Otwarto gabinety stomatologiczne w szkołach

Udostępnij
Tweet

W Ostrowie Wielkopolskim otwarto dziś pierwsze w Wielkopolsce szkolne gabinety stomatologiczne. Choć zostały one zlokalizowane w dwóch placówkach – Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 5, mogą z nich korzystać uczniowie pozostałych szkół. Możliwością profilaktyki i leczenia stomatologicznego zostało więc objętych blisko 5 tysięcy uczniów.

+

Szczególnie cieszy deklaracja ministra resortu zdrowia o wspieraniu przez państwo powrotu do szkół gabinetów stomatologicznych. W Ostrowie w pewien sposób wyprzedzono te działania. To przykład dobrej współpracy samorządu i rządu. Miasto zadbało o odpowiednie miejsce oraz zapewniło wyposażenie gabinetów, a państwo zagwarantowało kontrakt w ramach NFZ.

Próchnica to ogromny problem i choroba naszych czasów. Przy okazji wykonania pierwszych przeglądów zębów ostrowskich uczniów w nowych gabinetach okazało się, że na 200 dzieci, jedynie dwoje z nich nie miało próchnicy. Statystyki są zatem zatrważające. Nowe gabinety to kolejny krok w walce o zdrowy uśmiech młodych ostrowian.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Par
6 lat temu

Rodzice uważajcie na te „leczenie” zębów !!! Kilka – kilkanaście lat temu też były akcje w szkołach związane z „leczeniem” zębów. U „szkolnego” dentysty okazywało się, że uczeń ma kilka zębów do leczenia!!!! Idąc do innego dentysty okazywało się, że jest jednak wszystko ok z zębami.

czytelnik2
6 lat temu

Wiercenie w zębach jest zakamuflowaną opcją niemiecką i co będziemy ulegać zachodnim modom? Już widzę te setki gabinetów w pozostałych szkołach gdy NFZ płaci 11 PLN za plombę w mlecznym zębie. Ortodonci kiedyś zarobią jak będzie jeszcze co prostować.
Kaczkodan nie ma zębów i jakoś żyje chociaż żadna praca się jeszcze nie zajął.

Marych
6 lat temu

Co się stało że na otwarciu gabinetów nie widziałem radnych Herwicha, Matuszczaka, Motylewskiego, Kornaszewskiego, Lekiego, Kowalskiej, Paducha. Czy u nich z zębami wszystko w porządku.

nauczycielka
odpowiada  Marych
6 lat temu

A ja na akademii z okazji dnia edukacji narodowej w mojej SP1 widziałam radną Kowalską i radnego Kornaszewskiego, a nie widziałam nikogo z urzędu, żadnego prezydenta, pani naczelnik czy radnej Waliszewskiej do niedawna przewodniczącej komisji edukacji w Radzie.Radna Kowalska odczytała list od przewodniczącego Rady pana Herwicha, a życzeń od pani prezydent nie było.

nie... nauczyciel
odpowiada  Marych
6 lat temu

do „nauczycielka” z ciebie nauczycielka jak ze mnie ogrodowy. 1. Żaden nauczyciel nie napisze dzień edukacji narodowej z małej litery , więc daruj sobie ironię i złośliwości. 2. Nie podszywaj się pod kogoś, kim nie jesteś, to brzydko ! 3. Ten wpis wskazuje na to, że dokonała go, osoba „zainteresowana”, która nie uczestniczyła w otwarciu gabinetu stomatologicznego w SP5 a teraz tłumaczy się inną aktywnością i wrzuca zastępcze tematy. 4. A MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ – 16 października z udziałem władz miasta.

Mieszkanka
6 lat temu

Czy podane dane odnośnie próchnicy wśród dzieci są prawdziwe? Czyżby moja córka była jedną z tej dwójki dzieci bez próchnicy? Chyba to jakaś ściema:)

ona
6 lat temu

a plomby beda czarne

on
odpowiada  ona
6 lat temu

Czarne wyszczupla zwłaszcza gdy ma koloratkę.
http://ic.pics.livejournal.com

zębaty
6 lat temu

PIS i owszem mówił o sprawach dentystycznych w wyborach tylko,że diabeł tkwi w szczegółach o zębach i owszem ale o zębach nie w szkole tylko na ulicy i nie naprawianiu tylko masowym wybijaniu zębów opozycji.. bo przecież nie od dzisiaj wiadomo,że totalna władza ludowa ( czytaj katobolszewia) utnie każdą rękę na nią podniesioną..i zęby słusznie wybije myślącym inaczej niż obowiązująca linia rządzącej partii PIS).

LR 2005
odpowiada  zębaty
6 lat temu

Taaa, protestujący kodziarze i platfusy są pacyfikowani przez policję na ulicach tak jak ma to miejsce w Hiszpanii, ale tam szanowna komisja europejska z Timmermansem na czele nie pojedzie.
Chłopie, gdzie Ty żyjesz, że piszesz takie głupoty ?!
Przypominam, że to platfusy zgładzały protestujących górników …

fartowny gość
odpowiada  zębaty
6 lat temu

Masz racje-ale suwerenowi to nie przeszkadza dopóki ma co do garnka włożyć….
jak masło oprócz horrendalnej ceny będzie na kartki to może wtedy coś się zmieni….

Senior
6 lat temu

Nie chcę chwalić komuny, ale muszę przyznać, że w kwestii leczenia zębów u młodzieży, to była rewelacja. Żaden uczeń Technikum Kolejowego nie dostał świadectwa ukończenia szkoły jeżeli nie poddał się leczeniu stomatologicznemu w szkole na miejscu. Było to bezpłatne i obowiązkowe. Bardzo dobrze, że dentyści wracają do szkół.

Wyborca
6 lat temu

Patrząc na dokonania obecnej ekipy rządzącej przez zaledwie dwa lata zadaję sobie pytanie ile czasu i pieniędzy Polacy stracili głosując na Unię Wolności, SLD, PSL PO, na Jaruzelskiego, Wałęsę, Kwaśniewskiego i Komorowskiego? Co do Dudy jeszcze się nie wypowiadam, bo potrzebuję więcej czasu.

mi
odpowiada  Wyborca
6 lat temu

Dokonania? A jakież to?

ja
odpowiada  Wyborca
6 lat temu

Dokonania? Olbrzymie- rozpieprzony Trybunał Konstytucyjny, rozwalone stadniny, rozpieprzony system oświaty, miesięcznice obchodzone z coraz większą asystą policji. To olbrzymie osiągnięcia są 😉

LR 2005
odpowiada  Wyborca
6 lat temu

Dokładnie, pokazali, że się da i jak się chce to pieniądze zawsze się znajdą …
500 +, uszczelnienia systemu podatku VAT, gdzie państwo było grabione na ogromne pieniądze, nie wpuszczenie do Polski nielegalnych imigrantów, obniżenie wieku emerytalnego, odebranie SB i UB wysokich emerytur itp.

Cyklista
odpowiada  Wyborca
6 lat temu

Na kredyt miło się żyje do czasu spłaty pożyczki.

17
0
Napisz co o tym sądziszx