Potrącił rowerzystkę jadącą kontrapasem

Udostępnij
Tweet

Kierujący samochodem Opel Zafira 59-letni mężczyzna jechał ulicą Dąbrowskiego w stronę ulicy Wolności, gdzie skręcał w lewo. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia się z rowerzystką. 45-letnia kobieta została dość mocno poturbowana.

+

Kobieta jechałem pasem kontrapasem – wymalowanym na czerwono pasem umożliwiającym jazdę pod prąd ulicą Wolności. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzystka trafiła do szpitala z urazem głowy i twarzoczaszki. Obecnie jej stan jest dobry. Na miejsce konieczne było wezwanie straży pożarnej do usunięcia plamy krwi.

To skrzyżowanie z uwagi na ograniczoną widoczność jest bardzo niebezpieczne i kwestią czasu było kiedy dojdzie do pierwszego poważnego potrącenia rowerzysty. Kierowcy jednośladów również powinni zwolnić przy dojeżdżaniu do tej krzyżówki.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
albert
6 lat temu

znak ustawili po zdarzeniu….czyżby mieli coś na sumieniu?

Mariusz
6 lat temu

Droga podporządkowana, nakaz skrętu w lewo czyli domyślnie droga jedokierunkowa. Jeśli się nie mylę to nie ma tam żadnego oznakowania że tam jest kontrapas. Poza tym to jak chcieli taki kontrapas to powinien być zaraz przy chodniku (tak jest np w Pradze) a miejsca postojowe za kontrapasem. Właśnie dlatego jest to niebezpieczne bo parkujace samochody ograniczają widoczność nie tylko dla ulicy podporządkowane ale również dla wyjeżdżających z posesji.

pol
odpowiada  Mariusz
6 lat temu

Jest znak…

@ kołątajew
6 lat temu

Jak „CIE” raz chociaż „postraszy” np ciężarówka jadące z prędkością 60 km/h , a do tego będzie jeszcze ciemno i mokro…. to będziesz s…..alał na ścieżkę, lub chodnik….aż miło. Albo potem napiszą „CI” na nekrologu ” Miał prawo jechać ulicą – nikt go do tego nie mógł zmusić ” pierdoło z kołłątajewa !

polemizatorka
6 lat temu

Śmiać mi się chce z tych sflustrowanych, niedołężnych fizycznie i nie tylko kierowców samochodów, którzy nie mogąc się wykazać np: w sypialni szczują się nawzajem czy to na rowerzystów, czy to na wegeterian czy kogokolwiek kto nie żłopie piwska przed TV. Jakie wasze życie jest wspaniałe i jak potraficie pokazać, że z wami się trzeba liczyć!
Szkoda, że brak jest empatii, poszanowania i uprzejmości na codzień. Generalnie ludzie są dla siebie niemili na co dzień w sklepie, w pracy, na ulicy, w kinie.
Proponuję tylko jeden raz w tygodniu się przełamać i starać jechać swoim samochodem z wyrozumiałością dla innych kierowców, rowerzystów i pieszych. Nawet jeśli popełnią błąd, powiedz sobie z uśmiechem na twarzy „każdy jest tylko człowiekiem i mi też może się kiedyś zdarzyć”. Gwarantuję wam lepszy humor właśnie tego dnia.

fanroweru
odpowiada  polemizatorka
6 lat temu

To co Pani napisała, to są pobożne życzenia ludzi myślących. Tak naprawdę to 30% kierowców nie powinno nigdy zasiąść za kierownicą. To widać czytając komentarze. Obrażające innych teksty. Społeczeństwo składa się z tych co myślą i tych co im się wydaje że myślą.

roman
odpowiada  polemizatorka
6 lat temu

A ile % rowerzystów nie powinno jeździć po drogach publicznych Panie Fanie Roweru ?? 50% czy więcej?

