Kolejny świetny występ ostrowskich lekkoatletów

W ten weekend podczas Mistrzostw Polski w Toruniu pisana była historia ostrowskiej Lekkiej atletyki. Zawodnicy Stali LA dokonali niesamowitego wyczynu zwyciężając w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali w tym 4 złotych, dwóch srebrnych i 3 brązowych. W imprezie wystartowało ponad 180 klubów, a 81 zdobyli medale.

Wygraliśmy z potężnymi klubami z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia i innych wielkich ośrodków LA. Szacunek dla zawodników i trenerów, a przede wszystkim Michała Walczaka, którego podopieczni zdobyli aż 7 medali, któremu pomaga Kasia Walczak oraz trenera Marka Walczaka i Kamili Grzegorowskiej

Na uwagę zasługuje świetny występ Marcina Karolewskiego, który wygrał finał A biegu na 200 metrów w kategorii U20. Tym samym zdobył ósmy medal dla ostrowskiego klubu Stal LA, co doprowadziło do prowadzenia ostrowskich zawodników w tabeli.

Dobry występ zaliczyły biegaczki sztafetowe Dagmara Adamcio, Kacper Cegła, Oliwia Klar, Kacper Zminiak. Z Torunia wrócili z brązowymi medalami. Dodatkowo Kacper Cegła uzyskał brąz w biegu indywidualnym na 200m w kategorii U18.

Jakub Tuczyński skacząc w dal zdobył złoty medal i pobił rekord życiowy z wynikiem 7.07 m. W kolejnych konkurencjach najlepsi byli Dawid Grząka w biegu na 60 metrów oraz Jakub Robotnikowski w skoku w dal.

Oliwia Klar uzyskała srebro w biegu na 60 metrów, a Emilia Twardowska srebro w skoku wzwyż.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar szklarni
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ciepłownik
3 lat temu

Sukces nieprawdopodobny. I to w dyscyplinie gdzie każdy pracuje na swój sukces sam. Powinny się w końcu znaleźć pieniądze na nową nawierzchnię stadionu i porządne szatnie, a nie na pierdoły jak np. tężnie i inne g….

xxxx
3 lat temu

Ogromny szacunek i brawa !!!! Patrząc w jakich warunkach muszą trenować, to ich osiągane wyniki to mistrzostwo świata !!

AdamTKMK
3 lat temu

Pełen szacun dla Was i tyle.Wyrazy uznania dla trenerów i wszystkich którzy się przyczynili do Waszych sukcesów.No i gratulacje dla Waszych rodziców.Napewno są z Was bardzo dumni. Życzę kolejnych medali.

Kibic
3 lat temu

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów.

kij
3 lat temu

Jakie na nich pieniądze? Kot ważniejszy na niego można rozpisywać wszystkie braki w budżecie miasta! Tak samo robi JAROSŁAW

Mieszkaniec
3 lat temu

Brawo dla naszych lekkoatletów! I do tego wychowankowie Ostrowskiej Stali. Tutaj trenerzy i zawodnicy powinni otrzymywać nagrody za wyniki, a nie nieroby, laicy i dupowlazy za nieróbstwo.

Michał
3 lat temu

A kagańce gdzie ?

75thecrow
3 lat temu

Brawo👍 i tu pani prezydent mogła przeznaczyć na nagrody kasę po 40000 na zawodnika i na nowy tartan na bieżni a nie dla swoich przydupasów

Zelek
3 lat temu

Super brawo. Caryca niech ich wynagrodzi a nie swoich urzedasów.

uve
3 lat temu

***** ***

10
0
Napisz co o tym sądziszx