Głupota znowu zawitała na Piaski

Po raz kolejny komuś „odebrało rozum” wśród osób podejmujących decyzje w kwestii inwestycji na ostrowskich Piaskach. Tym razem ktoś bystry inaczej wpadł na pomysł postawienia wzdłuż grobli stojaków dla rowerów. Stawiając w nich rower, ścieżka pieszo-rowerowa zmniejsza się o ok. 50%. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak szybko jeżdżą w tym miejscu rowerzyści. Do tego z tej trasy często korzystają rolkarze oraz piesi. O wypadek w takiej sytuacji będzie bardzo łatwo.

+

Jakiś czas temu na ostrow24.tv został przedstawiony problem „kosmicznych barierek” – tych pomarańczowych, które kierownictwo Miejskiego Zakładu Zieleni zapewne kupiło w „promocji”. Barierki te nie pełnią żadnej praktycznej funkcji. Denerwują rowerzystów, irytują biegaczy, a rolkarze „ćwiczą” przy ich mijaniu umiejętność pokonywania nietypowych przeszkód.

bramki-piaski2

A Wy co sądzicie o tych „udogodnieniach” dla rowerzystów? Piszcie w komentarzach.

CZYTAJ  15-latka w stanie krytycznym walczy o życie

59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
krzysztof
6 lat temu

ten biały jest jebniety on tam zupełnie nie panuje nad tym co sie robi…najlepszy jest głupawy klub zeglarski na tym bajorku płytkim…..to jest juz szczyt zeby liny wisały miedzy drezwami i stanowiły zagrozenie dla głów spacerujacych ludzi…tylko głupek mógł wyrazic zgode i realizacje klubu zeglarskiego na ajorlku kapielowym…..na tym bajorze mamy juz wyciag dla narciarzy wodnych…hahahahahaha…zenada na całego…nie długo poucinane głowy beda i w widzie i na ladzie …liny utna tam niejedn a głowe …ale piewrsza powinna byc głowa głupka ktory doznaje takich objawien i ma takie pomysły…w ogóle Piaski przypominaja jeden wielki małpi gaj i jezioro pawianów.

kierowca-pieszy
6 lat temu

W środę wieczorem stojaka już nie było, został albo zdemontowany , albo wyrwany.

...
6 lat temu

Tandemem przyjade zaparkowac 😉

Krzysztof
6 lat temu

Co się wam Krzyżacy Wielkopolscy nie podoba że są stojaki dla Rowerów Tak są ustawione aby niektórzy zwolnili bo zbyt szybko jadą i z tej ścieżki korzystają też małe Dzieci

Ania
odpowiada  Krzysztof
6 lat temu

To może jeszcze kolczatkę rozłożyć to będą co jakiś czas schodzić z rowerów i to wyhamuje ruch 😉
Ludzie ogarnijcie się , po prostu spierdzielona robota . Tyle w temacie

mieszkaniec Ostrowa
6 lat temu

By podejmowac decyzje tak jak w tym przypadku musi być dwóch prezesow tak jak jest w Mzk jedna osoba urzedowa nie udzwignie tego problemu

karol3414
6 lat temu

A może wystarczyło by je obrócić o 180 stopni, tak by rowery stały na trawie?

Rowerzysta
6 lat temu

PS1 nie wyobrażam sobie tego kraju jak pisiory będą rządzić. Proponuję wykreślić z słownika języka polskiego słowo załatwić.

Rowerzysta
6 lat temu

Proszę pojechać do Holandii i nauczyć budować się ścieżki rowerów. Jeśli chcecie cis coś robić za pieniądze podatników to róbcie to perfekcyjnie. Czy jeśli robi Pan remont w swoim domu to interesuje Pana byle jakość ? Nie ogląda Pan każda złotówkę i się dwa razy zastanawia. Ja już to kiedyś napisałem tutaj. W tym kraju ruskie i Białoruś do cywilizacji daleko. Mentalność się nie zmieniła.

kierowca-pieszy
6 lat temu

Podesłać temat stojaków dla rowerów kilku „karkom” i będzie po sprawie. Przecież to nie są głupoto odporne stojaki. Pozdrawiam.

olo
6 lat temu

Nasze ścieżki rowerowe czasami są źle zaprojektowane. Np. przy Al. Solidarności i ul. Strzeleckiej (przy działkach) ścieżka rowerowa jest wyznaczona przy ławkach, czyli tak jak napisał B. jadący rowerzysta musi uważać aby nie wjechać na nogi tym, którzy siedzą – przy ławkach powinien być wyznaczony chodnik, ale co tam, komuś tak pasowało i jest niby ok.

59
0
Napisz co o tym sądziszx