OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Otwarto gabinety stomatologiczne w szkołach

W Ostrowie Wielkopolskim otwarto dziś pierwsze w Wielkopolsce szkolne gabinety stomatologiczne. Choć zostały one zlokalizowane w dwóch placówkach – Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 5, mogą z nich korzystać uczniowie pozostałych szkół. Możliwością profilaktyki i leczenia stomatologicznego zostało więc objętych blisko 5 tysięcy uczniów.

+

Szczególnie cieszy deklaracja ministra resortu zdrowia o wspieraniu przez państwo powrotu do szkół gabinetów stomatologicznych. W Ostrowie w pewien sposób wyprzedzono te działania. To przykład dobrej współpracy samorządu i rządu. Miasto zadbało o odpowiednie miejsce oraz zapewniło wyposażenie gabinetów, a państwo zagwarantowało kontrakt w ramach NFZ.

Próchnica to ogromny problem i choroba naszych czasów. Przy okazji wykonania pierwszych przeglądów zębów ostrowskich uczniów w nowych gabinetach okazało się, że na 200 dzieci, jedynie dwoje z nich nie miało próchnicy. Statystyki są zatem zatrważające. Nowe gabinety to kolejny krok w walce o zdrowy uśmiech młodych ostrowian.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Par
3 lat temu

Rodzice uważajcie na te “leczenie” zębów !!! Kilka – kilkanaście lat temu też były akcje w szkołach związane z “leczeniem” zębów. U “szkolnego” dentysty okazywało się, że uczeń ma kilka zębów do leczenia!!!! Idąc do innego dentysty okazywało się, że jest jednak wszystko ok z zębami.

nie... nauczyciel
odpowiada  Marych
3 lat temu

do „nauczycielka” z ciebie nauczycielka jak ze mnie ogrodowy. 1. Żaden nauczyciel nie napisze dzień edukacji narodowej z małej litery , więc daruj sobie ironię i złośliwości. 2. Nie podszywaj się pod kogoś, kim nie jesteś, to brzydko ! 3. Ten wpis wskazuje na to, że dokonała go, osoba „zainteresowana”, która nie uczestniczyła w otwarciu gabinetu stomatologicznego w SP5 a teraz tłumaczy się inną aktywnością i wrzuca zastępcze tematy. 4. A MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ – 16 października z udziałem władz miasta.

czytelnik2
3 lat temu

Wiercenie w zębach jest zakamuflowaną opcją niemiecką i co będziemy ulegać zachodnim modom? Już widzę te setki gabinetów w pozostałych szkołach gdy NFZ płaci 11 PLN za plombę w mlecznym zębie. Ortodonci kiedyś zarobią jak będzie jeszcze co prostować.
Kaczkodan nie ma zębów i jakoś żyje chociaż żadna praca się jeszcze nie zajął.

Cyklista
odpowiada  Wyborca
3 lat temu

Na kredyt miło się żyje do czasu spłaty pożyczki.

LR 2005
odpowiada  Wyborca
3 lat temu

Dokładnie, pokazali, że się da i jak się chce to pieniądze zawsze się znajdą …
500 +, uszczelnienia systemu podatku VAT, gdzie państwo było grabione na ogromne pieniądze, nie wpuszczenie do Polski nielegalnych imigrantów, obniżenie wieku emerytalnego, odebranie SB i UB wysokich emerytur itp.

ja
odpowiada  Wyborca
3 lat temu

Dokonania? Olbrzymie- rozpieprzony Trybunał Konstytucyjny, rozwalone stadniny, rozpieprzony system oświaty, miesięcznice obchodzone z coraz większą asystą policji. To olbrzymie osiągnięcia są 😉

nauczycielka
odpowiada  Marych
3 lat temu

A ja na akademii z okazji dnia edukacji narodowej w mojej SP1 widziałam radną Kowalską i radnego Kornaszewskiego, a nie widziałam nikogo z urzędu, żadnego prezydenta, pani naczelnik czy radnej Waliszewskiej do niedawna przewodniczącej komisji edukacji w Radzie.Radna Kowalska odczytała list od przewodniczącego Rady pana Herwicha, a życzeń od pani prezydent nie było.

Marych
3 lat temu

Co się stało że na otwarciu gabinetów nie widziałem radnych Herwicha, Matuszczaka, Motylewskiego, Kornaszewskiego, Lekiego, Kowalskiej, Paducha. Czy u nich z zębami wszystko w porządku.

mi
odpowiada  Wyborca
3 lat temu

Dokonania? A jakież to?

on
odpowiada  ona
3 lat temu

Czarne wyszczupla zwłaszcza gdy ma koloratkę.
http://ic.pics.livejournal.com

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x