14-latek zaatakowany przez 3 rozbójników. Mamy zdjęcia z zatrzymania!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali trzech sprawców rozboju, do którego doszło 2 kwietnia br. przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzi mężczyźni kopiąc i uderzając pałką teleskopową 14-latka, skradli telefon komórkowy o wartości tysiąca złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

+

Do przestępstwa rozboju doszło 2 kwietnia br. około godz. 20:20 w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Limanowskiego. Ofiarą tego przestępstwa padł 14-letni chłopak. Jak wynika z dokonanych ustaleń, kiedy stał na przystanku autobusowym podeszło do niego trzech młodych mężczyzn, którzy zadając mu kilka uderzeń pałką teleskopową i kopiąc zabrali telefon komórkowy.

W chwili, gdy przechodząca kobieta zaczęła krzyczeć, by zostawili chłopaka w spokoju, napastnicy szybko oddalili się. Dyżurny ostrowskiej policji po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie skierował natychmiast w ten rejon policyjne patrole. Już po kilku minutach od zdarzenia, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał sprawcom rozboju. Wstępnie też, ustalili rysopis trzeciego mężczyzny, który następnego dnia został zatrzymany.

Zatrzymani przyznali się do napaści na 14-latka. Agresorami okazali się 17-latek i dwóch 15-latków, dwóch z nich to mieszkańcy Kalisza, kolejny 15-latek Ostrowa Wielkopolskiego. 17-latek trafił do policyjnego aresztu, natomiast jeden z jego młodszych kolegów do Policyjnej Izby Dziecka w Poznaniu. Najstarszy odpowie jako dorosły. 15-latków czeka wizyta w Sądzie Rodzinnym.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe fakty w sprawie reanimowanej 18-latki
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowianka
7 lat temu

Solidnie Ukarać takich gnojków i porządnie wlać im taką samą pałką jak bili tego chłopca.

Mieczysław
7 lat temu

Najprawdopodobniej widziałem owych walecznych jak zaczepili spacerujacą parke na piaskach. Tam jednak nie mieli zbytnio odwagi i ochoty. Pozdrawiam Pana w szarym kapturze.

Maciek Szczur
7 lat temu

Kaliskie zasady. W starciu zrównoważonym są strasznie słabi. No może poza kaliskim popkiem

Tomekkks
7 lat temu

Trzech na jednego i to jeszcze młodszego ciekawe czemu się nie postawili na jakiego dorosłego strach im nie pozwolił wpie*****l by dostali wszyscy trzech taki że by im się smak oranżady z pierwszej komunii przypomniał .

Mariusz
7 lat temu

Gratuluję „odwagi” trzech na jednego… I to jeszcze z pałką… Oczywiście potępiam takie zachowania. Szkoda że nie będą ukarani jak być powinno, żeby nie kusiło na przyszłość….

Ostrów
7 lat temu

Ciekawe kto przyjmie ich do pracy z takim życiorysem.pozostaje im praca na budowie w Niemczech albo na zmywaku w Anglii

Kalisz
odpowiada  Ostrów
7 lat temu

Lepiej na tym wyjdą niż na „porządnej” posadzie w Polsce.

Ostrów
odpowiada  Kalisz
7 lat temu

W sumie mogą już wyjeżdżać, szkoła w ich sytuacji nie jest do niczego potrzebna

Leon
odpowiada  Kalisz
7 lat temu

Kalisz ma rację….lepiej na tym wyjdą ale jako „parówy”…..hihi !!!

janek rataj
odpowiada  Kalisz
7 lat temu

Co racja to racja. Lepiej mieć śpiwór w Berlinie, Londynie albo New Yorku na ulicy niż wille w warszawie. polska to chory kraj

Ostrów
odpowiada  janek rataj
7 lat temu

Większość osób która myśli że Polacy za granicą mają dobrze nigdy tam nie była. Ja byłem, widziałem tych ludzi zniszczonych pracą i alkoholem. Czy da się zarobić? Da się. Ale trzeba obniżyć sobie poziom życia bo tam wszystko jest drogie. Na pewno praca nie jest lekka i przyjemna Polacy obstawiani są tam gdzie Niemiec czy anglik nie chce pracować. Ale co tam, jedźcie, spróbujcie sami się przekonanie jak się komuś spodoba przecież można tam zostać

Tomek
odpowiada  Ostrów
7 lat temu

to się tylko tyczy polaków co pracują bez języka (nie integrują się), zazwyczaj na czarno. jak się żyje normalnie, pracuje się legalnie, integruje się, mieszka się od lat to jest zupełnie inaczej

12
0
Napisz co o tym sądziszx