Kolejny świetny występ ostrowskich lekkoatletów

W ten weekend podczas Mistrzostw Polski w Toruniu pisana była historia ostrowskiej Lekkiej atletyki. Zawodnicy Stali LA dokonali niesamowitego wyczynu zwyciężając w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali w tym 4 złotych, dwóch srebrnych i 3 brązowych. W imprezie wystartowało ponad 180 klubów, a 81 zdobyli medale.

Wygraliśmy z potężnymi klubami z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia i innych wielkich ośrodków LA. Szacunek dla zawodników i trenerów, a przede wszystkim Michała Walczaka, którego podopieczni zdobyli aż 7 medali, któremu pomaga Kasia Walczak oraz trenera Marka Walczaka i Kamili Grzegorowskiej

Na uwagę zasługuje świetny występ Marcina Karolewskiego, który wygrał finał A biegu na 200 metrów w kategorii U20. Tym samym zdobył ósmy medal dla ostrowskiego klubu Stal LA, co doprowadziło do prowadzenia ostrowskich zawodników w tabeli.

Dobry występ zaliczyły biegaczki sztafetowe Dagmara Adamcio, Kacper Cegła, Oliwia Klar, Kacper Zminiak. Z Torunia wrócili z brązowymi medalami. Dodatkowo Kacper Cegła uzyskał brąz w biegu indywidualnym na 200m w kategorii U18.

Jakub Tuczyński skacząc w dal zdobył złoty medal i pobił rekord życiowy z wynikiem 7.07 m. W kolejnych konkurencjach najlepsi byli Dawid Grząka w biegu na 60 metrów oraz Jakub Robotnikowski w skoku w dal.

Oliwia Klar uzyskała srebro w biegu na 60 metrów, a Emilia Twardowska srebro w skoku wzwyż.