Krzysiek Lijewski w szkole

We wtorek, 3 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 jej uczniowie mieli okazję spotkać się z Krzysztofem Lijewskim, reprezentantem Polski w piłce ręcznej. Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego zawodnik miał okazję obejrzeć swoich następców przy okazji meczu piłki ręcznej pomiędzy reprezentacjami „jedenastki” i Szkoły Podstawowej nr 9. Gość chętnie pozował do wspólnych zdjęć i rozdawał autografy.

+

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 11 wypełniła się uczniami, którzy chcieli poznać niekwestionowaną gwiazdę piłki ręcznej, reprezentanta Polski, zdobywcę brązowego medalu w niedawnych Mistrzostwach Świata w Katarze Krzysztofa Lijewskiego. Obecnie Krzysztof jest zawodnikiem Vive Kielce, który w 2012, 2013 i 2014 roku został mistrzem Polski.

Od momentu, gdy w październiku ubiegłego roku otwieraliśmy tę halę pragnęliśmy, by pojawił się na niej znany sportowiec. W najśmielszych marzeniach nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie to tak znana postać, tak utytułowany sportowiec – powiedziała witając gości Małgorzata Lubojańska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.

Zawodnik otrzymał pamiątkowe tabliczki z gratulacjami i podziękowaniami za mnóstwo emocji od Beaty Klimek, prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Marka Śliwińskiego, prezesa KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Tabliczkę taką otrzymał także Eugeniusz Lijewski, ojciec Krzysztofa.

– Zabiegaliśmy o takie spotkanie i kiedy pan Eugeniusz Lijewski poinformował nas, że Krzysztof będzie przebywał w Ostrowie natychmiast zaczęliśmy je organizować. Krzysiu jest naszym towarem eksportowym, sportową wizytówką naszego miasta. Jednak spotkanie u prezydenta w gabinecie nie zastąpi takiego, na którym wszyscy możecie zobaczyć, że chłopak z Ostrowa może osiągać największe sukcesy, sięgać po najwyższe zwycięstwa i razem z innymi zawodnikami wywodzącymi się z Ostrowa przynosić chlubę naszemu miastu. Wszystko dzięki wytężonej pracy i konsekwencji. Myślę, że dzięki temu spotkaniu zrozumiecie, że właśnie praca i konsekwencja w działaniu pomaga w osiąganiu stawianych sobie celów. Być może to właśnie wśród Was jest następca Krzysztofa Lijewskiego. Trzeba marzyć i trzeba walczyć o to marzenia – przekonywała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Szybki sposób na kasę. Policja szuka sprawcy

Reprezentant Polski dziękując za miłe słowa poinformował jednocześnie, że otrzymane właśnie tabliczki znajdą szczególne miejsce w jego domu. Zwrócił również uwagę na rozwijającą się w Ostrowie sportową bazę przyszkolną.

– Jestem na tej hali po raz pierwszy i szczerze zazdroszczę Wam warunków do trenowania, ponieważ będąc w Waszym wieku trenowałem w małych, niewymiarowych salkach. Cieszę się, że miasto pomaga rozwojowi młodych sportowców i tu ukłon w stronę Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, za wsparcie dla ostrowskiej piłki ręcznej. Dzięki temu młode talenty rosną na naszych oczach – mówił od uczniów zebranych w sali sportowej SP nr 11 Krzysztof Lijewski.

Podczas spotkania emocji dostarczył mecz pokazowy rozegrany pomiędzy reprezentacjami Szkoły Podstawowej nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 9. Wynik spotkania nie miał tu większego znaczenia, jednak zespoły pokazały wole wali i już spore umiejętności.

W hali SP nr 11 pojawili się też szczypiorniści, którzy w zakończonych w weekend Mistrzostwach Polski Juniorów zajęli znakomite 5. miejsce. To doskonały wynik zawodników prowadzonych przez Pawła Ruska i Rafała Stempniaka.

Po meczu przyszedł czas na wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów, a kolejka do znakomitego gościa wydawała się nie mieć końca.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
foko
8 lat temu

Najbardziej na Krzysiu ugra jego „najwierniejsza fanka”

stefan
8 lat temu

no cóż. zawodnik świetny, Który z ostrowskich sportowców dokonał tego co K. L. ? a jako człowiek niech osądzą ludzie którzy go znają. Zobaczcie lepiej co za „persona” przy jego boku:P

kh
8 lat temu

Sala w SP3 była jak na tamte czasy ogień, tak samo jak boisko na dworze Grałem także na tej sali wtedy gdy Krzysiek Lijewski był o klasę niżej. Jestem absolwentem tej szkoły.

Laus
8 lat temu

Grałem w ręczną w SP3 w Ostrowie, jestem starszy od K.Lijewskiego o 3 lata. Mogę potwierdzić że boisko do gry w ręczną było prawie wymiarowe [minimalnie za wąskie w/s do nominału], potwierdzam też siłownię [gdzie młode chłopaki nie wiedziały co służy do czego], oraz szatnie i boisko na zewnątrz. Być może K.Lijewski mówił o boisku zanim powstała nowa SP3, czyli 1992; lub też o okresie licealnym/technikum.

Andrzej
8 lat temu

„…zazdroszczę Wam warunków do trenowania, ponieważ będąc w Waszym wieku trenowałem w małych, niewymiarowych salkach.”Co??!Akurat SP 3 w Ostrowie w latach 90(kiedy Lijo uczył się grać) miała jedną z najlepszych hal sportowych w Wielkopolsce!2 sale,jedna pełnowymiarowa, siłownia,sztanię z prysznicami,duże fajnie zagospodarowane boisko na zewnątrz itp.Warunki jak na tamte lata super!Wiele turniejów sportowych rangi ogólnopolskiej odbywało się właśnie tam.Podejrzewam że ponad 90% szkół w Polsce w tamtym czasie mogło tylko pomarzyć o takim zapleczu sportowych jakie miała „trójka”!Pozdro dla wszystkich absolwentów.

Zajączek
8 lat temu

możesz zostac kim naprawde chcesz, ale narazie jedz M…. 😉

kkkk
8 lat temu

Trochę to wszystko nad wyrost i naciągane 😉

Komers
8 lat temu

ale Wszyscy próbują na nim ugrać….. znam Krzyśka -chodziłem z nim do podstawówy – wiadac ze troche sie zmienil… ale coz kazdyjestkowalemwlasnegolosu…

8
0
Napisz co o tym sądziszx