Będzie żużlowy mecz Polska-Dania

Niemal tradycyjnie 1 maja br. na torze żużlowym ostrowskiego Stadionu Miejskiego zostanie rozegrany mecz z udziałem żużlowej reprezentacji Polski. Tym razem rywalami biało – czerwonych będzie drużyna Danii, z którą Polacy 2 sierpnia 2014 przegrali zaledwie jednym punktem w finale Mistrzostw Świata. W Ostrowie ponownie więc oglądać będziemy gwiazdy światowego formatu. W dwóch poprzednich latach były to mecze z Rosją i Australią. Emocje zapowiadają się więc ogromne.

+

Bardzo się cieszę, że nasze miasto  będzie gospodarzem  kolejnej – ważnej imprezy sportowej. Imprezy o charakterze międzynarodowym, a więc  niezwykle prestiżowego wydarzenia sportowego. Spodziewam się niezwykłych emocji związanych z meczem Polska – Dania. Ostrów Wielkopolski wyrasta dziś na prawdziwego lidera, jeśli chodzi o czarny sport i związane z nim imprezy. Bardzo się cieszę, że te zawody odbędą się właśnie w naszym mieście. Na pewno kibice, którzy kochają ostrowski  żużel – nie zawiodą.  Widowisko zapowiada się imponująco, a tym bardziej cieszę się, że jako prezydent miasta mogłam objąć swój patronat nad tą imprezą – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Już dziś wiadomo, że zaplanowany na 1 maja mecz przyciągnie wysokich rangą zawodników.

Duńczycy pojadą w najmocniejszym składzie. Przyjadą do Ostrowa z Pedersenem, Iversenem i całą plejadą gwiazd.  Kolejny raz w Ostrowie będą zawody na tak wysokim poziomie. Po ostatnich dwóch latach, kiedy zainteresowanie publiczności było naprawdę ogromne – uważam, że ten kolejny mecz będzie również dużym sukcesem frekwencyjnym oraz dużą promocją Ostrowa Wielkopolskiego. Co do organizacji, w Ostrowie zawsze stała ona na najwyższym poziomie. Sam fakt, że Ostrów Wielkopolski będzie w tym roku organizatorem Finału Mistrzostw Europy pozwala sądzić, że organizatorzy darzą to miasto oraz tutejszy klub pełnym zaufaniem – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

Polska drużyna nie składa broni. Podobnie jak Duńczycy, trener Marek Cieślak zapowiedział wystawienie najlepszych zawodników.

– W zeszłym roku Duńczycy wygrali jednym punktem i to oni są dziś mistrzami świata, a my wicemistrzami. Dlatego ten mecz będzie swoistym rewanżem za tamten finał. Podobnie jak Duńczycy, wystąpimy w najmocniejszym składzie i czeka nas ogromne widowisko sportowe. Będę optował za tym, żeby w tym meczu pojechali Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Maciej Janowski, Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik. Jeśli tu nic się nie zmieni, to pozostaje kwestia doboru jednego zawodnika. Na razie zachowam sobie to nazwisko w tajemnicy. Tak czy inaczej – szykują się nam niesamowite zawody, bo mistrzowie świata też chcą wystawić swoje najmocniejsze armaty – powiedział Marek Cieślak, szkoleniowiec biało – czerwonych.

Sprzedaż biletów ruszy niebawem za pośrednictwem strony kupbilet.pl. Natomiast w siedzibie klubu rozpocznie się na miesiąc przed rozegraniem meczu. Ceny biletów ustalono na 100 zł (trybuna główna +catering i pakiet kibica), 70 zł (Trybuna Główna) 35 zł (bilet normalny) oraz 28 zł (bilet ulgowy).

Podopieczni Marka Cieślaka będą mieć okazję do rewanżu za ubiegłoroczny finał Drużynowy Pucharu Świata, kiedy to Duńczycy na ostatnich metrach wydarli złoto „biało – czerwonym”.

Obydwie reprezentacje mają pojechać w najmocniejszych zestawieniach. Radości z tego faktu nie kryje Mirosław Wodniczak, prezes ŻKS Ostrovia, który dostrzega w tym szansę na świetne, sportowe emocje oraz imponującą rywalizację.

Bardzo cieszy mnie fakt, że jest kontynuacja tego, co zaczęło się 3 lata temu. Co roku podwyższamy tę poprzeczkę coraz wyżej. W zeszłym roku aż serce rosło, kiedy widzieliśmy stadion pełen ludzi. W tym roku poprzeczka jest jeszcze wyższa, bo jakby nie było – Duńczycy są mistrzami świata i to naprawdę wielka sprawa, że coś takiego możemy rozgrywać w Ostrowie. Miastu dziękuję bardzo za przychylność i objęcie patronatu nad tą imprezą – powiedział Mirosław Wodniczak, prezes ŻKS Ostrovia.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

Mecz Polska – Dania odbędzie się  już 1 maja 2015 na ostrowskim Stadionie Miejskim.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ira
8 lat temu

Zgadzam się ale trzeba trzymać się sportu a nie polityki i biegać podczas kampanii za urbaniakiem wiadomo że od miasta będzie potrzebować to niech jest neutralnym i sam niech się nie wciska w politykę marzenia można mieć

Eman
8 lat temu

Uważam, że pan wodniczak jako prezes powinien dobrze żyć zarówno z każdym prezydentem więc uważam, że bardzo dobrze iż jest ponad swoje upodobania polityczne bo przecież o sport tu chodzi a nie o politykę.

Wielbłąd
8 lat temu

Matko ile oni tej wody piją.

Jolandzia
8 lat temu

A po cóż to na cóż ten żużel w Ostrowie jak się zarabia 4x mniej niż np. w Niemczech, a jak się już tę pracę ma to trzeba mieszkać z rodzicami, bo na wyżywienie, opłaty i mieszkanie nie wystarcza, a co dopiero na bilet, no chyba, że zostanę podprowadzającą co nie Cycu?

Cyc
odpowiada  Jolandzia
8 lat temu

Ja Jolandzia to bez żużlu nie móg bym żyć i mie ty nie deneeeeeruuuuj.

polon
odpowiada  Cyc
8 lat temu

to sie go najedz – tego żużlu

ZOSIA
8 lat temu

PANIE WODNICZAK JEST PAN KAMELEONEM WSPIERAŁ PAN URBANIAKA A TERAZ PALEC TRZYMA W …….. PANI PREZYDENT KLIMEK WSTYD A NASZEGO DZIENNIKARZA MARKA ZIGNOROWAŁ JAK MOŻNA BYĆ TAKIM ZMIENNYM NIE ROZUMIEM

Prawdziwy dziennikarz
odpowiada  ZOSIA
8 lat temu

„Naszego dziennikarza Marka” – naszego, czyli konkretnie kogo? Kto jest tym Naszym?
Koło dziennikarza Marka, Adoracja dziennikarza Marka, Klub Prawdziwych Ostrowian, Internauci ostrowtv?
W jaki sposób można zostać (zapisać się) do Naszych? A jeśli nie jest się Naszym, to kim się jest?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Serdecznie „Naszych” pozdrawiam

Wlodek
odpowiada  ZOSIA
8 lat temu

I bardzo dobrze temu Marku….

K
odpowiada  ZOSIA
8 lat temu

Zosiu, ale gdzie trzyma pan Wodniczak ten palec pani prezydent?

namiętny Kazimierz
odpowiada  K
8 lat temu

Też jestem ciekaw! Sprawa jest interesująca i rozwojowa…. Będzie afera?

11
0
Napisz co o tym sądziszx