Nata
6 lat temu

Najlepsza ulica z tym kto wtmyslil.masakra

Edek
6 lat temu

Każdy rowerzysta i pieszy powinien mieć dokument uprawniający go do korzystania z dróg. W przeciwnym wypadku podczas wypadków na jezdni, powinna być z góry zakładana jego wina. Powinno się wprowadzić obowiązkowe kursy dla tych, co nie posiadają prawa jazdy, w przeciwnym wypadku ilość wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów nigdy nie zmaleje.

fanroweru
6 lat temu

Jest kontrapas, można jechać. Po co te dyskusje. Ja jechałem kontrapasem, młody chłopak wyjeżdżał z ul Dąbrowskiego i się nie zatrzymał. Coś z tymi kierowcami się porobiło. Ostatnio trąbił na mnie „kierowca” jak jechałem ul Grabowską. Nie jeżdżę po chodniku, chodnik jest dla pieszych. Według „znafcuf”za kierownicą, rowerzysta powinien jeździć tylko chodnikiem, bo blokuje przejazd „PANU”. Gdyby cała infrastruktura ścieżek rowerowych była zbudowana zgodnie z zasadami budowy ścieżek rowerowych nie byłoby problemu. Jak jest to szkoda gadać. Tych mądrali, kierowców wysłał bym do Niemiec, Holandii by się przekonali jakie prawa ma tam rowerzysta. Pozdrawiam! rowerzystów, ładna sobota i niedziela to trzeba parędziesiąt kilometrów wykręcić.

@fanroweru
odpowiada  fanroweru
6 lat temu

Zapoznaj się z przepisami Ustawy o Ruchu Drogowym. Na ul Grabowskiej, jest oznakowanie dopuszczalnej prędkości 60 km/h – droga powiatowa. Na znacznej długości tej ulicy jest wyznaczona ścieżka rowerowa, a co mówią przepisy o korzystaniu z niej i z chodnika w tym wypadku przez rowerzystów…. poczytaj sobie , bo jesteś może fanem roweru…ale nie fanem kodeksu drogowego, a szkoda.

mieszkaniec kołątajewa.
odpowiada  fanroweru
6 lat temu

Przepisy mówią niedoinformowany człowieku, że jesli jest 60km/h, to możesz jechac chodnikiem. ALE NIE MUSISZ! I nikt CIE DO TEGO NIE ZMUSI, ZNAWCO z bozej apteki.

polemizatorka
odpowiada  fanroweru
6 lat temu

odpowiadający @fanroweru sam nie zna przepisów lub ma problem z ich interpretacją, wracaj dziecko do szkoły

LR 2005
odpowiada  fanroweru
6 lat temu

Będę trabił na ciebie pajacu bo blokujesz mi przejazd i robisz to celowo.
Ja ci nie utrudniam jazdy na rowerze p*dale.
Poza tym bez mózgu bez znajomości przepisów wypad na chodnik bo tam jest podniesie dopuszczalnej prędkości do 60 km/h nie douczony bezrobotny c*elu.

senior
odpowiada  fanroweru
6 lat temu

Pan trąbił na wysokości ul. Curie-Skłodowskiej. Nie napisałem dokładnie.

Palec manchester
6 lat temu

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego tam jest pas rowerowy prawie po środku drogi jeśli chodniki prawie od samej Raszkowskiej do samego deptaku maja po 3 metry szerokości. Kiedyś ktoś głupi wymyślił zrobić na Wrocławskiej z czterech pasów dwa i teraz kolo mleczarni auta parkują na środku drogi a teraz robią pasy rowerowe na środku drogi.

Zzzz
6 lat temu

Rowerzystka jechała prawidłowo kontrapasem, a kierowca jechał od ul. Dąbrowskiego. A proszę mi odpowiedzieć, po której stronie maiła rowerzystka na tym skrzyżowaniu samochód? Po prawej, prawda. Przecież nie mogła wiedzieć, że Dąbrowskiego jest podporządkowaną, dlatego powinna ustąpić w tym przypadku pojazdowi z prawej strony. Niestety, ale w przypadku rowerzystów jadących kontrapasem jest to skrzyżowanie równorzędne i powinni przynajmniej zwrócić szczególną uwagę na pojazdy jadące od ul. Dąbrowskiego.

Zzzz
odpowiada  Zzzz
6 lat temu

Dementuję komentarz. Dopiero później zauważyłem, że rowerzyści mają znak mówiący o skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną. Niemniej to skrzyżowanie nie jest tak całkiem „normalne”.

miszcz ZEN
odpowiada  Zzzz
6 lat temu

„Prawo Jazdy” w chipsach znalazłes czy zupkach Amino?

ostrowiak
6 lat temu

Mimo ze ten pas dla rowerzystow jest nieudany, to rowerzystka jechała bez światel wiec tez jest winna,

42
0
Napisz co o tym sądziszx