Stal w końcu zwycięska

BM Slam Stal w końcu przerwała złą passę. Tym razem ostrowianie zagrali naprawdę świetne zawody i pokonali znacznie wyżej notowaną ekipę Energi Czarnych Słupsk. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 80:73.

+

O sukcesie ostrowskiej ekipy zdecydowała trzecia kwarta,. W tym fragmencie spotkania Stal zagrała koncertowo. „Stalówce” wychodziło wszystko, a goście wyglądali na kompletnie bezradnych. W rezultacie przed ostatnią odsłoną gospodarze prowadzili aż różnicą 16 punktów. Goście próbowali odrabiać straty, ale zabrakło im na to czasu. Stal bez większych problemów dowiozła do końca zwycięstwo.

Ostrowianie wygrali po raz 11 w tym sezonie i zajmują dwunastą lokatę w ligowej tabeli. Dla Czarnych porażka ze Stalą była ósmą w obecnych rozgrywkach. Słupszczanie zajmują piątą lokatę. Kolejne spotkanie drużyna prowadzona przez Zorana Sretenovica rozegra na wyjeździe. W najbliższą środę jej rywalem będzie Asseco Gdynia. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 19:00.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Energa Czarni Słupsk 80:73 (15:19, 22:18, 27:11, 16:25)

BM Slam Stal: Millage 18, Wangmene 12, Nikołow 11, Ochońko 10, Delaney 9, Zębski 9, Sroka 5, Żurawski 2, Suliński 2, Kaczmarzyk 2, Dymała 0.

Energa Czarni: Blassingame 12, Harper 11, Mbodj 11, Seweryn 9, Campbell 7, Mokros 7, Jackson 6, Borowski 6, Cesnauskis 4.