Łapówka na turnieju tenisowym

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy ustalili, że w kwietniu ubiegłego roku miało dojść do usiłowania wręczenia łapówki pieniężnej zawodnikowi tenisa stołowego, w zamian za przegranie przez niego dwóch meczy singlowych. Zawodnik miał otrzymać za to od 10 do 12 tysięcy złotych.

+

Zwalczaniem przestępstw o charakterze korupcyjnym zajmują się policjanci z wydziałów zwalczających przestępczość gospodarczą. Niestety korupcja dotyczy obecnie każdej dziedziny życia. Nie omija także sfery sportu i to na różnych szczeblach.

Ostrowscy policjanci realizując zadania z zakresu walki z korupcją ustalili, że w kwietniu ubiegłego roku, miało dojść do usiłowania wręczenia łapówki zawodnikowi tenisa stołowego jednej z pierwszoligowych drużyn. Łapówka miała zostać przekazana podczas ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, które odbywały się w Raszkowie.

Zawodnikowi jednego z podlaskich klubów tenisa stołowego oferowano od 10 do 12 tysięcy złotych. Warunkiem była „tylko” celowa porażka w dwóch meczach singlowych podczas spotkania zespołów w ramach I ligi tenisa stołowego grupy północnej. Z propozycją korupcyjną miały wystąpić dwie osoby związane z innymi klubami tenisa stołowego. Zawodnik odmówił jednak przyjęcia łapówki, co oznaczało, że o wyniku meczu zadecydują umiejętności sportowe, a nie pieniądze.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci ostrowskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą, przesłuchali szereg świadków i zebrali liczny materiał dowodowy. Pozwoliło to prokuratorowi na przedstawienie zarzutów korupcyjnych trzem osobom, działaczom sportowym z województw podlaskiego i kujawsko – pomorskiego.

Wszyscy usłyszeli zarzut związany ze złożeniem obietnicy wręczenia pieniężnej korzyści majątkowej. Ustawa o sporcie przewiduje za ten czyn karę nawet do 8 lat więzienia. Prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.

CZYTAJ  Anna szuka męża - Rolnik szuka żony

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody sportowiec
8 lat temu

To już wolę trenować piłkę nożną. Tam za przegranie meczu płacą o wiele więcej.

1
0
Napisz co o tym sądziszx