Nie żyje Emilia Szymendera

Udostępnij
Tweet

12 października (czwartek) zmarła Emilia Szymendera – wieloletnia kierownik Schroniska dla Bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta w Ostrowie Wlkp. Pani Emilia przegrała walkę z chorobą nowotworową.

+

Emilia Szymendera przez całe życie pomagała innym. Jej najbardziej szczególne misje to praca w Zespole Szkół Specjalnych, gdzie pełniła funkcję pedagoga i psychologa szkolnego. W Ostrowie Wielkopolskim założyła Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, pełniąc funkcję prezesa. Zaangażowana była w pomoc samotnym matkom jeszcze przed likwidacją placówki przy ul. Wolności.

Panią Emilię cechował silny charakter, niezbędny w opiece nad mężczyznami, którzy z różnych powodów, a przede wszystkim z wieloma problemami trafiali do Schroniska dla bezdomnych mężczyzn, gdzie odnajdywali schronienie przy ul. Olszynowej w Ostrowie Wlkp.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 20 października o godzinie 12:00 w ostrowskiej konkatedrze. Następnie ciało zostanie pochowane na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Co się dzieje z cenami paliw?
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MK
5 lat temu

Przy pocałunku dostawała ex…

Krokodyl
5 lat temu

Hrabia jestes idiotą, byly podopieczny

roman
5 lat temu

A gdzie to np fajki rozdają za darmo ? A do tego wikt i opierunek tyż miał być za darmo ? ….. Wystarczy chyba że zasiłek ….dostałeś „hrabio” …za darmo ! Ja na swoje wydatki muszę zapracować. Za darmo dostaję tylko ….foldery reklamowe sklepów !

alfa
5 lat temu

Bardzo podopiecznymi sie zajmowala jak któryś był w szpitalu to ich odwedzała i przynosiła paczki z jedzeniem .Wiem bo leżał jeden z nich z męźem na sali na chirurgia urażywej

???
odpowiada  alfa
5 lat temu

Jeden z nich leżał z mężem??

Gosia
5 lat temu

Bardzo dobry człowiek. Wielce zaangażowana w pomoc ludziom ubogim. Odpoczywaj Szefowo w pokoju.

Hrabia
5 lat temu

Niech spoczywa w spokoju,nie powinno sie zle o zmarlym mowic,ale podopieczni z b. alberta byli poniżani przez nia i terroryzowani,fajki krecone im sprzedawala,a pozniej zasilki zabierała.niech pan marek zrobi wywiad z podopiecznymi to opowiedzą.Teraz juz nie mają kogo sie bać…

PODOPIECZNY
odpowiada  Hrabia
5 lat temu

Chyba cię Hrabio pogięło! Emilii się bać???? Nie znam lepszej i bardziej przyjaznej osoby. A więc nie pisz bzdur. Emilia to był KTOŚ!

m5
odpowiada  Hrabia
5 lat temu

to zglos to na policje a nie anonimowo a ci podopieczni to menele, , znam takich to klamcym, byle cos zaju,,,,mac

Karolina
5 lat temu

Bardzo wspaniała kobieta kochała Wszystkie dzieci taka będziemy ja pamiętać

Znajoma
5 lat temu

Wspaniała kobieta !!!
Wieczny odpoczynek …..

11
0
Napisz co o tym sądziszx