XXX-lecie Bractwa Kurkowego. Przedstawiciele osiedli strzelali

Dziś w Parku Bractwa Kurkowego świętowano jubileusz XXX-lecia reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystości rozpoczęły się pierwszym turniejem rad osiedli. Osiedle Wenecja, nie dało wygrać gościom z innych części naszego miasta, zgarniając I miejsce.

Na podium znalazły się również Osiedle Powstańców Wielkopolskich (miejsce II) i Śródmieście (miejsce III). Tytuł najlepszego wśród strzelców otrzymał Marian Herwich, radny miejski i przewodniczący Wenecji.

Tradycje bractwa kurkowego w Ostrowie Wielkopolskim sięgają 1730 roku. To ważna część naszej historii. To właśnie oni – bracia kurkowi – wielokrotnie stawali w obronie miasta i jego mieszkańców. Tym bardziej cieszy, że ostrowianie reaktywowali tę organizację, dzięki czemu właśnie dziś mogliśmy świętować ten piękny jubileusz.

Braciom raz jeszcze dziękuję za kultywowanie wiekowej tradycji, zaangażowanie, aktywność i oddanie naszemu miastu.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ola
5 miesięcy temu

Co to za relikt??Kult strzelania do ludzi??!Ukraina potrzebuje ochotników.

Tomek
5 miesięcy temu

Szkoda, że Smoka zabrakło. Śpij Piotr spokojnie

gość p
5 miesięcy temu

medali tyle że ruski pułkownik by się nie powstydził

Ojejuu
5 miesięcy temu

Ojeju jeju…strzały….biedne ukruski się przestraszą i nie wyjdą całymi grupkami chlać na miasto jak to jest do tej pory ….ojejuuu

4
0
Napisz co o tym sądziszx