią czasu było kiedy dojdzie do pierwszego poważnego potrącenia rowerzysty. Kierowcy jednośladów również powinni zwolnić przy dojeżdżaniu do tej krzyżówki.

42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jeny
odpowiada  obserwator
3 lat temu

Dokładnie, nie dość że ciemno było, to rowerzystka miała kaptur na głowie i miała ograniczona widoczność, do tego jakim cudem walnela w prawą stronę auta, ewidentnie zapieprzala, skrecila sobie na przejście dla pieszych i terax ma, sama sobie jest winna, kierowca nie zawinił, nie zawsze kierowca jest winny i tyle w temacie

albert
3 lat temu

znak ustawili po zdarzeniu….czyżby mieli coś na sumieniu?

pol
odpowiada  Mariusz
3 lat temu

Jest znak…

Pytlowski A.
odpowiada  obserwator
3 lat temu

Szanowny mieszkańcu wsi Kołątajew zauważyłem, że w wielu tematach jesteś bardzo do przodu.
Ale nie odróźniasz obrażania od gróźb karalnych, a to są zupełnie dwie oddzielne kwestie.
Także na przyszłość proponuję trochę się doinformować, a dopiero później pouczać.

roman
odpowiada  polemizatorka
3 lat temu

A ile % rowerzystów nie powinno jeździć po drogach publicznych Panie Fanie Roweru ?? 50% czy więcej?

Mariusz
3 lat temu

Droga podporządkowana, nakaz skrętu w lewo czyli domyślnie droga jedokierunkowa. Jeśli się nie mylę to nie ma tam żadnego oznakowania że tam jest kontrapas. Poza tym to jak chcieli taki kontrapas to powinien być zaraz przy chodniku (tak jest np w Pradze) a miejsca postojowe za kontrapasem. Właśnie dlatego jest to niebezpieczne bo parkujace samochody ograniczają widoczność nie tylko dla ulicy podporządkowane ale również dla wyjeżdżających z posesji.

fanroweru
odpowiada  polemizatorka
3 lat temu

To co Pani napisała, to są pobożne życzenia ludzi myślących. Tak naprawdę to 30% kierowców nie powinno nigdy zasiąść za kierownicą. To widać czytając komentarze. Obrażające innych teksty. Społeczeństwo składa się z tych co myślą i tych co im się wydaje że myślą.

@ kołątajew
3 lat temu

Jak “CIE” raz chociaż “postraszy” np ciężarówka jadące z prędkością 60 km/h , a do tego będzie jeszcze ciemno i mokro…. to będziesz s…..alał na ścieżkę, lub chodnik….aż miło. Albo potem napiszą “CI” na nekrologu ” Miał prawo jechać ulicą – nikt go do tego nie mógł zmusić ” pierdoło z kołłątajewa !

senior
odpowiada  fanroweru
3 lat temu

Pan trąbił na wysokości ul. Curie-Skłodowskiej. Nie napisałem dokładnie.

LR 2005
odpowiada  fanroweru
3 lat temu

Będę trabił na ciebie pajacu bo blokujesz mi przejazd i robisz to celowo.
Ja ci nie utrudniam jazdy na rowerze p*dale.
Poza tym bez mózgu bez znajomości przepisów wypad na chodnik bo tam jest podniesie dopuszczalnej prędkości do 60 km/h nie douczony bezrobotny c*elu.

42
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x