OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrovia ma milion złotych długu. Co dalej z żużlem?

Jeszcze niedawno kibice sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim zastanawiali się, czy Ostrovia przyjmie zaproszenie i wystartuje w PGE Ekstralidze. Teraz może się okazać, że drużyna z naszego miasta w ogóle nie przystąpi do przyszłorocznych rozgrywek ligowych.

+

Pod względem sportowym miniony sezon był bardzo udany dla ostrowskiego żużla. Drużyna prowadzona przez doświadczonego Marka Cieślaka wygrała wszystkie spotkania na własnym torze, tworząc przy tym bardzo emocjonujące widowiska. Sukcesem był już awans do fazy play-off, ale po cichu wszyscy sympatycy czarnego sportu liczyli, że w decydującej części rozgrywek uda się sprawić niespodziankę.

I tak też się stało. W półfinale Nice PLŻ Ostrovia odprawiła ŻKS ROW Rybnik i awansowała do finału, gdzie jej rywalem był Lokomotiv Daugavpils. Wynik pierwszego spotkania na Łotwie pozwalał wierzyć, że zespół Marka Cieślaka wywalczy na torze awans do żużlowej elity. Scenariusz był jednak inny, a brak sukcesu w finałowej rywalizacji wywołał olbrzymi skandal, który obiegł ogólnopolskie media. Prezesi Ostrovii po drugim meczu z Lokomotivem oskarżyli szkoleniowca swojego zespołu, że ten w czasie spotkania był pod wpływem alkoholu. Później były przeprosiny, oświadczenia, sprostowania i wreszcie dymisja Mirosława Wodniczaka. Ale temat Ekstraligi był bardzo długo aktualny, bo wymogów formalno – organizacyjnych związanych z jazdą w najwyższej klasie rozgrywkowej nie spełnił Lokomotiv Daugavpils.

Teraz wiadomo, że Ostrovia w Ekstralidze nie pojedzie. Klub otrzymał zaproszenie, ale z niego nie skorzystał. Dlaczego? Powodem jest bardzo trudna sytuacja finansowa. Z naszych informacji wynika, że Ostrovia jest w tej chwili zadłużona na około milion złotych. W tej chwili nikt nie potrafi zapewnić, że zespół z naszego miasta w przyszłym roku w ogóle przystąpi do rozgrywek

52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
CBŚ
5 lat temu

Zaorać ostrowski żużel i dać pieniądze gdzie indziej, niech miasto przestanie sponsorować tą patologię!!!

Adamos
5 lat temu

Ale czego sie tak boja ujawnic to rozliczenie? Pamietacie jak byla mowa o przejzystosci? I gdzie byly prezest to ma? czemu odszedl bez rozliczenia? cos musi byc na rzeczy. a kolejna sprawa Pani Dyrektor po SEC juz nie ma. tez byla zla dla prezesow.

Rafał
5 lat temu

OKM Jadymy na to już się nie dają nabrać ostrowiacy baz pewny, Nie stanowcze dla tej żużlowej patologii !!

Rafał
5 lat temu

OKM Jadymy Tobie na zdrowiu wszystko dobrze ?? sądzę że powinieneś to niezwłocznie sprawdzić

OKM Jadymy
5 lat temu

Głowy do góry kibole! W Ostrowie żużel dzięki tak wspaniałym kibicom nie zginie! Byla Ostrovia, Iskra KMO, ZKŻ, Litex, Dreier, Komputery, będą Pustaki, Skup Złomu, Pieluchy Tetrowe czy co innego. Nowy klub, nowe emocje! Trzymajcie się w kupie i kasę szykujcie, będzie potrzebna!

Ziemianin
5 lat temu

Czy w Ostrowie będą hałasować maszynami żużlowymi czy nie, to mi wszystko jedno, bo na szczęście mieszkam daleko od stadionu.

Kibic
5 lat temu

Wodniczak niech idzie lizać buty może zmniejszy zadłużenie

maka
odpowiada  OKM Jadymy
5 lat temu

Burak to ty jestes i to prawdziwy . A jelen to twoj stary . A ty jestes oslem .

Waski
5 lat temu

Kibiców i sponsorów okradli Złodzieje! !!!!!!!!

Waski
5 lat temu

Złodzieje! !!!!!!!!

52
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x