Miejska gazeta widmo. Dostaliście informator?

Wielu ostrowian pyta, gdzie podział się pierwszy numer miejskiej gazety, która została wydana w liczbie 20 tysięcy egzemplarzy. Ta sama kwestia zastanawia również niektórych radnych.

+

– Słyszymy, że nakład wynosi 20 tysięcy egzemplarzy, gazeta jest bezpłatna i miała być dostarczana do domów ostrowian. W Ostrowie mamy około 23 tysiące adresów, więc prawie do każdego powinna dotrzeć. W moim otoczeniu, a wypytywałem pilne ludzi, których znam, tylko jedna osoba przyznała się, że dostała informator. Byli też tacy, którzy otrzymali go w urzędzie lub w Centrach Obsługi Klienta. Mam zatem pytanie, gdzie mieszkańcy Ostrowa mogą znaleźć miejską gazetę? – zastanawia się radny Andrzej Kornaszewski.

Drugi numer został wydany w jeszcze większym nakładzie. Do druku trafiło tym razem 25 tysięcy egzemplarzy.

– Chciałbym prosić władze miasta o wyjaśnienie, co stało się z pierwszym numerem. Może tak naprawdę nakład był mniejszy? Wydajemy na ten cel około siedem tysięcy złotych miesięcznie, więc mamy prawo oczekiwać, żeby publikacja rzeczywiście trafiała do mieszkańców – tłumaczy Kornaszewski.

Radny uważa również, że władze miasta powinny wyjaśnić mieszkańcom, skąd dokładnie pochodzą pieniądze, które wydawane są na miejską gazetę.

– Powinniśmy wiedzieć, czy to pieniądze z budżetu miasta czy ze środków spółek komunalnych. Każda z nich w pierwszym numerze dziwnym trafem zagospodarowała po jednej stronie. Wyjaśnijmy zatem, czy za całe przedsięwzięcie płaci miasto czy zrzucają się na nie spółki komunalne – dodaje na zakończenie Kornaszewski.

Cała sprawa jest zastanawiająca. Sygnały, że informator nie dotarł do mieszkańców, zgłaszało nam wiele osób. Czy gazeta trafiła do Państwa? Prosimy o informacje w komentarzach.

POLECANE NEWSY
34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
max
6 lat temu

A co słychać w temacie billboardów pana radnego Motylewskiego?Nie wierzę,że przez ponad tydzień – od zadania przeze mnie tego pytania – nie miał pan możliwości rozmowy z tym panem,.,.

max
6 lat temu

Jak tam sprawa billboardów pana radnego Motylewskiego ? Czyżby nadal nic nie było w tej sprawie wiadomo?Redaktorze,halo!

Max
6 lat temu

CZy redaktor zdązył już zadać pytanie radnemu Motylewskiemu i komendantowi Strazy Miejskiej w kwestii łamania prawa – czyli wciąż wiszących bilboardów wyborczych pana radnego-niedoszłego senatora?

Marian
odpowiada  Max
6 lat temu

ciort z Panem Motylewskim a nie jaki Dera wisi już 6 lat i cisza bo to ludzik z słusznej partii!

mieszkanka
6 lat temu

do redakcji: wiszą przy galerii i na moście przy wieży ciśnień!

mieszkanka
6 lat temu

Panie redaktorze proszę w moim imieniu zawnioskować do właścicieli bilbordów przy galerii i na moście przy wieży ciśnień, by coś z tym zrobił……jestem straszona kilka razy dziennie przez Pana z plakatu wyborczego i rozważam wnioskować do miasta o tzw. „szkodliwe”! 🙂

inez
6 lat temu

oczywiscie ze była razem z reklamami briko i intermarche w zeszłym tygodniu

!
odpowiada  inez
6 lat temu

Inez, to był już drugi numer. A dostałaś pierwszy?

max
6 lat temu

A propos spraw miejskich: uprzejmie proszę pana redaktora o zadanie panu radnemu Motylewskiemu pytania – kiedy zamierza usunąć swoje banery z wyborów parlamentarnych? O ile się orientuję ,to przepisowy termin na usunięcie tych materiałów wynosi 30 dni – czy pana M.to nie dotyczy ?- bo ostrowianie nadal są skazani na oglądanie jego twarzyczki spoglądającej na nas z banerow? Od wyborów mija już blisko pół roku..A może warto też takie pytanie zadać komendantowi Straży Miejskiej?

ostrow24.tv
odpowiada  max
6 lat temu

Gdzie wiszą?

obywatelka
odpowiada  ostrow24.tv
6 lat temu

koło Galerii Ostrovia

max
odpowiada  ostrow24.tv
6 lat temu

np.na skrzyżowaniu Kościuszki/Parkowa ( wjazd na most zębcowski,naprzeciwko wieży ciśnień).

inka
6 lat temu

Gazetka kompletnie niepotrzebna – informacje spóźnione o co najmniej 2 tygodnie. A poza tym tylko reklamy spółek komunalnych i nic więcej. Gazetka się nadaje do zawijania strużyn od ziemniaków – bardzo dobry papier do tego celu!

obywatelka
6 lat temu

Zębców zgłasza że nie dostał

Nowoczesny
6 lat temu

Panie Andrzeju! Jak się pan tak zachwycasz tłumami KOD-owców w Poznaniu i Wrocławiu, to przyjdź pan na procesję Bożego Ciała. Tam dopiero będą tłumy, a na dodatek będzie orkiestra dęta.

do nowoczesnego
odpowiada  Nowoczesny
6 lat temu

Widzę różnicę pomiędzy zgromadzeniem religijnym, a politycznym. Pan nowoczesny jak widać nie widzi.

34
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x