OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

“Zainwestuj w Ostrowie”

Miasto Ostrów Wielkopolski przy współudziale Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. rozpoczęło kampanię promocyjną “Zainwestuj w Ostrowie!”, która ma zachęcić lokalnych i regionalnych przedsiębiorców do ulokowania swojej firmy w powstającej właśnie nowoczesnej hali Ostrowskiego Parku Przemysłowego, skorzystania ze zwolnienia z podatku od nieruchomości dla nowych budynków w ramach pomocy DE MINIMIS, a także do możliwości ulokowania firmy na terenie inwestycyjnym przy ulicy Osiedlowej. Kampania potrwa od dziś do końca marca.

+

W grudniu ubiegłego roku rozpoczęła się budowa hali Parku Przemysłowego w Ostrowie Wielkopolskim na terenach po byłych ZNTK. Również w grudniu spółka Ostrowski Park Przemysłowy ogłosił przetarg na najem powierzchni w budowanej hali.

Pod koniec stycznia, w wyniku rozstrzygnięcia przetargu na wynajęcie lokalu “A” zawarto umowę najmu z firmą z branży motoryzacyjnej.

– Rozpoczęta dziś kampania ma zachęcić lokalnych przedsiębiorców do rozpoczęcia bądź przeniesienia swojej działalności właśnie na teren Parku Przemysłowego. Koncepcja zgodnie z którą budowana jest hala pozawala na dostosowanie wewnętrznych powierzchni pod potrzeby najemców. Dodatkowo celem spółki jest także wsparcie dla firm ulokowanych w OPP na przykład w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój tych firm – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Lokal “B” składa się z hali magazynowo – produkcyjnej o powierzchni 2.397 m2 oraz pomieszczenia biurowo-socjalnego o powierzchni 352,65 m2.

Lokale mogą być kształtowane wg potrzeb oferenta, a dostępność powierzchni przewidziano na II kwartał 2015 roku. Hale mogą być wykorzystywane na cele biurowo – administracyjne, magazynowe, produkcyjno – usługowe i produkcyjne o profilach nieuciążliwych.

Kolejnym promowanym elementem, który ma zachęcić do inwestowania w Ostrowie jest zwolnienie z podatku od nieruchomości dla nowych budynków i budowli w ramach pomocy DE MINIMIS na 6 lat i 6 miesięcy, z którego skorzystać mogą podmioty, które w okresie od 1 lipca 2014 roku do 31 grudnia 2020 roku rozpoczęły, bądź rozpoczną inwestycję i oddają ją do użytku w terminie do 18 miesięcy.

Bilbordy, a także informacje w internecie, gazetach oraz reklama telewizyjna zachęcać będą również do ulokowania swojej firmy na terenach inwestycyjnych przy ulicy Osiedlowej w Ostrowie.

Rozpoczęta dziś kampania promocyjna potrwa do 30 marca 2015 roku.

Formy promocji:

– bilbordy  – 12 lokalizacji,

– spot reklamowy w całej sieci tv kablowej,

– reklama w prasie,

– reklama na portalach internetowych,

– informacja na stronie internetowej miasta www.ostrow-wielkopolski.eu – nowa część “Zainwestuj w Ostrowie!”,

– zamieszczenie informacji – newsa na mobiinfo (telefony komórkowe),

– plansze emitowane w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kibic sportu
odpowiada  Kibic
5 lat temu

Stal Ostrów najlepiej przenieść do Kalisza. Pani prezes już się wypowiadała, że jest taka mozliwość. Wszyscy w Ostrowie by oddychnęli z ulgą. Pani prezes ze swoimi drągalami i synem promowali by Kalisz. Czyli Kalisz by ich utrzymywał. Ale to się niestety nie uda. W Kaliszu władzę mają mądrzejszą i na pewno nie dadzą zrobić z siebie głupków. Niestety zostaniemy ze Stalą w Ostrowie i będzie trzeba bulić kasiorę.

LUCAS
5 lat temu

Dokładnie druga siedziba

slawek
5 lat temu

nie przenosi , tylko otwiera kolejny magazyn

zygmunt
5 lat temu

minimot sie tam przenosi !!!!!!

AAss
5 lat temu

Hura! Kolejne zakłady w których ludzie będą pracować na śmieciowych umowach za marne pieniądze.

Radek
5 lat temu

Firma motoryzacyjna, czyli Mini-Mot

on
5 lat temu

“firma motoryzacyjna” czyli Delphi?

Kibic
5 lat temu

To może by tam przenieść Stal Ostrów?

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x