OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

SBPC bez TŻ Ostrovia? Prezydent odpowiada

Działacze TŻ Ostrovia uważają, że prezydent Ostrowa Wielkopolskiego pomija ich przy organizacji turnieju Speedway Best Pairs Cup. Co na ten temat ma do powiedzenia Beata Klimek?

+

Jak już wcześniej informowaliśmy, władze naszego miasta prowadzą rozmowy z firmą One Sport, którym celem jest zawarcie umowy na organizację turnieju Speedway Best Pairs Cup (nieoficjalne mistrzostwa świata par). Impreza ma duże szanse zagościć na Stadionie Miejskim. Sposób prowadzenia rozmów nie do końca podoba się działaczom nowego stowarzyszenia TŻ Ostrovia. Jego prezes twierdzi, że klub jest pomijany w tych rozmowach, a w ostatnich latach dobra praktyka w naszym mieście zakładała współpracę przy organizacji takich zawodów. O całą sytuację zapytaliśmy prezydent miasta.

– Przyznam szczerze, że nie znam głosu działaczy w tej sprawie. Pragnę jednak podkreślić, że klub żużlowy nie zgłosił się do mnie z propozycją organizacji takiej imprezy. Zrobiła to natomiast firma One Sport i do tego mogę się odnosić. Rok temu to oni organizowali finał mistrzostw Europy na naszym stadionie i wtedy również ta firma złożyła odpowiedni wniosek. Teraz wola współpracy została ponowiona. To dla nas już sprawdzony i wiarygodny partner, bo wywiązał się ze wszystkich zapisów umowy w roku ubiegłym. Byli naprawdę dobrym organizatorem. Teraz również przedstawili nam bardzo szeroki pakiet promocyjny miasta. Nie miałam wątpliwości, że nad tą propozycją należy się pochylić. Żadnych innych ofert nie było, więc trudno mi się do tego odnosić – powiedziała Beata Klimek.

Działacze TŻ Ostrovia deklarują, że chcieliby uczestniczyć w organizacji turnieju i brać udział w zyskach z imprezy, które chcieliby przeznaczyć na dalszą spłatę zadłużenia wobec zawodników ŻKS Ostrovii oraz inwestycje w szkolenie młodzieży. – Trudno mi się do tego odnosić. Jako prezydenta miasta interesuje mnie przede wszystkim to, żeby tego typu zawody odbyły się na naszym stadionie. Ligi w tym roku nie mamy, Sparty Wrocław nie będzie, więc chce dla kibiców innego wielkiego widowiska, które będzie świętem żużla. Szczegóły organizacyjne i techniczne to już kwestia przyszłości. Na razie otrzymałam tylko ofertę od firmy One Sport, która jest bardzo ciekawa. Spoglądamy na nią przychylnie. Jeśli umowa zostanie podpisana, to pomiędzy miastem a firmą One Sport. Tak samo było zresztą przed rokiem przy okazji organizacji SEC-u – wyjaśnia Beata Klimek.

Czy podejście prezydent Ostrowa Wielkopolskiego do tego tematu jest właściwe? A może rację mają przedstawiciele TŻ Ostrovia, którzy chcą uczestniczyć w organizacji turnieju? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

POLECANE NEWSY
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dawny kibic żężla
odpowiada  marco
5 lat temu

Inaczej bym to nazwał.

kibic
5 lat temu

Wodniczak zają się tapicerstwem,za trochę COM 40 przekręci.

marco
odpowiada  dawny kibic żężla
5 lat temu

to się nazywa miłość

mieszkaniec Ostrowa
5 lat temu

Bedzie zabawa , bedzie sie działo a kasy tak bedzie mało

Marcin
5 lat temu

Tylko jęki i płacz słychać ze strony tż ostrovia!!! Chcą się brać za wielkie turnieje, a jakie pojęcie mają o działaniu w żużlu pokazali jak pojechali do wrocławia. Efekt tego znamy wszyscy!!!!! Idźcie robić speedrower

dawny kibic żężla
odpowiada  nas
5 lat temu

Da. Co ma nie dać? Taki paradoks administracji. Czym więcej “dają” tym więcej im zostaje.

zniszczyc grubasa i klimek
5 lat temu

To jest kur..a logiczne dlaczego ta cała klimek omija działaczy TŻ bo na bank znowu kreci jakiś wałek z grubasem! A te wszystkie komentarze które widzę to wodniczk wam obiecał jakiś chajs za ten hejt? To uważajcie bo i tak was wydyma! A tak poza tym to niedługo nawet nie będzie miał za co kupić papieru do dupy, o ile będzie miał sie gdzie wysrać;) Pozdro!

Marcin
5 lat temu

Bzdura. Mirek Wodniczak już dawno współpracuje. One Sport bo w innym razie nie byłoby Sec. Zreszta przekonacie sie na konferencji ze impreza ta nie jest droga

nas
5 lat temu

A ja jestem pewien że cichym wspólnikiem bedzie wodniczak tylko go schowaja. Jak Klimek da znowu 200 tys to bedzie to najbardziej śmierdząca sprawa z mozliwych

jurekogurek
5 lat temu

Nooo, działacze juz mieli “profesjonalny” start. Strona im padła, jakieś żałosne godło, zerżnięte chyba dla niepoznaki z angielskiego klubu hokejowego…. Jak oni zaczynają od godła to ja nie mam pytań, bo z góry wiem jak to się skończy. Oni doskonale wiedzą, że na żużlu można się nahapać, bo widzieli jak grubas napchał kabze, tak że nie musi sprzedawać złomu.

27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x