Rusza Rada Gospodarcza po ostrowsku

Udostępnij
Tweet

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego w piątek powołała do życia Ostrowską Radę Gospodarczą, którą będą tworzyć przedsiębiorcy z naszego miasta.

+

Podczas uroczystości w ostrowskiej Synagodze wręczone zostały akty powołania. Beata Klimek zapowiada, że spotkania w tej grupie nie będą mieć tylko fasadowego charakteru. Rada ma pełnić ważną funkcję i zwracać uwagę na problemy przedsiębiorców. Ma być także głosem doradczym przy wydawaniu uchwał przez Radę Miejską i zarządzeń przez prezydenta miasta.

Formuła jest otwarta. Nie mówimy o katalogu zamkniętym. W Radzie Gospodarczej mogą pojawiać się kolejne firmy z naszego miasta, które zgłoszą akces. Przy tym pierwszym doborze kierowaliśmy się tym, żeby zróżnicować charakter przedsiębiorstw. Mamy firmy największe, ale także średnie i małe. Są również przedstawiciele różnych branż, otoczenia biznesu czy cech rzemiosł. Z czasem będziemy zapraszać kolejne podmioty – wyjaśnia prezydent Beata Klimek.

Jednym z pierwszych projektów, którym ma zająć się Ostrowska Rada Gospodarcza, jest Smart City. Prezydent Beata Klimek zapowiedziała powołanie w tym celu specjalnego zespołu, do którego zgłosili się już pierwsi przedsiębiorcy. – Chcemy na to położyć duży nacisk. Zapraszam do tego grona każdego, kto chce się zaangażować. Zależy nam na wypracowaniu naprawdę ambitnej koncepcji – przekonuje prezydent Ostrowa.

Członkowie rady mają już wkrótce otrzymać drogą elektroniczną specjalny regulamin. Jeden z nich zwrócił uwagę, że najbliższe spotkanie powinno służyć przede wszystkim wzajemnemu poznaniu się uczestników całego projektu. Inicjatywy i efekty działalności rady będziemy śledzić na bieżąco.

 rada-biznesu

Ewa Torzyńska, która ma być odpowiedzialna za koordynację kontaktów z przedsiębiorcami, przygotowała materiały które zawierały szereg błędów. Lista z nazwami przedsiębiorstw roiła się od błędów, data spotkania była napisana niepoprawną formą „26 luty 2016” zamiast „26 lutego 2016”.

Na liście zaproszonych gości, którzy weszli do Ostrowskiej Rady Gospodarczej byli: Beata Klimek – Prezydent Miasta Ostrówa (sic!) Wielkopolskiego
Jarosław Lisiecki – Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego
Alojzy Motylewski, Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

CZYTAJ  PiS ogłosiło kandydatkę na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

oraz przedstawiciele firm: Lubawa S.A.; Sklejka-Eko; Mahle Behr Ostrów; Kil; Społem PSS Ostrów Wielkopolski; Budrem; Info-Global; Slam Poland; Zap Mechanika; ANFRA; Artur; ASSO; Borowianka; Burghardt; Kuźnia Ostrów Wlkp.; EKK WAGON; CDN Ireneusz Cal; PBO; Property Taurus; Bomax; Ślusarstwo Tadeusz i Daniel Stasiak; Prebet-Bud; Zakład Produkcji Doświadczalnej Automatyki; „PROMAX”; PSA ZAPIS-HARDWARE; Balaguer East Europe; Soft-Service; ZMK Delikates; Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Kolejnictwa; OCWP; Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości; Izba Przemysłowo Handlowa Południowej Wielkopolski; Cech Rzemiosł Różnych; ZAP-KOOPERACJA; PETRONOVA; Meble Woźniak;
„KER” Ziętek Tadeusz; MIKROMA POLSKA; Ostrowski Park Przemysłowy; Centrum Rozwoju Komunalnego; OZC; MZO; MZZ; WODKAN; MZGM; MZK; Targowiska Miejskie;

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jola
7 lat temu

Rada Gospodarcza „ma być głosem doradczym przy wydawaniu uchwał przez Radę Miejską i zarządzeń przez prezydenta miasta” , a na jej czele stoi pani prezydent Klimek. Czyli pani prezydent ma doradzać pani prezydent. Jaja jak berety.

Marek
7 lat temu

Ciekawe czy wszystkim tak dobrze interesy się kręcą ? Widać sami fachowcy , którzy płacą pensje z najniższej półki . Sami zwiedzają świat , a ludzie tyrają za marne grosze. Dobrze że wyjechałem z Polski ,przynajmniej w Niemczech dobrze zarobię a pracodawcy tam szanują pracownika. pozdrawiam z Hamburga

part
7 lat temu

Oj….trochę ludzi na tej komisji poświęconej nowym projektom miejskim i funduszom było i niestety opinie po były zbieżne u wielu….nowy kierownik od pozyskiwania środków tez był obecny i niewiele pomógł pani naczelnik, więc opinia, którą ktoś wyraził nie ma raczej nic wspólnego z hejtem tylko zaniepokojeniem o klucz doboru kadr w strategicznych działkach!

mieszkaniec Ostrowa
7 lat temu

Jak bedzie Torzynkowa to beda budowac nowe Biedronki w Ostrowie ten Pan w białym na przodzie to chyba lekarz

audi
7 lat temu

Jaka gospodarka taka Rada

waldi
7 lat temu

ŁO MATKO A CO TO ZA DZIADKI ? ONI JESZCZE ZAJMUJĄ SIE BISNESEM .PRZECIEZ TAM NIEKTORZY CHYBA MAJĄ JUZ POD 80 TKĘ .CZAS WIELKI NA ODPOCZYNEK DOBRY FOTEL , CIEPLE SKARPETY I LASECZKĘ DO PODPÓRKI. CZAS WIELKI ODDAĆ PAŁECZKĘ MLODYM .

Wujek dobra rada
7 lat temu

Ewuś, jeśli coś Cię przerasta, to powiedz o tym uczciwie.

21
0
Napisz co o tym sądziszx