Stal znowu zwycięska

Drugie zwycięstwie z rzędu, a siódme w sezonie odnieśli koszykarze BM Slam Stali. Tym razem pokonali Trefl Sopot 70:64.

+

W pierwszej połowie drużyny grały „falami”. Lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy prowadzili 10:2. Cóż jednak z tego, skoro przez następnych kilka minut nie byli w stanie zdobyć punktów. To od razu wykorzystał Trefl. W dalszej części pierwszej połowy sopocianie także zanotowali przestój w grze. W rezultacie, po pierwszych dwudziestu minutach Stalówka traciła do rywala tylko jedno „oczko”.

W drugiej połowie spotkanie było w dalszym ciągu bardzo wyrównane, ale nieco więcej atutów mieli gospodarze. Na początku czwartej kwarty to zawodnicy BM Slam Stali wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. O losach meczu zdecydowała końcówka. W kluczowych momentach punkty zdobywali przede wszystkim niezawodny Curtis Millage i Tomasz Ochońko. To dzięki nim BM Slam Stal nie oddała prowadzenia.

Stalówka wygrała po raz piąty na własnym parkiecie, a siódmy w całym sezonie. Zespół, który prowadzi trener Zoran Sretenović, zajmuje obecnie 11 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz ostrowianie rozegrają 9 stycznia. Ich rywalem będzie Polfarmex Kutno.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski –  Trefl Sopot 70:64 (15:22, 15:9, 19:16, 21:17)

BM  Slam  Stal:  Millage 16 , Nikołow 13, Ochońko 13, Wangmene 7, Żurawski 7, Delaney 7, Suliński 5, Sroka 2, Zębski 0, Kaczmarzyk 0.

Trefl:  Duren 17, Śmigielski 13, Majok 12, Dutkiewicz 10, Bilinovac 8, Stefanik 2, Motylewski 1, Dzierżak 1, Sikora 0, Kulka 0, Krefft 0.